GXO bude řídit logistické operace pro společnost Levi Strauss & Co v nejmodernějším německém distribučním centru

09.05.2024 | Článek dne

Společnost GXO Logistics, Inc. tento týden oznámila 20letou dohodu o partnerství se společností Levi Strauss & Co za účelem řízení provozu v nejmodernějším distribučním centru Dorsten Distribution Center (DDC) o rozloze 70 000 metrů čtverečních, které bude otevřeno na začátku června. GXO bude v plně automatizovaném zařízení řídit všechny logistické služby pro LS&Co., včetně služeb s přidanou hodnotou, za účelem distribuce oblečení a doplňků napříč velkoobchodními, maloobchodními, digitálními, elektronickými a tržními kanály.

Richard Cawston, Chief Revenue Officer, GXO, řekl: „Toto významné partnerství se společností LS&Co. pomůže urychlit jejich vícekanálový růst v celé Evropě a podpoří naše růstové ambice v Německu. Toto plně automatizované pracoviště patří mezi nejekologičtější distribuční centra v celé Evropě s fenomenálními prvky udržitelnosti, které zvyšují laťku v logistickém průmyslu. Společně sdílíme závazek vytvářet inkluzivní a dynamickou kulturu, která bude podporovat růst jak kolegů, tak komunity.“

Plně automatizované pracoviště zahrnuje nejmodernější technologie v každém kroku logistického procesu, od příjmu až po výstup, včetně systémů kyvadlové dopravy a miniloadů, jakož i automatického otevírání, zavírání a označování kartonů. Závod je průkopníkem v oblasti udržitelného skladování s certifikací LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) a WELL Health-Safety. Zařízení zahrnuje prvky, jako je beton z udržitelných zdrojů, vegetační stěny, střešní solární panely a zelená střecha, stejně jako přístup k nabíječkám pro elektromobily, park a pokročilá recyklační zařízení.

Craig Jones, senior viceprezident pro globální distribuci a logistiku ve společnosti LS&Co., řekl: „Distribuční centrum Dorsten podpoří naši strategickou prioritu stát se maloobchodníkem orientovaným přímo na spotřebitele tím, že urychlí naše omnichannel schopnosti v Evropě. Vzhledem k tomu, že společnost GXO převzala správu zařízení, máme plnou důvěru, že tento cíl bude efektivně podpořen nejlepšími operacemi ve své třídě, které řeší naše logistické ambice pomocí technologicky vyspělých řešení dodavatelského řetězce a elektronického obchodování. Touto dohodou společnost LS&Co. také znovu potvrzuje trvalé úsilí o snížení dopadu našich činností na životní prostředí v celém dodavatelském řetězci.“

Toto nové partnerství ilustruje rostoucí poptávku po outsourcingu logistických služeb v Německu za účelem zvýšení efektivity a dosažení úspor nákladů prostřednictvím zavádění technologií a automatizace, řízení pracovních sil a zvyšování kvalifikace a řízení zásob.

Partnerství také potvrzuje růstové ambice společnosti GXO obsluhovat širokou škálu odvětví, včetně omnichannel a DTC maloobchodníků v Německu. V roce 2023 společnost GXO investovala do nového skladu o rozloze 36 000 metrů čtverečních v Dormagenu, klíčovém logistickém centru v regionu Düsseldorf, kde společnost provozuje své operace GXO Service Tech pro opravy a renovace spotřebních technologií a také operace pro The Quality Group.

Závod v Dorstenu bude zpočátku začínat s kapacitou 33 milionů jednotek. Očekává se, že do roku 2026, kdy závod dosáhne své plné kapacity 55 milionů jednotek, bude v Dorstenu zaměstnáno až 650 zaměstnanců.

Společnost GXO působí ve 14 evropských zemích již více než 25 let a slouží zákazníkům z oblasti e-commerce, módy, rychloobrátkového zboží a hobbymarketů, včetně německých společností jako Henkel, BASF, Bayer, OBI a online prodejců, jako je zooplus. Společnost v současné době zaměstnává přibližně 80 000 lidí na přibližně 550 místech v regionu, včetně Německa.

Zdroj: GXO

Stanice v Bubnech získává svoji podobu, vznikají i navazující estakády

Projekt modernizace trati mezi Prahou, letištěm a Kladnem úspěšně pokračuje, už rok a čtvrt prochází rekonstrukcí úsek mezi Bubny a Výstavištěm. Práce běží rychlým tempem, výrazně pokročila výstavba čtyřkolejné stanice v Bubnech, stejně jako navazujících estakád. Ty nahradí jak přejezd v Bubenské ulici, tak i železniční náspy, které dosud rozdělovaly velkou část Holešovic.

Podnikatele trápí stará osvětlení, okna a nedostatečné zateplení jejich budov. NRB přerozdělí 1,8 miliardy v rámci programu Nové úspory energie

Podnikatelé se ve svých budovách dennodenně potkávají s problémy, které zvyšují jejich účty za energie. Nedostatečné těsnění oken, špatné osvětlení nebo zateplení jsou jen hrstkou z problémů, kterým čelí. Se schválením Směrnice o energetické náročnosti budov Radou EU se navíc na renovace a úsporné budovy bude klást v příštích letech výrazně větší důraz a podnikatelé budou muset do přechodu na udržitelná řešení investovat nemalé částky.

VWFS boduje s inovovaným produktem Servisní prohlídky

Společnost Volkswagen Financial Services (VWFS) nabízí svým zákazníkům pohodlný a efektivní způsob, jak udržet provozované vozidlo v nejlepším technickém stavu. Nový produkt Servisní prohlídky si mohou sjednat on-line pro nové i ojeté vozy značek Volkswagen, Audi, SEAT, CUPRA, Škoda a Volkswagen Užitkové vozy. Zákazníci tak získají jistotu vysoké kvality servisu předepsaného výrobcem vozu, za předem sjednanou cenu až na několik let dopředu, bez ohledu na vývoj inflace v oblasti servisních služeb. Dalším bonusem je záruka mobility. Servisní prohlídky si objednaly už stovky zákazníků.