Elektromobily ID. Buzz zvou v pražských ulicích na červnový umělecký festival Pražské Quadriennale

12.06.2023 | Článek dne

Značka Volkswagen Užitkové vozy se stala generálním partnerem uměleckého festivalu Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru 2023 a jeho organizátorům předala první dva elektricky poháněné vozy ID. Buzz. Elektromobil s kultovním designem se proměnil v uměleckou instalaci, která nyní na různých místech Prahy zve širokou veřejnost na nevšední festival s atraktivním programem.

„Mám velkou radost, že můžeme jako generální partner podporovat prestižní umělecký festival Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru 2023, na který do Prahy přijedou umělci z více než 100 zemí celého světa,“ říká Mirka Cimrová, vedoucí divize Volkswagen Užitkové vozy společnosti Porsche Česká republika, a dodává: „O jejich bezpečnou, komfortní a ekologickou přepravu se postará flotila našich ikonických elektromobilů ID. Buzz. První dva vyjely do pražských ulic již teď, aby s předstihem nasměrovaly pozornost veřejnosti k této výjimečné události plné živých performance, scénografických děl a inovativních divadelních prostorů.“

Volkswagen Užitkové vozy poskytne jako generální partner Pražského Quadriennale scénografie a divadelního prostoru 2023 flotilu elektromobilů ID. Buzz pro přepravu hostů a personálu festivalu. Jako předvoj byly do pražských ulic vyslány první dva vozy ID. Buzz, které absolvovaly přeměnu na uměleckou instalaci „Tržnice na kolech“, a jsou tak vlastně vůbec první výstavou letošního Pražského Quadriennale. V první polovině měsíce se kolemjdoucí s uměleckými vozy ID. Buzz mohli setkat na pražském Výstavišti a na náměstí Míru, do konce května jsou k vidění na náměstí Jiřího z Poděbrad a u metra Vltavská.

Foto: VW Užitkové vozy

Oba vozy Volkswagen ID. Buzz jsou netradičně pojatou pozvánkou do hlavního dějiště i na samotný festival. Ve vozech jsou umístěny modely budov z areálu bývalých jatek v dnešní Holešovické tržnici, kde se bude odehrávat hlavní program festivalu. Instalaci „Tržnice na kolech“ vytvořili v rámci studentské výzvy [UN]Common Design Project studenti berlínské univerzity BHT (Berliner Hochschule für Technik) specializované na aplikované vědy. Celkový dojem z instalace umocňuje specifický světelný design Lukáše Jíry, který simuluje pohyb slunce nad tržnicí.

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru se koná od roku 1967. Cílem tohoto uměleckého festivalu je obohacovat kulturní dění v české metropoli výběrem toho nejlepšího z divadelního designu, scénografie a divadelní architektury s důrazem na svébytnost tohoto uměleckého odvětví. 15. ročník Pražského Quadriennale se uskuteční ve dnech 8.–18. června 2023 za podpory značky Volkswagen Užitkové vozy v roli generálního partnera. Festival představí živé performance, proměnlivé a inovativní divadelní prostory, zásadní scénografická díla i práce zkoumající možnosti digitálních technologií v podání umělců z více než 100 zemí světa. V rámci doprovodného programu budou probíhat diskusní panely o výzkumu a trendech v oboru a mnoho dalšího. Z programu letošního festivalu Pražské Quadriennale si tak vyberou nejen profesionální tvůrci, teoretici, studenti a začínající umělci, ale také široká veřejnost. Více infortmací o PQ a jeho programu najdete na stránkách pq.cz.

Zdroj: VW Užitkové vozy

Nezvládnete zavést umělou inteligenci? Můžete zkrachovat

V to, že zavedení umělé inteligence (AI) přinese do byznysu výhody, věří 98 % ředitelů firem. AI má potenciál firmám pomoci, ale zároveň její nepodařené zavedení může ohrozit reputaci i provoz. Upozorňují na to odborníci společnosti Stanton Chase, která se zabývá vyhledáváním vrcholových manažerů (Executive Search) a firemním poradenstvím.

Aero rozlousklo logistický oříšek. K zákazníkům vyrazilo 22 kamionů s letouny, příslušenstvím a náběžnými hranami

Český výrobce letadel Aero realizoval mimořádnou nakládku 22 kamionů s letouny L-39NG a dalším příslušným vybavením pro své zákazníky. Svým rozsahem neobvyklou přepravní událost ještě zvýraznila nakládka již vyrobených náběžných hran pro Airbus A220. Jednalo se o složitou logistickou operaci, která vyžadovala pečlivou koordinaci a plánování.