GXO sjednocuje a přejmenovává svou divizi technických služebna GXO ServiceTech

22.06.2023 | Článek dne

GXO Logistics, Inc. (NYSE: GXO), největší světový poskytovatel smluvní logistiky, dnes oznámil globální rebranding svých opravárenských služeb spotřební elektroniky, včetně podniků získaných akvizicí Clipper – ServiceCare, RepairTech a CE Repair Services – jako GXO ServiceTech a její plány na rozšíření nabízených služeb v celé Evropě a Severní Americe, včetně Francie, Itálie, Polska a USA.

GXO ServiceTech je součástí reverzní logistiky společnosti GXO, která v prvním čtvrtletí roku 2023 vykázala 18% organický růst.

„Schopnosti technických oprav, které jsme získali akvizicí Clipper, dávají společnosti GXO bezkonkurenční odborné znalosti v sektoru služeb spotřební elektroniky, “řekl Richard Cawston, prezident GXO v Evropě. „Spojení všech našich opravárenských služeb elektroniky jako GXO ServiceTech nám poskytuje ohromný základ, ze kterého můžeme strategicky rozšířit nabídku služeb a pokrytí trhů, na kterých působíme. “

GXO ServiceTech v současné době působí na různých místech ve Spojeném království, Belgii, Německu, Lucembursku a Nizozemsku a zpracovává stovky tisíc telekomunikačních zařízení, domácí elektroniky a domácích spotřebičů, plní přímé spotřebitelské a maloobchodní objednávky, opravy a vracení zboží. Akreditace GXO ServiceTech u předních výrobců zajišťují, že zákazníci obdrží záruční i pozáruční opravy s použitím originálních dílů a schváleného softwaru a diagnostických nástrojů.

Nabídka GXO ServiceTech zahrnuje:

  • Opravy, renovace, modernizace a řízení vracení zboží
  • Správa záruky
  • Čištění dat a bezpečná likvidace
  • Skladování, logistika a dodání
  • Certifikovaná likvidace a další prodej

„Po více než dvě desetiletí nabízíme jedinečné a bezkonkurenční end-to-end řešení, po kterém je vysoká poptávka,“ řekl Richard Costello, Výkonný ředitel GXO ServiceTech. „S mírou návratnosti v odvětví 40 %, naše odbornost v oblasti B2B vracení a B2C služeb pro maloobchodníky a výrobce přináší našim zákazníkům významné výhody a pomáhá podporovat ekologicky udržitelnější dodavatelský řetězec. Spojení schopností GXO a těchto obchodních jednotek do jedné nabídky nám poskytuje možnosti, pokrytí a kapacitu, kterým se jen málokdo vyrovná.“

GXO ServiceTech bude spuštěn ve třetím čtvrtletí s marketingovou kampaní a webem. Pro stávající zákazníky se nic nemění.

Zdroj: GXO

Začal archeologický průzkum na pokračování Pražského okruhu

Na chybějící úsek Pražského okruhu D1 – Běchovice zamířily bagry. ŘSD ČR v koordinaci se zhotovitelem zemních prací, společností Okrouhlický s.r.o., a experty z Archeologického ústavu AV ČR, Praha, zahájilo zemní práce pro záchranný archeologický výzkum.

ESG v praxi: Diverzita, inkluze a energetická efektivita jako hnací síla změn

Podpora diverzity a inkluze, redukce odpadu a nasazování energeticky účinných technologií – to jsou tři hlavní oblasti, na které se podle nejnovějšího průzkumu asociace ABSL zaměřují firmy z kancelářských oborů v oblasti ESG. Podle nových pravidel musí některé společnosti od letošního ledna svůj výkon povinně vykazovat v rámci ESG reportingu, do roku 2026 se pak tato povinnost rozšíří i na další subjekty. Podle ABSL se v posledních letech udržitelným strategiím věnovalo 88 % firem z oboru IT a podnikových služeb, mají tak v plnění cílů náskok.