Lídři robotiky mění vedení. SLUNO nově řídí Tomáš Szkandera z K2

18.04.2024 | Článek dne

Jedna z nejznámějších českých firem v oblasti retailu a skladové robotizace mění své nejvyšší vedení. Novým generálním ředitelem společnosti SLUNO se stává Tomáš Szkandera, který dosud zastával pozici člena představenstva. Ten zároveň bude i nadále plnit také roli šéfa vývoje a CEO ve společnosti K2 Software.

Skupina K2 ve firmě SLUNO na konci roku 2022 koupila 50% podíl – a tehdy šlo o vůbec první akvizici, kterou úspěšný ostravský výrobce a vývojář podnikových systémů ve své více než třicetileté historii udělal. Hlavním cílem bylo zejména rozšířit know-how z oblasti řízených skladů a retailu, které by navázaly na logistické řešení, jež je základní součástí systémů K2.

O ekonomickém úspěchu akvizice mluví především čísla. Tržby v předloňském roce poprvé přesáhly hranici 600 milionů korun – a loňské výsledky rostoucí trend znovu potvrdily. Konsolidovaný obrat dosáhl 625 milionů korun, ukazatel EBITDA překročil 120 milionů korun, zisk po zdanění 69 milionů korun. Ve všech třech případech se jedná o nejlepší výsledky v historii K2.

„Mým prvním úkolem bude zjednodušit produktovou nabídku a zároveň také oblasti, kterým se SLUNO má věnovat primárně. A to je retail, logistika a distribuce. Tomu musí odpovídat také vnitřní nastavení a organizace firmy, aby měl každý jasně dané zodpovědnosti a pravomoci rozhodovat za konkrétní oblast. Tím bychom měli být do budoucna čitelnější a efektivnější,“ představuje své nejbližší plány Tomáš Szkandera.

Mistři skladů a retailu

Právě v oblasti retailu SLUNO v posledních letech získalo mimořádné reference. Jejich expertízy a služeb využívají řetězce jako Albert, Tesco, Makro, Coop, Hornbach a mnohé další.

„SLUNO je pro mě synonymem skutečně špičkové odbornosti v oblasti skladů a retailu. Mnoha logistickým firmám ušetří zásadní peníze nejenom tím, že jim nabídnou některá ze svých distribučních řešení, ale ještě častěji tím, že jim rozmluví řadu věcí, které nepotřebují. Zažil jsem mnoho případů, kdy jen vstupní analýza ušetřila desítky pracovních pozic – nebo kdy se ukázalo jako zbytečné stavět nové logistické prostory, protože se jen za pomocí robotického řešení a nových technologií optimalizovaly ty stávající. A právě v tom je know-how SLUNO naprosto jedinečné, protože vsází na strategický přístup k celé skladové logistice,“ doplňuje Tomáš Szkandera.

Samotná K2 přitom v nejnovější verzi systému K2 alba poprvé implementovala ucelené řešení hlasového vychystávání, které umožňuje logistiku ve skladu řídit pomocí hlasového navádění. Lidé ve skladu vše řídí jen prostřednictvím sluchátek, a to hned v několika jazykových mutacích.

Více o společnosti SLUNO na www.sluno.cz.
Více o skupině K2 na stránkách www.K2.cz.

Zdroj: K2

Stanice v Bubnech získává svoji podobu, vznikají i navazující estakády

Projekt modernizace trati mezi Prahou, letištěm a Kladnem úspěšně pokračuje, už rok a čtvrt prochází rekonstrukcí úsek mezi Bubny a Výstavištěm. Práce běží rychlým tempem, výrazně pokročila výstavba čtyřkolejné stanice v Bubnech, stejně jako navazujících estakád. Ty nahradí jak přejezd v Bubenské ulici, tak i železniční náspy, které dosud rozdělovaly velkou část Holešovic.

Podnikatele trápí stará osvětlení, okna a nedostatečné zateplení jejich budov. NRB přerozdělí 1,8 miliardy v rámci programu Nové úspory energie

Podnikatelé se ve svých budovách dennodenně potkávají s problémy, které zvyšují jejich účty za energie. Nedostatečné těsnění oken, špatné osvětlení nebo zateplení jsou jen hrstkou z problémů, kterým čelí. Se schválením Směrnice o energetické náročnosti budov Radou EU se navíc na renovace a úsporné budovy bude klást v příštích letech výrazně větší důraz a podnikatelé budou muset do přechodu na udržitelná řešení investovat nemalé částky.

VWFS boduje s inovovaným produktem Servisní prohlídky

Společnost Volkswagen Financial Services (VWFS) nabízí svým zákazníkům pohodlný a efektivní způsob, jak udržet provozované vozidlo v nejlepším technickém stavu. Nový produkt Servisní prohlídky si mohou sjednat on-line pro nové i ojeté vozy značek Volkswagen, Audi, SEAT, CUPRA, Škoda a Volkswagen Užitkové vozy. Zákazníci tak získají jistotu vysoké kvality servisu předepsaného výrobcem vozu, za předem sjednanou cenu až na několik let dopředu, bez ohledu na vývoj inflace v oblasti servisních služeb. Dalším bonusem je záruka mobility. Servisní prohlídky si objednaly už stovky zákazníků.