Gebrüder Weiss patří mezi 100 obdivovaných firem Česka

11.05.2023 | Článek dne

Sdružení CZECH TOP 100 letos už po 24. vyhlásilo žebříček sta obdivovaných firem v České republice. Logistická společnost Gebrüder Weiss nejenže bodovala svým umístěním v celkové soutěži, ale také získala speciální významné ocenění Management Excellence Award, konkrétně za posílení pozice značky na českém trhu.

Hodnotitelé z řad odborné ekonomické veřejnosti v letošním ročníku posuzovali téměř 800 firem. Ty byly rozděleny do celkem 25 kategorií podle oborů tak, aby byl eliminován rozdílný význam jednotlivých ekonomických odvětví. První čtyři firmy v čele žebříčku z každého oboru pak utvořily celkovou publikovanou stovku obdivovaných firem.

Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR a Šárka Hálová, marketingová manažerka Gebrüder Weiss ČR

Při sestavování žebříčku top 100 obdivovaných firem se posuzují mimo jiné inovace, kvalita managementu, vztah ke společnosti a k životnímu prostředí, kvalita produktu nebo finanční spolehlivost. Pořadí nesouvisí s číselně vyjádřenými ekonomickými kritérii, jako jsou tržby nebo zisk. Hodnotiteli soutěže jsou přední ekonomičtí odborníci, manažeři firem, představitelé odborných sdružení a asociací, zástupci regionálních hospodářských komor a dalších institucí.

„Jsme pyšní, že se naše společnost zařadila mezi 100 obdivovaných firem v ČR. Je to pro nás velká inspirace, ale zároveň i závazek do budoucna, abychom pokračovali dál v tom, co děláme. Rád bych proto poděkoval všem kolegům za jejich každodenní nasazení,“ dodává Jan Kodada.

Zdroj: Gebrüder Weiss

Dánští architekti promění pražské hlavní nádraží na Šťastný Hlavák

Dánské studio Henning Larsen Architects v soutěžním dialogu na úpravy území hlavního nádraží v Praze zvítězilo se svým návrhem Šťastný Hlavák. Jeho hlavní myšlenkou je přirozené propojení Vrchlického sadů, odbavovací haly, nové tramvajové zastávky přímo před nádražím a historické Fantovy budovy.