LogEx Logistics: poslední týdny vykazují růst objemů přeprav

01.03.2024 | Článek dne

Spediční společnost LogEx Logistics v loňském roce zvýšila svůj obrat zhruba o 30 % a stejný ambiciózní cíl plánuje splnit i letos. Letošní leden patřil z hlediska objemů realizovaných přeprav tradičně mezi slabší měsíce. Firma se systematicky zaměřuje na akvizice i na péči o stávající zákazníky, k čemuž přispívá i otevírání nových poboček. Poslední týdny už vykazují růst objemů přeprav. Cestou k úspěchu v oblasti spedice je nenabízet zákazníkům jen přepravy, ale komplexnost služeb s cílem snížit náklady na dopravní logistiku a skladování.

„Některým segmentům se daří, vysoké jsou například objemy přeprav potravin. Klesly objemy přeprav v segmentu automotive. Je vysoká nabídka vozidel a menší poptávka po nich, což se u některých značek projevuje ve snižování cen nových vozidel. Méně přeprav zaznamenáváme z oblastí hutnického průmyslu a stavebnictví,“ uvádí Marek Botka, strategický ředitel společnosti LogEx Logistics.

K dosažení loňského cíle bylo potřeba vynaložit velké úsilí zaměstnanců. Letos bude dosáhnutí stanoveného cíle mnohem náročnější. „Každý rok je tak výrazné dosažení navýšení obratu náročnější, protože nerosteme z nuly, ale z velkých objemů. Naše společnost je jedničkou v oblasti spedice v České republice. Klademe vysoké požadavky na naše zaměstnance, samozřejmě tomu odpovídá jejich ohodnocení,“ konstatuje Marek Botka.

Dodává, že firma roste spolu se segmenty, kterým se daří, což vykompenzuje pokles objemů přeprav z oblastí, kterým se aktuálně tolik nedaří. Cílení na nové klienty je nezbytnost. Počet potenciálních klientů je limitovaný. Abychom rostli, znamená to, že stále musíme získávat zákazníky, které dnes obsluhuje někdo jiný. To dokážeme jen za předpokladu, že jim nabídneme vyšší přidanou hodnotu a servis. Právě v tom jsme silní, klientům nabízíme řešení, které jim sníží náklady na dopravní logistiku a skladování. Řešíme s nimi i možnosti nejvhodnějších způsobů balení, překládání a podobně,“ říká Marek Botka.

Podotýká, že pro úspěch nestačí zajistit přepravu, ale připravit konkrétní řešení přepravní logistiky na míru, což zahrnuje například specifikace, jestli je potřeba jezdit tak často, jestli přikládat či nepřikládat, zkrátka nastavit systém tak, aby bylo navržené řešení pro klienta efektivní a ekonomické. Díky optimalizaci je navržené řešení současně ekologické, protože je dosaženo nižší uhlíkové stopy.

Zdroj: LogEx Logistics

DB Schenker spouští novou službu osobní přepravy prostřednictvím palubních kurýrů

DB Schenker představil nový standardizovaný produkt pro rostoucí segment trhu. Zákazníci si nyní mohou objednat palubní kurýrní službu (on-board courier – OBC), jako standardizovaný produkt. Kurýr doprovází zásilku po celou její cestu. Řešení je určeno zákazníkům, kteří potřebují rychle přepravit malé nebo cenné zásilky. Společnost DB Schenker tak rozšiřuje své portfolio prémiových doručovacích služeb.

Experti probírali vyhlídky českého autoprůmyslu a konkurenceschopnost tuzemské ekonomiky v EU a ve světě

Konkurenceschopnost Evropské unie a budoucnost automobilového průmyslu byly tématem další z veřejných besed, které se konaly v PressCentru ČTK jako součást společného projektu ČTK Connect a Evropského parlamentu s názvem „Volby pro budoucnost EU.“ Akce v sobě soustředila hned dvě témata z nedávné Konference o budoucnosti Evropy, která ČTK Connect v těchto diskusích sleduje: byly to okruhy Silnější ekonomika a Životní prostředí.

GXO obnovuje smlouvu se společností Mars

GXO Logistics, Inc. oznámil, že obnovil smlouvu s významným francouzským výrobcem baleného spotřebního zboží Mars, partnerství, které započalo před 15 lety. Společnost GXO řídí skladování, distribuci, vracení zboží a služby s přidanou hodnotou pro řadu značek společnosti Mars v segmentech Snacking a Food & Nutrition.