Linde MH představí na veletrhu LogiMAT 2024 výkonná řešení pro vnitřní tok materiálu

25.01.2024 | Článek dne

Automatizovaná řešení nabízejí obrovský potenciál, pokud jde o vnitřní tok materiálu. Na letošním veletrhu LogiMAT v německém Stuttgartu bude společnost Linde Material Handling (MH) demonstrovat možnosti, které jsou k dispozici malým, středním i velkým společnostem, a ukáže, jak lze úspěšně realizovat širokou škálu projektových požadavků

Dalšími klíčovými tématy, na která se zaměříme v centrálně umístěném výstavním stánku v hale 10, budou energetika, bezpečnost a inteligence skladu. Specialista na intralogistiku, který nabízí nejširší portfolio energetických a bezpečnostních možností pro průmyslové vozíky a špičková technická řešení toku materiálu, podporuje své zákazníky na cestě k vyšší efektivitě, udržitelnosti a výkonnosti.

Hlavní stánek společnosti Linde MH v hale 10 (stánek B21 a B17) zabírá více než 500 metrů čtverečních a upozorňuje na aktuální trendy v intralogistice: Automatizace, Energie, Bezpečnost a Inteligence skladu. Vystaveny budou odpovídající produkty a řešení, která jsou určena k optimalizaci vnitropodnikového toku materiálu. V živé ukázce budou předvedena flexibilní a škálovatelná automatizační řešení zahrnující automaticky řízená vozidla (AGV) a autonomní mobilní roboty (AMR). Jen několik metrů od výstavního stánku, na nakládacím dvoře mezi halami 8 a 10, si mohou návštěvníci sami vyzkoušet vysokozdvižné vozíky nebo si je prohlédnout zblízka při předvádění vozidel. Příkladem mohou být různé asistenční systémy pro couvání, jako je například asistenční kamera pro couvání s umělou inteligencí, která upozorňuje řidiče průmyslových vozíků na osoby v blízkosti za nimi. Další výstavní prostor, který nabízí praktické zkušenosti s různými modely vozidel, se nachází na venkovní ploše mezi halami 9 a 10.

„Značka Linde představuje špičkový výkon v oblasti manipulace se zbožím. Toho je dosaženo prostřednictvím inovativních produktů a řešení, vysoké úrovně uživatelské přívětivosti, široké nabídky aktivních a pasivních bezpečnostních a asistenčních systémů, individuálních řešení na míru a rozsáhlých poradenských znalostí naší prodejní organizace. Naše výrobky a řešení zajišťují maximální produktivitu i v těch nejnáročnějších provozních podmínkách, jaké panují například v nápojovém, papírenském, dřevařském, potravinářském a chemickém průmyslu,“ říká Torsten Rochelmeyer, Senior Director Strategy & Solution Portfolio ve společnosti Linde MH.

Na veletrhu LogiMAT 2024 představí společnost Linde MH své odborné znalosti jako kompetentní partner pro automatizaci procesů toku materiálu. „Společně s našimi partnery v síti jsme v posledních letech úspěšně naplánovali a realizovali stovky projektů,“ uvádí Rochelmeyer s odkazem na rozsáhlé odborné znalosti a zkušenosti obchodní organizace získané při realizaci malých i velkých projektů. Vedle toho jsou k dispozici standardizované balíčky řešení pro jednoduché dopravní úlohy. „To umožňuje zejména stávající procesy v brownfieldu rychleji automatizovat,“ říká manažer veletrhu Linde. Odborníci společnosti na automatizaci se mohou při realizaci projektů uchýlit k širokému portfoliu produktů: Nabídka sahá od vozíků AMR, jako jsou Linde C-MATIC a Linde C-MATIC HP, přes automatizované zakladače palet (Linde L-MATIC) a tahače (Linde P-MATIC) až po vysokozdvižné vozíky (Linde R-MATIC) a vozíky VNA (Linde K-MATIC). Tam, kde jsou vyžadovány komplexní automatizované systémy toku materiálu, se zapojí kolegové ze sesterské společnosti Dematic, jejíž stánek v hale 10 přímo sousedí s oblastí Linde MH.

