K2 uvolnila novou verzi podnikového systému. Nová Alba je plně webová

09.11.2023 | Článek dne

První ryze webový podnikový systém od českého výrobce. Skupina K2 uvolnila na trh novou verzi K2 alba, jež je dostupná majitelům nebo rozhodovatelům ve firmách odkudkoli a z jakéhokoli zařízení. Nejde přitom o online zpřístupnění některých částí systémů, ale o plnohodnotnou verzi, v níž je možné řešit kompletní firemní procesy. I díky nedávné investici a koupi 50% podílu ve společnosti U&SLUNO se navíc celé řešení výrazně posunulo také v oblasti robotiky a automatizace.

K2 svoji novou verzi, nazvanou Alba, každoročně představuje v rámci výroční konference K2 STATUS v brněnské Redutě, kam dorazilo více než 260 majitelů či rozhodovatelů společností, kteří systém používají. K2 dlouhodobě cílí zejména na segmenty velkoobchodů nebo výrobních podniků, v posledních třech letech se mezi pilířové oblasti přidal také e-commerce. Systém využívají například společnosti Gienger, Koh-i-noor, Alcadrain, Zoot nebo Vivantis.

„Nová verze informačního systému K2 obsahuje řadu novinek ve všech oblastech, které jsou pro nás klíčové – výrobě, logistice, obchodu, ekonomice a e-commerce. Z výroby například uvedu nový standard odvádění výroby s možností vazby na data z našeho docházkového systému. V oblasti logistiky jsme do standardu integrovali systém hlasového navádění skladníků WHISPER, vyvíjený společností U&SLUNO. Trendem v e-commerce se I v České republice stává prodej přes internetová tržiště. Ten bude ještě více umocněn chystaným vstupem společností Kaufland a Allegro na český trh. Výměnu dat s oběma tržiště budou mít v nové verzi naši klienti také k dispozici,“ říká předseda představenstva K2 Petr Schaffartzik.

66 800 hodin práce vývojářů

K2 v loňském roce prožila nejúspěšnější rok ve své dosavadní historii. Její obrat přesáhl hranici 600 milionů korun, EBITDA pak 105 milionů korun. V současnosti zaměstnává na tři stovky zaměstnanců, z velké většiny IT specialistů, kteří systém K2 neustále rozvíjejí.

„Na verzi K2 alba pracovalo více než 80 vývojářů, kteří v průběhu roku řešili více než 3 300 tiketů. Převedeno na čas, celkově jsme investovali do vylepšení systému 66 800 hodin. I díky tomu jsme dokázali přejít na cloudová řešení a zpřístupnit rozhodovatelům verzi, která je dostupná opravdu odkudkoli jen s pomocí telefonu nebo tabletu. Výrazně jsme také zjednodušili intuitivnost celého systému, vyhledávání nebo přihlašovací proces. Účetní potěší automatické zaúčtování dokladů, vývojáře ve firmách pro změnu pokročilé funkce API, díky kterým je možné vše otestovat dříve, než se nasadí do ostré verze,“ doplňuje Tomáš Szkandera, který v K2 vede vývojový tým a je CEO společností K2 Software.

Všechny informace k nové verzi jsou dostupné na alba.k2.cz

Zdroj: K2

Nezvládnete zavést umělou inteligenci? Můžete zkrachovat

V to, že zavedení umělé inteligence (AI) přinese do byznysu výhody, věří 98 % ředitelů firem. AI má potenciál firmám pomoci, ale zároveň její nepodařené zavedení může ohrozit reputaci i provoz. Upozorňují na to odborníci společnosti Stanton Chase, která se zabývá vyhledáváním vrcholových manažerů (Executive Search) a firemním poradenstvím.

Aero rozlousklo logistický oříšek. K zákazníkům vyrazilo 22 kamionů s letouny, příslušenstvím a náběžnými hranami

Český výrobce letadel Aero realizoval mimořádnou nakládku 22 kamionů s letouny L-39NG a dalším příslušným vybavením pro své zákazníky. Svým rozsahem neobvyklou přepravní událost ještě zvýraznila nakládka již vyrobených náběžných hran pro Airbus A220. Jednalo se o složitou logistickou operaci, která vyžadovala pečlivou koordinaci a plánování.