Evropská komise schválila joint venture Dachser & Fercam Italia S.r.l.

27.11.2023 | Článek dne

Evropská komise odsouhlasila převzetí 80 % společnosti Fercam v oblasti sběrné služby a kontraktní logistiky v Itálii společností Dachser. Po přezkoumání pravidel hospodářské soutěže schválila navrhované založení joint venture Dachser & Fercam Italia S.r.l.

„Nyní máme jistotu. Díky očekávanému a včasnému schválení ze strany evropských orgánů pro hospodářskou soutěž může nyní společnost Fercam vyčlenit své aktivity v oblasti sběrné služby a kontraktní logistiky a převést je do nového společného podniku,“ vysvětluje Alexander Tonn, COO Road Logistics skupiny Dachser, a dodává, „Dachser & Fercam Italia zahájí činnost podle plánu v lednu 2024. Kromě toho nyní můžeme podrobněji diskutovat a definovat budoucí procesy a podnikové struktury.“

Akvizice 80 procent akcií

Dachser & Fercam Italia bude zpočátku zaměstnávat 920 lidí na 46 místech v Itálii. Po spuštění a zkušební fázi na jaře příštího roku převezme společnost Dachser v souladu s dohodou o joint venture 80 procent akcií.

Zdroj: DACHSER

NOBO AUTOMOTIVE zahajuje výrobu sedadel pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě, zahajuje výstavbu druhé haly v GARBE PARKU České Budějovice. Novým nájemcem se stane NOBO AUTOMOTIVE, prvotřídní dodavatel interiérů, exteriérů, sedadel a autoelektroniky. V Českých Budějovicích bude NOBO AUTOMOTIVE vyrábět sady sedadel pro prémiové vozy značky BMW, včetně vybraných klíčových komponentů. Jedná se o největší pronájem průmyslových prostor uzavřený v prvním čtvrtletí 2024 o velikosti téměř 30 000 m2, který zprostředkovala společnost CBRE.