KPMG pomohla Čepru při akvizici čerpaček Robin Oil

30.01.2024 | Článek dne

Akciová společnost Čepro dokončila akvizici největší nezávislé sítě čerpacích stanic Robin Oil, čímž si pojistila pozici trojky na trhu maloobchodního prodeje pohonných hmot. Exkluzivním finančním a daňovým poradcem Čepra byla česká kancelář KPMG.

Odkup stoprocentního podílu v Robin Oil podepsaly obě strany na konci ledna poté, co jej v prosinci odsouhlasil antimonopolní úřad.

„Byl to velký obchod, přesto se jej podařilo dotáhnout zhruba za šest měsíců, tedy poměrně rychle. Koordinoval jsem početný tým transakčních, daňových i právních expertů. Tato naše multidisciplinarita byla pro klienta velkou výhodou, protože jsme za něj vyřešili vše – samotnou akvizici, due dilligence, oceňování, bankovní financování a veškeré související daňové, účetní i právní otázky,“ uvedl partner KPMG zodpovědný za fúze a akvizice ve střední a východní Evropě Igor Mesenský, který celou transakci řídil spolu s Adamem Páleníčkem. Oba radili i při zajištění bankovního financování.

Prověrku finančního stavu Robin Oil provedli Pavel Falout, Martin Mašát, Michal Kučera a Vít Klapil. Na oceňování se podíleli Josef Sklenář, Martin Kotal a Lucie Marešová. Daňové otázky řešili Petr Toman, Luděk Vacík a Petr Bruštík. V právních věcech radili Jan Procházka a Pavla Křečková z advokátní kanceláře KPMG Legal.

Čepro prostřednictvím sítě EuroOil dosud provozovalo 210 čerpacích stanic, zejména v menších obcích. Nyní jich bude mít o 75 víc a posílí mimo jiné v Praze.

Zdroj: KPMG

Z včelích úlů v Panattoni parcích se v loňském roce vytočilo 1,4 tuny medu

Včely hrají klíčovou roli v procesu opylování, čímž mají široký dopad na zemědělství a biodiverzitu na naší planetě. Dlouhodobě se však potýkají s problémy, mezi které mimo jiné patří také ztráta jejich přirozeného prostředí, což vede k úbytku kvetoucích rostlin, které jsou základním zdrojem jejich potravy. Novým zázemím se pro včely stávají průmyslové areály společnosti Panattoni. Informace o stavu včelstva a jeho chování zde monitoruje IT systém a vše vyhodnocuje umělá inteligence.

Středoevropská realitní transakce roku: česká SCF kupuje za více než 7 miliard korun portfolio nákupních center v Polsku

Česká investiční skupina Star Capital Finance (SCF) koupila tento týden portfolio šesti polských obchodních center od globální investiční skupiny Cromwell Property Group. Hodnota transakce je přes 7 miliard Kč. Jedná se o jednu z největších nemovitostních transakcí ve střední Evropě za posledních několik let. SCF tímto krokem vstupuje do třetí země a posiluje svou pozici na středoevropském retailovém trhu, kde již vlastní a provozuje obchodní centra v České republice a na Slovensku.