Kuehne+Nagel vylepšuje platformu myKN a zavádí novou funkci pro sběrnou službu

08.08.2023 | Článek dne

Kuehne+Nagel, přední poskytovatel logistických služeb, zjednodušil objednávky v rámci sběrné služby. Skupina neustále rozvíjí svou komplexní samoobslužnou platformu myKN, která zákazníkům umožňuje spravovat jejich zásilky.

Díky nejnovějšímu vylepšení lze v České republice objednávat přepravy v rámci sběrné služby Kuehne+Nagel zcela online, což přináší větší pohodlí, časovou úsporu a umožňuje také sledovat stav zásilek.

„Na novinku máme od našich zákazníků jen pozitivní ohlasy, což nás opravdu těší. Kromě přehlednosti a dostupnosti aktuálních dat o přepravě oceňují zejména rychlost zadávání objednávek, jež je otázkou dvou, maximálně tří minut. Tuto online platformu mohou využívat zájemci o přepravu v rámci sběrné služby v tuzemsku i v zahraničí,“ říká Dominik Hýsek, National Road Logistics Manager Sales & Customer Service Kuehne+Nagel v České republice.

Kuehne+Nagel propojuje tuzemský trh se všemi evropskými zeměmi 10 přímými mezinárodními spoji a každodenními uzlovými spoji přes centra Easthub a Eurohub.

Sběrná služba našla na českém trhu široké uplatnění – využívána je pro transport běžného nákladu, od hraček po motory, ale také k doručování netypických a nadrozměrných zásilek z distribučních center e-shopů přímo do domácností koncových zákazníků. Po schválení bezpečnostním poradcem Kuehne+Nagel je možné využít sběrné linky i k přepravě nebezpečného zboží (ADR).

„Kromě sběrných linek portfolio služeb Kuehne+Nagel samozřejmě zahrnuje i přepravu celovozových (FTL) a kusových (LTL) zásilek do vnitrostátních a mezinárodních destinací. Disponujeme potřebnými certifikáty a při přepravě farmaceutického nebo tepelně citlivého zboží spolupracujeme pouze s auditovanými dopravci, což je zárukou vysoké spolehlivosti služeb a jejich celkové bezpečnosti. Zajistit umíme samozřejmě i přepravu cenného zboží,“ dodává Dominik Hýsek.

Zdroj: Kuehne+Nagel

Toyota v Evropě zakládá nový podnik na vodík

Toyota Motor Europe (TME) zakládá lokální podnik Hydrogen Factory Europe. Nový podnik bude koordinovat obchodní využití vodíkových technologií a systémů se zahrnutím všech aktivit od vývoje a výroby přes prodej až po poprodejní činnosti.

3600 on-line žádostí týdně. První měsíc ePodání bez datové schránky přinesl skokový nárůst zájmu

Už měsíc funguje možnost odeslat žádost o výměnu řidičského průkazu elektronicky bez nutnosti mít zřízenou datovou schránku fyzické osoby. Stačí se pouze přihlásit do Portálu dopravy a v něm odeslat žádost o řidičský průkaz. Další zjednodušení žádosti přineslo i výrazné zvýšení zájmu žadatelů o on-line podání. Zatímco před zrušením povinnosti mít datovou schránku využívalo on-line podání přibližně 1600 lidí týdně, nyní překračujeme hodnotu až 3600 žadatelů za týden.