Kokiskashop otevírá v Ostrově technologicky vyspělé distribuční centrum

21.06.2023 | Článek dne

Projekt zajistila developerská společnost Panattoni, výstavbu financovala skupina Accolade

Online obchod Kokiskashop se z malého skladu v rodinném domě ve vesničce Stráň nedaleko Karlových Varů vypracoval k 200milionovým obratům. Další možnost růstu nejen v České republice, ale i v zahraničí umožní Kokiskashopu technologicky vyspělé distribuční centrum v Panattoni Parku Ostrov North. Stavbu haly s mnoha udržitelnými prvky na bývalém brownfieldu po Škoda Ostrov zajistila developerská společnost Panattoni. Investorem a vlastníkem budovy je investiční skupina Accolade.

Jeden z největších e-shopů zaměřený na produkty pro zábavu, dům a zahradu se sídlem v Karlovarském kraji zaznamenává další významný krok ve své historii. Po dosažení obratu 200 milionů Kč v roce 2021 a po necelých třech letech od vstupu strategického partnera Gorilla Sports Holding AG otevírá v Panattoni Parku Ostrov North v Horním Žďáru nové moderní distribuční centrum o rozloze více jak 4 000 metrů čtverečních. Centrum bude součástí růstu celosvětové skupiny Global Sports Group zahrnující nejen fitness produkty.

„Tento projekt potvrzuje, že námi budovaná průmyslová infrastruktura neslouží jen nadnárodním korporacím. Po náročné demolici a sanaci se nám podařilo připravit průmyslovou zónu pro růst firem s velkým potenciálem, jako je společnost Kokiska,“ říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni pro ČR a Slovensko.

„Je to velký předěl v historii firmy založené na lidech s rodinnými a přátelskými vztahy, směrem k modernizaci procesů, k zajištění možnosti dalšího růstu nejen v České republice, ale i v celé východní Evropě,“ říká Jakub Kokštein, jednatel firmy Kokiska. Od doby zahájení stavby firma rozšířila svou zahraniční působnost, kromě stávajícího Slovenska, Polska a Maďarska, o Chorvatsko, Bulharsko a Rumunsko. Od letošního roku také doplnila portfolio o produkty mateřské firmy Gorilla Sports a Maxxus na slovenském a chorvatském trhu. „Je jasné, že firma bude rozšiřovat svou působnost na stávajících zahraničních trzích a další země budou zřejmě brzy následovat. Vstoupíme mezi prvními na nové trhy a budeme nadále modernizovat naše procesy. Udržet se na trhu e-commerce v dnešní složité době není jednoduché, ale i díky rychlosti a kvalitě provedení nového distribučního centra z pera Panattoni věříme, že růst firmy bude pokračovat a spokojenost zákazníků na úrovni 98 % u Heureky bude i nadále naší vizitkou,“ uzavírá Jakub Kokštein.

Panattoni Park Ostrov North vznikl revitalizací areálu po závodu Škoda Ostrov, jednoho z největších brownfieldů v Česku. Během sanací se přímo v areálu vytřídilo k ekologické likvidaci dle typu kontaminace 12 700 tun nebezpečného odpadu. Celkově se při demolici bývalého areálu podařilo recyklovat 98,7 % původního stavebního a demoličního odpadu. Investice ve výši pěti milionů korun také putovala na výstavbu cyklostezky v okolí průmyslového parku.

„Ostrov na Karlovarsku je historicky průmyslová oblast, a my jsme na tuto silnou vazbu navázali úspěšnou regenerací další části bývalého brownfieldu. Investujeme do infrastruktury pro podnikání a těší nás, že můžeme podpořit růst regionálního e-commerce šampiona, společnosti Kokiska. Je radost vidět mezi našimi nájemci stále více společností s českými vlastníky,“ říká Milan Kratina, CEO Accolade.

„Po mnoha letech, kdy brownfield po Škodě Ostrov zel prázdnotou, se podařilo dokončit první halu nového průmyslového parku. Těší mě, že novým nájemcem je právě tuzemská společnost, která vznikla v nedalekých Karlových Varech a našla zázemí pro svou expanzi právě u nás v Ostrově,“ dodává Pavel Čekan, místostarosta Ostrova a předseda Výboru pro regionální rozvoj Karlovarského kraje.

Zdroj: FleishmanHillard

Toyota v Evropě zakládá nový podnik na vodík

Toyota Motor Europe (TME) zakládá lokální podnik Hydrogen Factory Europe. Nový podnik bude koordinovat obchodní využití vodíkových technologií a systémů se zahrnutím všech aktivit od vývoje a výroby přes prodej až po poprodejní činnosti.

3600 on-line žádostí týdně. První měsíc ePodání bez datové schránky přinesl skokový nárůst zájmu

Už měsíc funguje možnost odeslat žádost o výměnu řidičského průkazu elektronicky bez nutnosti mít zřízenou datovou schránku fyzické osoby. Stačí se pouze přihlásit do Portálu dopravy a v něm odeslat žádost o řidičský průkaz. Další zjednodušení žádosti přineslo i výrazné zvýšení zájmu žadatelů o on-line podání. Zatímco před zrušením povinnosti mít datovou schránku využívalo on-line podání přibližně 1600 lidí týdně, nyní překračujeme hodnotu až 3600 žadatelů za týden.

Mzdy na papíře rostou, ale v reálu klesají: Ekonomický paradox 3. čtvrtletí

Podle včera zveřejněné statistiky vzrostla ve 3. čtvrtletí 2023 průměrná hrubá měsíční nominální mzda meziročně o 7,1 %. Nicméně inflace ještě neřekla poslední slovo a stále je vysoká. Když tedy od růstu mezd odečteme inflaci, mzdy nerostly ale naopak reálně klesaly o 0,8 %.