Estate Awards 2023: hlavní cenu si odnesla Masaryčka

11.12.2023 | Článek dne

Ocenění v oblasti realitního trhu Estate Awards 2023 byla slavnostně předána na galavečeru 6. prosince 2023 v Empire Hall ve Slovanském domě. Letošní ročník přinesl ocenění pro nejlepší projekty a profesionály v průmyslu v celkem 7 kategoriích. Absolutním vítězem se stala Masaryčka od PENTA Real Estate.

Třetí ročník cen Estate Awards zná své vítěze. „Těší mě, že bylo letos nominováno rekordní množství skvělých projektů nejen z Prahy, ale i dalších českých měst. I díky tomu jsme měli tu čest vybrat vítěze, kteří se svými projekty udávají trend českému developmentu,“ říká Štěpán Dlouhý, CEO vydavatelství Premium Media Group, které Estate Awards pořádá a jeden z porotců.

Hlavní partneři tohoto ročníku byly přední společnosti jako Deloitte, YD Capital a.s., Galerie Kodl, Rückl, Havel & Partners, Progresus, TAKENAKA, Valen&Masar, Voix, EETEE, Global Trade Systems s.r.o., So Concrete a.s. a další. Jejich podpora byla klíčová pro úspěch celé události.

Vítězi v jednotlivých kategoriích se staly:

Rezidenční projekt do 30 jednotek: Vila ÉPOQUE – All New Development a.s.

Jedná se o luxusní rezidenční projekt, který kombinuje eleganci s moderními technologiemi, a nabízí jedinečné bydlení v srdci města.

Rezidenční projekt nad 30 jednotek: Smíchov City – Sever – 1. etapa – blok SM2 – Sekyra Group a.s.

Tento projekt představuje novou generaci městského bydlení s důrazem na udržitelnost a společenskou odpovědnost, poskytující komplexní služby a moderní obytný prostor.

Komerční office projekt roku: Masaryčka – Penta Real Estate s.r.o.

Masaryčka je významný kancelářský komplex, který se vyznačuje svým inovativním designem a nabízí prvotřídní pracovní prostory v centru Prahy.

Industriální/logistický projekt roku: Výstavba budovy Gama (Urbanity Campus Tachov) – URBANITY.

Tento projekt je zaměřen na inovace v oblasti logistiky a industriální výstavby, s cílem poskytnout efektivní a udržitelné řešení pro moderní podnikání.

Rekonstrukce roku: Jinonický dvůr – CREDITAS Real Estate.

Jinonický dvůr je příkladem citlivé a kvalitní rekonstrukce historického objektu, který byl transformován na moderní obytný komplex.

Technologické řešení roku: Green Port Strašnice – JRD Real Estate

Projekt Green Port Strašnice je pasivní, udržitelný rezidenční areál se 156 zdravými byty a více než 900 m2 zelených střech. V projektu je kladen velký důraz na nakládání s dešťovou vodou a zdravé vnitřní prostředí.

Průřezová kategorie: Cena za udržitelnost a ekologii: Urbanity Campus Tachov – URBANITY.

Tento projekt je vzorem v oblasti udržitelného rozvoje, kde se klade důraz na ekologické aspekty a dlouhodobou udržitelnost.

Průřezová kategorie: Cena za veřejný prostor a urbanismus: Nová Waltrovka – offices – Penta Real Estate s.r.o.

Nová Waltrovka je projektem, který se soustředí na vytváření kvalitního veřejného prostoru a zlepšení městského životního prostředí.

Absolutní vítěz: Masaryčka – Penta Real Estate s.r.o.

Masaryčka od Penta Real Estate s.r.o. kromě ocenění v kategorii Komerční office projekt roku získala také titul Absolutního vítěze za svou výjimečnost v oblasti designu, inovace a celkového přínosu sektoru.

Cena časopisu ARCHITECT+: architektonické studio PROKŠ PŘYKRIL ARCHITEKTI.

Studio bylo oceněno za svůj přínos k architektuře a designu, přičemž se zaměřuje na inovativní a udržitelnost ve svých projektech.

Porota třetího ročníku Estate Awards byla složena z dvanácti členů, kteří jsou experti v oblastech architektury, developerského a realitního byznysu, bankovnictví a financování realitních projektů, a stavebnictví. Vítězné projekty letošního ročníku Estate Awards vybírali:

 • Jan Kasl (předseda České komory architektů)
 • Štěpán Dlouhý (CEO Premium Media Group)
 • František Korbel (partner advokátní kanceláře Havel & Partners)
 • Miroslav Linhart (vedoucí partner oddělení finančního poradenství, Deloitte ČR)
 • Tomáš Kadeřábek (ředitel Asociace developerů)
 • Jiří Nouza (prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví)
 • Barbora Rýdlová (vedoucí katedry financí a oceňování podniku, FFÚ VŠE Praha)
 • Pavel Rydzyk (předseda představenstva YD Capital)
 • Robert Sgariboldi (ředitel pro průmyslové nemovitosti pro ČR, iO Partners)
 • Václav Sobolík (vedoucí projekčního oddělení, Takenaka)
 • Prokop Svoboda (majitel realitní společnosti Svoboda & Williams)
 • Jiří Zelinka (ředitel privátního bankovnictví Raiffeisenbank)

Zdroj: Premium Media Group

NOBO AUTOMOTIVE zahajuje výrobu sedadel pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě, zahajuje výstavbu druhé haly v GARBE PARKU České Budějovice. Novým nájemcem se stane NOBO AUTOMOTIVE, prvotřídní dodavatel interiérů, exteriérů, sedadel a autoelektroniky. V Českých Budějovicích bude NOBO AUTOMOTIVE vyrábět sady sedadel pro prémiové vozy značky BMW, včetně vybraných klíčových komponentů. Jedná se o největší pronájem průmyslových prostor uzavřený v prvním čtvrtletí 2024 o velikosti téměř 30 000 m2, který zprostředkovala společnost CBRE.