KION Group rozšiřuje a transformuje centrum pro repase vozíků ve Velkých Bílovicích

15.04.2024 | Článek dne

Po oficiálním zahajovacím ceremoniálu se rozebíhají rozsáhlé stavební a instalační práce na nové části Centra pro repase vozíků ve Velkých Bílovicích, které zvýší kapacitu až na 6 000 vozíků ročně. Práce budou dokončeny do července 2025.

Centrum pro repase vysokozdvižných vozíků a další manipulační techniky bylo založeno v roce 2017 a v současnosti se v něm provádějí repase vozíků značek Linde a STILL, které náležejí do skupiny KION Group. Většina vozíků se sem dostává z flotil krátkodobého a dlouhodobého pronájmu, což přináší tu výhodu, že na vozících byl prováděn servis přímo výrobcem, s používáním originálních náhradních dílů.

David Čepek, viceprezident KION Group pro segment průmyslových vozíků a služeb pro Českou republiku říká: „Poptávka po kvalitních repasovaných vozících stále roste. Po rozšíření centra pro repase budeme moci ještě lépe vycházet vstříc požadavkům našich zákazníků, nová kapacita nám umožní dále zkracovat dodací lhůty.“

Nový layout, industrializace

Edwin van Asselt, Director Truck Refurbishment Operations, vysvětluje změny v centru pro repase:  „Nerozšiřujeme pouze plochu centra výstavbou nové haly, ale současně měníme i naše procesy. Například demontáž a montáž vozíků se nyní provádí na jednom pracovišti. To se změní s novou industrializací závodu. Budou zde samostatná pracoviště pro demontáž a dále pracovní linka, na které vozíky a jejich jednotlivé díly projdou procesem repase a následně zamíří na montážní linku, kde budou všechny repasované díly s vozíkem znovu zkompletovány. To všechny procesy v tom nejlepším smyslu industrializuje a zaručí standard vysoké kvality, krátké dodací termíny a optimalizaci nákladů.“

Výhody také pro zaměstnance

Práce v budoucím nejmodernějším prostředí špičkového závodu bude znamenat řadu výhod pro stávající i nové zaměstnance. Josef Slimáček, ředitel centra pro repase k tomu uvádí, že pro budoucí provoz tohoto závodu na jižní Moravě bude vytvořeno přibližně 70 nových pracovních míst.

Zaměřeno na udržitelnost

Skupina KION si stanovila dlouhodobý klimatický cíl dosáhnout do roku 2050 nulových emisí skleníkových plynů v celém svém hodnotovém řetězci. Rozšíření centra pro repase a jeho využití pro značky KION Group přispěje k plnění těchto cílů. Bernd Roth, Senior Director Truck Refurbishment Operations, dodává: „V souvislosti s rozšířením centra máme příležitost dát ještě více vozíkům Linde a STILL druhý nebo dokonce třetí život. Tento přístup významně napomáhá plnění našich cílů v oblasti udržitelnosti.“

Zdroj: KION Group

Stanice v Bubnech získává svoji podobu, vznikají i navazující estakády

Projekt modernizace trati mezi Prahou, letištěm a Kladnem úspěšně pokračuje, už rok a čtvrt prochází rekonstrukcí úsek mezi Bubny a Výstavištěm. Práce běží rychlým tempem, výrazně pokročila výstavba čtyřkolejné stanice v Bubnech, stejně jako navazujících estakád. Ty nahradí jak přejezd v Bubenské ulici, tak i železniční náspy, které dosud rozdělovaly velkou část Holešovic.

Podnikatele trápí stará osvětlení, okna a nedostatečné zateplení jejich budov. NRB přerozdělí 1,8 miliardy v rámci programu Nové úspory energie

Podnikatelé se ve svých budovách dennodenně potkávají s problémy, které zvyšují jejich účty za energie. Nedostatečné těsnění oken, špatné osvětlení nebo zateplení jsou jen hrstkou z problémů, kterým čelí. Se schválením Směrnice o energetické náročnosti budov Radou EU se navíc na renovace a úsporné budovy bude klást v příštích letech výrazně větší důraz a podnikatelé budou muset do přechodu na udržitelná řešení investovat nemalé částky.

VWFS boduje s inovovaným produktem Servisní prohlídky

Společnost Volkswagen Financial Services (VWFS) nabízí svým zákazníkům pohodlný a efektivní způsob, jak udržet provozované vozidlo v nejlepším technickém stavu. Nový produkt Servisní prohlídky si mohou sjednat on-line pro nové i ojeté vozy značek Volkswagen, Audi, SEAT, CUPRA, Škoda a Volkswagen Užitkové vozy. Zákazníci tak získají jistotu vysoké kvality servisu předepsaného výrobcem vozu, za předem sjednanou cenu až na několik let dopředu, bez ohledu na vývoj inflace v oblasti servisních služeb. Dalším bonusem je záruka mobility. Servisní prohlídky si objednaly už stovky zákazníků.