Generálním ředitelem Tatry se stává Lukáš Andrýsek

24.03.2023 | Článek dne

Do Tatry přichází ke dni 1. 4. 2023 nový generální ředitel Lukáš Andrýsek, který má za úkol zvýšit výrobní kapacity Tatry a optimalizovat průchod zakázek firmou, aby dokázala uspokojit rostoucí poptávku zákazníků.

Dosavadní generální ředitel Pavel Lazar v Tatře pokračuje, bude řídit připravovanou společnost TATRA CLASSIC zastřešující aktivity v oblasti muzejnictví a stane se předsedou dozorčí rady společnosti TATRA TRUCKS a.s.

Ke změně na pozici generálního ředitele dochází v souvislosti s vývojem TATRA TRUCKS. Pavel Lazar řídil Tatru více než tři roky, ve kterých se společnost stabilizovala, organicky rostla, a připravil dlouhodobou strategii jejího rozvoje se zaměřením na postupnou expanzi výroby, modernizaci produktových řad a zavedení nových zelených technologií pohonu a autonomního řízení. Nyní je třeba se soustředit na navyšování výrobních kapacit, růst, lepší fungování dodavatelského řetězce a optimální průchod zakázky firmou.

Pro tento úkol akcionáři, holdingy CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) a PROMET GROUP, zvolili Lukáše Andrýska, který má za sebou téměř sedmileté působení ve společnosti DAKO-CZ a.s., kde zastával pozice finančního a později generálního ředitele. DAKO-CZ, výrobce brzdových systémů pro železniční vozidla sídlící v Třemošnici, pod jeho vedením prudce expandoval. Tržby vzrostly během jeho působení z 950 milionů Kč v roce 2016 na 2,48 miliardy Kč v roce 2022, EBITDA ve stejném období stoupla ze 116 na 550 milionů Kč. Výroba brzdových systémů se rozšířila do Ostravy a formou dvou JV i do Indie.

„Děkujeme Pavlu Lazarovi za to, jak Tatru během svého působení posunul. Jeho komunikační schopnosti a expertní znalost Tatry chceme nadále využívat, a proto jsme se domluvili, že zastřeší z pozice ředitele nově zakládané společnosti TATRA CLASSIC rozsáhlé aktivity Tatry v muzejnictví a s tím související vztahy s městem Kopřivnice i Moravskoslezským krajem. Zároveň se stane předsedou dozorčí rady TATRA TRUCKS. Ve shodě s dalším akcionářem Tatry, PROMET GROUP, nyní vysíláme do Tatry jednoho z nejzkušenějších manažerů naší skupiny, který osvědčil své schopnosti při rozvoji společnosti DAKO-CZ a naší divize RAIL specializované na podnikání v železničním průmyslu.“

David Chour, místopředseda představenstva CSG

„Pavel Lazar přišel do Tatry po úspěšném vedení naší společnosti TAWESCO, lisovny a nástrojárny, která v minulosti byla součástí automobilky Tatra. Díky tomu měl skvělý vhled do fungování Tatry a byl ideálním manažerem pro stabilizaci společnosti a stanovení strategie, podle které se Tatra bude rozvíjet v následujících letech. Nyní do čela Tatry přichází další výborný manažer s velkými zkušenostmi se strojírenskou výrobou a její expanzí. Jsme přesvědčeni, že Lukáš Andrýsek bude ten správný manažer, který strategii Tatry realizuje, zmodernizuje výrobu, zvýší produktivitu a posune dále výrobní schopnosti automobilky.“

Denisa Materová, členka představenstva PROMET GROUP

„Řízení jedné z nejslavnějších českých průmyslových značek je pro mě vrcholem mé dosavadní práce pro český průmysl. Akcionáři očekávají, že Tatra využije sílící celosvětovou poptávku a přizpůsobí jí své výrobní kapacity. To je vzhledem k situaci, že Tatra vyrábí většinou unikátní vozidla v menších sériích, velmi náročný úkol. Ve spolupráci s kolegy v Tatře, našimi dodavateli a dalšími partnery je ale zvládnutelný. Uděláme vše proto, aby Tatra pokračovala v růstu a přišla s inovovanými produkty pro dnešní svět, který stále více požaduje ekologickou mobilitu.“

Lukáš Andrýsek, nový generální ředitel TATRA TRUCKS

Automobilka Tatra letos slaví desáté výročí od chvíle, kdy ji převzali čeští vlastníci, a připravuje premiéru vozidla poháněného vodíkem.

Zdroj: TATRA Trucks

NOBO AUTOMOTIVE zahajuje výrobu sedadel pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě, zahajuje výstavbu druhé haly v GARBE PARKU České Budějovice. Novým nájemcem se stane NOBO AUTOMOTIVE, prvotřídní dodavatel interiérů, exteriérů, sedadel a autoelektroniky. V Českých Budějovicích bude NOBO AUTOMOTIVE vyrábět sady sedadel pro prémiové vozy značky BMW, včetně vybraných klíčových komponentů. Jedná se o největší pronájem průmyslových prostor uzavřený v prvním čtvrtletí 2024 o velikosti téměř 30 000 m2, který zprostředkovala společnost CBRE.