Oblast Energy na výstavě zahrnuje široké spektrum dostupných typů energie společnosti se zaměřením na elektrické protizávažové vozíky řady X s lithium-iontovými bateriemi. Jsou stejně výkonné, robustní a ergonomické jako vozíky poháněné ICE, ale při provozu jsou bez emisí a potenciálně neutrální z hlediska emisí CO2. Jako pohonné varianty jsou však k dispozici také nafta, LPG, CNG, olověné akumulátory, palivové články a HVO (hydrogenovaný rostlinný olej). „Návštěvníkům, kteří se chtějí informovat o vhodných energetických systémech pro svůj současný nebo budoucí vozový park, bude nabídnuto softwarově podporované poradenství, které poskytne prvotní posouzení na základě požadavků, obecných podmínek a specifické situace zákazníka. Po něm může následovat další analýza v rámci společnosti,“ vysvětluje Rochelmeyer. Další pozornost bude věnována systému Linde connect pro správu vozového parku. Kromě kontroly přístupu, monitorování poškození, správy vozidel a řidičů, analýzy využití vozového parku a prediktivní údržby poskytuje softwarový modul Linde connect:charger inteligentní řízení nabíječek baterií, které pomáhá předcházet nákladným energetickým špičkám.

Obecně platí pro všechny skladové činnosti následující pravidla: Čím bezpečnější je vnitřní tok materiálu, tím vyšší je produktivita, a tím i příspěvek k úspěchu společnosti. Společnost Linde MH na příkladu vysokozdvižného vozíku vybaveného rozsáhlými bezpečnostními prvky ukazuje, jak mohou provozovatelé vozových parků zajistit hladký průběh procesů a ochránit své zaměstnance. Nabídka funkcí sahá od velkého množství asistenčních systémů pro řidiče, jako je Linde Safety Guard pro vzájemné varování chodců a řidičů a Rack Protection Sensor pro zamezení kolize s regály a zbožím, až po různá řešení osvětlení a ochranné systémy, jako je systém Dynamic Mast Control pro snížení vibrací stožáru.

V oblasti Warehouse Intelligence se hosté mohou dozvědět, jak zefektivnit a zdynamičnit svůj sklad pomocí modulárních softwarových řešení. Aplikace skládající se ze systému řízení skladu, systému navádění vysokozdvižných vozíků a systému řízení skladu poskytuje vizualizaci skladu v reálném čase prostřednictvím trojrozměrného zobrazení a ukazuje řidiči nejrychlejší cestu do cíle. Přitom automaticky sleduje pohyby nosičů nákladu napříč měnícími se skladovacími místy, což zajišťuje vysokou míru transparentnosti. Software je také schopen integrovat a řídit různé automatizované systémy, jako jsou AGV a kyvadlová doprava.

Zdroj: Linde Material Handling

Porsche Česká republika spouští novou kampaň, připomíná důležitost recyklace

Společnost Porsche Česká republika spustila novou kampaň, která připomíná široké motoristické veřejnosti přínosy recyklace a správný postup při likvidaci výrobků s ukončenou životností. Některé automobilové komponenty lze po renovaci znovu použít, v ostatních případech přichází na řadu většinou recyklace, která získá cenné suroviny pro výrobu nových produktů, nebo energetické využití jinak nezpracovatelných materiálů.

Stanice Jihlava město v roce 2026: nová budova i moderní nástupiště

Přestavba městského nádraží v Jihlavě může začít, Správa železnic vybrala zhotovitele prací. Stavbu provede společnost Skanska, která podala nejvýhodnější nabídku ve výši 1 266 866 061 korun. Stanice, která se nachází blízko centra krajského města, zcela změní podobu. Vzniknou nová nástupiště, na která bude přístup podchodem. Dosluhující nádražní budovu nahradí nový objekt, který bude zároveň sloužit jako zázemí nově vybudovaného dopravního terminálu. Zahájení prací se plánuje už v srpnu, dokončení pak v polovině roku 2026.

Příručka pro řidiče: Sedm praktických tipů, jak se chovat bezpečně v blízkosti kamionů

Práce řidiče kamionu patří mezi náročná povolání. Znamená dlouhé hodiny za volantem, neustálou soustředěnost a tíhu odpovědnosti za několikatunový náklad či bezpečnost projíždějících vozidel. I přesto, že interakce s kamiony je na českých silnicích dnes již zcela běžná, ne každý řidič ví, jak jízdu poblíž silničních kolosů přizpůsobit, aby řidičům nákladních vozidel jejich práci nekomplikoval a také neohrozil sebe ani ostatní.