Firma Garland zvýšila produktivitu logistických procesů o 25 procent díky řešení od společnosti Zetes

12.01.2023 | Článek dne

Garland Logistics, společnost skupiny Garland Group působící v oblasti logistiky a dodavatel kompletních řešení pro dodavatelský řetězec, optimalizovala svůj proces ověřování při příjmu zboží a vychystávání na svých balicích linkách pomocí řešení pro sklady a logistiku ZetesMedea.

Od roku 1776 vyvinula firma Garland řadu strategických směrů, které lze dnes rozdělit do tří jednotek: logistika, doprava a expedice. Díky sídlu v Portugalsku a strategicky rozmístěným provozům v Portugalsku, Španělsku a Maroku může firma Garland poskytovat kompletní řešení pro řízení dodavatelského řetězce a přepravu do a z Iberského poloostrova a Maroka.

Vylepšený proces ověřování

Firma Garland provádí řízení skladových zásob pro své zákazníky prostřednictvím stávajícího procesu outsourcingu. Zákazníci v oblasti výroby, maloobchodu a internetového prodeje fungují ze skladů firmy Garland v Portugalsku (Maia, Abóboda, Gaia a Aveiro).

Dříve byl proces příjmu a ověřování zboží organizován jako součást systému řízení skladu WMS, což komplikovalo úkoly a vedlo k nižší produktivitě. „Předchozí proces využíval tištěné dokumenty a byl pomalý pro operátory, kteří okamžitě potřebovali znát celkové množství, které měli přijmout,
a množství, které skutečně přijali,“ vysvětlil Paulo Monteiro, Systems & Innovation Manager ve firmě Garland Logistics.

Firma Garland v tom viděla příležitost ke zlepšení, a proto se rozhodla problém konzultovat se společností Zetes, svým dlouhodobým partnerem. Požadavky byly jasné: Proces musel externě fungovat se stávajícím systémem WMS, aby se zvýšila produktivita. „Společnost Zetes nám navrhla své řešení pro sklady a logistiku ZetesMedea. Toto řešení nám umožňuje snadno vytvářet požadované procesy digitální cestou a zajistit kompatibilitu se všemi zařízeními, která používají další firmy podobné té naší,“ připomíná Paulo Monteiro.

Na naší platformě byl vytvořen proces ověřování zboží, v němž nyní může operátor pomocí mnohem jednoduššího procesu získat všechny požadované údaje ze systému WMS pro příjem zboží.
Po potvrzení veškerého zboží může operátor také zkontrolovat případné odchylky. Díky systému ZetesMedea s platformou MCL™ Mobility Platform mají nyní operátoři digitální informace o jednotlivých stanovištích a mobilních zařízeních. To zrychluje provoz a v důsledku toho i produktivitu. „Díky tomuto zlepšení celého procesu je na tyto úkoly nyní třeba méně operátorů a ostatní je možné přidělit na jiné úkoly,“ potvrzuje Paulo Monteiro.

Rychlé výsledky a přehled v reálném čase

„Výsledky byly překvapivě rychlé a naše produktivita se zvýšila o 25 %. Začali jsme si uvědomovat,
že řešení, které jsme zavedli, by mohlo být přínosné i pro další procesy, například pro náš proces vychystávání obalů. Toto řešení je plně digitalizované, je praktičtější a umožňuje nám soustředit se na hlavní činnosti a mít přehled v reálném čase. Společnost Zetes je naším technologickým partnerem již řadu let. Toto partnerství nám přineslo skvělé výsledky a budeme spolupracovat i v budoucnu,” vysvětluje Paulo Monteiro.

Zdroj: Zetes

Plastové obaly se dají nahradit papírem. DS Smith už takto z oběhu odstranil miliardu kusů plastu

Papírenská společnost DS Smith ve spolupráci s některými z nejznámějších značek rychloobrátkového zboží na světě nahradila více než jednu miliardu plastů. Významného milníku na cestě k lepší udržitelnosti dodavatelských řetězců dosáhla s více než ročním předstihem oproti plánu, a to díky tomu, že se u svých obalových řešení zaměřila na cirkulární design. Recyklovaný papír v kombinaci s chytře promyšlenou konstrukcí dokáže konkurovat plastovým obalům nižšími dopady na životní prostředí, a tam, kde ho lze používat opakovaně, i cenou.

Ministerstvo dopravy představilo investorům projekt dostavby vybraných úseků dálnice D35 formou PPP

Přes 50 km dálnice D35 bude realizováno státem ve spolupráci se soukromým sektorem. Na Ministerstvu dopravy se proto sešlo 111 zástupců (dalších 92 se připojilo online) investorů, stavebních firem, financujících institucí nebo například poradců, kteří mají o projekt zájem, aby se seznámili s jeho klíčovými parametry. Celá tato klíčová tepna se pro řidiče zprovozní v roce 2029.

Projekt Chytrej výčep má první výsledky. Prazdroj vyvinul úspornější chladič pro hospody

Projekt Chytrej výčep od Plzeňského Prazdroje, který má hospodám přinést podstatné snížení spotřeby energií, má první výrazné výsledky. Prazdroj vyvinul ve spolupráci se společností Sinop CB zcela nový a úsporný systém chlazení piva, u kterého očekává zhruba třetinovou úsporu spotřebované elektřiny. Nový chladič nyní experti instalují v prvních deseti hospodách v Česku. Po otestování v praxi a detailních měřeních by ho měl pivovar začít nabízet svým partnerským gastroprovozům. Výhodou je, že nový chladič lze využít i ve stávajících výčepech.