Linde Material Handling získala ocenění v soutěži časopisu “materialfluss PRODUKT ROKU 2024 „

21.03.2024 | Článek dne

Společnost Linde Material Handling (MH) se umístila na prvním místě v kategorii "Průmyslové vozíky a příslušenství" v soutěži "materialfluss PRODUKT ROKU 2024". Řada elektrických vysokozdvižných vozíků Linde X35 až X50 zvítězila u odborné veřejnosti a získala nejvíce hlasů.

Dalšího úspěchu dosáhla společnost Linde MH se svým řešením „Linde Energy Manager“ založeným na umělé inteligenci, které obsadilo druhé místo v kategorii „Logistika a doprava“. Cílem ocenění je vyzdvihnout inovace v oblasti logistiky a intralogistiky. Slavnostní předávání cen se konalo 13. března v Mnichově.

Odborný časopis „materialfluss“, vydávaný společností WEKA Business Medien, již popáté hledal technicky vyspělé, inovativní produkty a řešení, které nabízejí významné výhody pro zákazníky. Společnosti mohly přihlašovat své produkty do šesti kategorií: „Skladovací, regálové a skladové vybavení“, „Systémy vychystávání“, „Balení a expedice“, „Dopravní a zdvihací technika“, „Průmyslové vozíky a příslušenství“, „Logistika a doprava“ a „Projekt roku“. Všechny přihlášené práce byly čtenářům podrobně představeny ve zvláštním vydání a současně bylo spuštěno hlasování na webovém portálu. Po zhruba dvou a půl měsících bylo 18. února online hlasování ukončeno.

Elektrické vysokozdvižné vozíky Linde X35 – X50: vysoký výkon, nižší emise

V kategorii „Průmyslové vozíky a příslušenství“ zaujaly odbornou veřejnost nejvíce elektrické vysokozdvižné vozíky Linde X35 až X50 s nosností 3,5 až 5,0 tuny. Poprvé nyní mohou bateriové protizávažové vozíky přemisťovat náklady v náročných venkovních aplikacích s nízkou hlučností a emisemi, přičemž jsou stejně výkonné, robustní a pohodlné jako vozíky Linde vybavené spalovacími motory. To pomáhá společnostem s vysokými nároky na výkon vozidel, jako jsou například společnosti z papírenského, dřevozpracujícího, nápojového a chemického průmyslu, učinit svou intralogistiku udržitelnější a klimaticky neutrální.

„Jsme potěšeni výsledkem hlasování a rádi bychom poděkovali všem příznivcům značky Linde za jejich účast a velkou podporu. Skutečnost, že jsme se v jedné kategorii umístili na prvním místě a v druhé na druhém, je pro nás obrovskou poctou a jsme nesmírně hrdí,“ uvedla Dr. Monika Laurent-Junge, senior ředitelka marketingu a komunikace značky Linde Material Handling, která převzala ocenění z rukou laudátora Daniela Schillinga, šéfredaktora časopisu „materialfluss“.

Zdroj: Linde Material Handling

DB Schenker spouští novou službu osobní přepravy prostřednictvím palubních kurýrů

DB Schenker představil nový standardizovaný produkt pro rostoucí segment trhu. Zákazníci si nyní mohou objednat palubní kurýrní službu (on-board courier – OBC), jako standardizovaný produkt. Kurýr doprovází zásilku po celou její cestu. Řešení je určeno zákazníkům, kteří potřebují rychle přepravit malé nebo cenné zásilky. Společnost DB Schenker tak rozšiřuje své portfolio prémiových doručovacích služeb.

Experti probírali vyhlídky českého autoprůmyslu a konkurenceschopnost tuzemské ekonomiky v EU a ve světě

Konkurenceschopnost Evropské unie a budoucnost automobilového průmyslu byly tématem další z veřejných besed, které se konaly v PressCentru ČTK jako součást společného projektu ČTK Connect a Evropského parlamentu s názvem „Volby pro budoucnost EU.“ Akce v sobě soustředila hned dvě témata z nedávné Konference o budoucnosti Evropy, která ČTK Connect v těchto diskusích sleduje: byly to okruhy Silnější ekonomika a Životní prostředí.

GXO obnovuje smlouvu se společností Mars

GXO Logistics, Inc. oznámil, že obnovil smlouvu s významným francouzským výrobcem baleného spotřebního zboží Mars, partnerství, které započalo před 15 lety. Společnost GXO řídí skladování, distribuci, vracení zboží a služby s přidanou hodnotou pro řadu značek společnosti Mars v segmentech Snacking a Food & Nutrition.