GXO sjednocuje a přejmenovává svou divizi technických služebna GXO ServiceTech

22.06.2023 | Článek dne

GXO Logistics, Inc. (NYSE: GXO), největší světový poskytovatel smluvní logistiky, dnes oznámil globální rebranding svých opravárenských služeb spotřební elektroniky, včetně podniků získaných akvizicí Clipper – ServiceCare, RepairTech a CE Repair Services – jako GXO ServiceTech a její plány na rozšíření nabízených služeb v celé Evropě a Severní Americe, včetně Francie, Itálie, Polska a USA.

GXO ServiceTech je součástí reverzní logistiky společnosti GXO, která v prvním čtvrtletí roku 2023 vykázala 18% organický růst.

„Schopnosti technických oprav, které jsme získali akvizicí Clipper, dávají společnosti GXO bezkonkurenční odborné znalosti v sektoru služeb spotřební elektroniky, “řekl Richard Cawston, prezident GXO v Evropě. „Spojení všech našich opravárenských služeb elektroniky jako GXO ServiceTech nám poskytuje ohromný základ, ze kterého můžeme strategicky rozšířit nabídku služeb a pokrytí trhů, na kterých působíme. “

GXO ServiceTech v současné době působí na různých místech ve Spojeném království, Belgii, Německu, Lucembursku a Nizozemsku a zpracovává stovky tisíc telekomunikačních zařízení, domácí elektroniky a domácích spotřebičů, plní přímé spotřebitelské a maloobchodní objednávky, opravy a vracení zboží. Akreditace GXO ServiceTech u předních výrobců zajišťují, že zákazníci obdrží záruční i pozáruční opravy s použitím originálních dílů a schváleného softwaru a diagnostických nástrojů.

Nabídka GXO ServiceTech zahrnuje:

  • Opravy, renovace, modernizace a řízení vracení zboží
  • Správa záruky
  • Čištění dat a bezpečná likvidace
  • Skladování, logistika a dodání
  • Certifikovaná likvidace a další prodej

„Po více než dvě desetiletí nabízíme jedinečné a bezkonkurenční end-to-end řešení, po kterém je vysoká poptávka,“ řekl Richard Costello, Výkonný ředitel GXO ServiceTech. „S mírou návratnosti v odvětví 40 %, naše odbornost v oblasti B2B vracení a B2C služeb pro maloobchodníky a výrobce přináší našim zákazníkům významné výhody a pomáhá podporovat ekologicky udržitelnější dodavatelský řetězec. Spojení schopností GXO a těchto obchodních jednotek do jedné nabídky nám poskytuje možnosti, pokrytí a kapacitu, kterým se jen málokdo vyrovná.“

GXO ServiceTech bude spuštěn ve třetím čtvrtletí s marketingovou kampaní a webem. Pro stávající zákazníky se nic nemění.

Zdroj: GXO

Toyota v Evropě zakládá nový podnik na vodík

Toyota Motor Europe (TME) zakládá lokální podnik Hydrogen Factory Europe. Nový podnik bude koordinovat obchodní využití vodíkových technologií a systémů se zahrnutím všech aktivit od vývoje a výroby přes prodej až po poprodejní činnosti.

3600 on-line žádostí týdně. První měsíc ePodání bez datové schránky přinesl skokový nárůst zájmu

Už měsíc funguje možnost odeslat žádost o výměnu řidičského průkazu elektronicky bez nutnosti mít zřízenou datovou schránku fyzické osoby. Stačí se pouze přihlásit do Portálu dopravy a v něm odeslat žádost o řidičský průkaz. Další zjednodušení žádosti přineslo i výrazné zvýšení zájmu žadatelů o on-line podání. Zatímco před zrušením povinnosti mít datovou schránku využívalo on-line podání přibližně 1600 lidí týdně, nyní překračujeme hodnotu až 3600 žadatelů za týden.

Mzdy na papíře rostou, ale v reálu klesají: Ekonomický paradox 3. čtvrtletí

Podle včera zveřejněné statistiky vzrostla ve 3. čtvrtletí 2023 průměrná hrubá měsíční nominální mzda meziročně o 7,1 %. Nicméně inflace ještě neřekla poslední slovo a stále je vysoká. Když tedy od růstu mezd odečteme inflaci, mzdy nerostly ale naopak reálně klesaly o 0,8 %.