LogEx Logistics: poslední týdny vykazují růst objemů přeprav

01.03.2024 | Článek dne

Spediční společnost LogEx Logistics v loňském roce zvýšila svůj obrat zhruba o 30 % a stejný ambiciózní cíl plánuje splnit i letos. Letošní leden patřil z hlediska objemů realizovaných přeprav tradičně mezi slabší měsíce. Firma se systematicky zaměřuje na akvizice i na péči o stávající zákazníky, k čemuž přispívá i otevírání nových poboček. Poslední týdny už vykazují růst objemů přeprav. Cestou k úspěchu v oblasti spedice je nenabízet zákazníkům jen přepravy, ale komplexnost služeb s cílem snížit náklady na dopravní logistiku a skladování.

„Některým segmentům se daří, vysoké jsou například objemy přeprav potravin. Klesly objemy přeprav v segmentu automotive. Je vysoká nabídka vozidel a menší poptávka po nich, což se u některých značek projevuje ve snižování cen nových vozidel. Méně přeprav zaznamenáváme z oblastí hutnického průmyslu a stavebnictví,“ uvádí Marek Botka, strategický ředitel společnosti LogEx Logistics.

K dosažení loňského cíle bylo potřeba vynaložit velké úsilí zaměstnanců. Letos bude dosáhnutí stanoveného cíle mnohem náročnější. „Každý rok je tak výrazné dosažení navýšení obratu náročnější, protože nerosteme z nuly, ale z velkých objemů. Naše společnost je jedničkou v oblasti spedice v České republice. Klademe vysoké požadavky na naše zaměstnance, samozřejmě tomu odpovídá jejich ohodnocení,“ konstatuje Marek Botka.

Dodává, že firma roste spolu se segmenty, kterým se daří, což vykompenzuje pokles objemů přeprav z oblastí, kterým se aktuálně tolik nedaří. Cílení na nové klienty je nezbytnost. Počet potenciálních klientů je limitovaný. Abychom rostli, znamená to, že stále musíme získávat zákazníky, které dnes obsluhuje někdo jiný. To dokážeme jen za předpokladu, že jim nabídneme vyšší přidanou hodnotu a servis. Právě v tom jsme silní, klientům nabízíme řešení, které jim sníží náklady na dopravní logistiku a skladování. Řešíme s nimi i možnosti nejvhodnějších způsobů balení, překládání a podobně,“ říká Marek Botka.

Podotýká, že pro úspěch nestačí zajistit přepravu, ale připravit konkrétní řešení přepravní logistiky na míru, což zahrnuje například specifikace, jestli je potřeba jezdit tak často, jestli přikládat či nepřikládat, zkrátka nastavit systém tak, aby bylo navržené řešení pro klienta efektivní a ekonomické. Díky optimalizaci je navržené řešení současně ekologické, protože je dosaženo nižší uhlíkové stopy.

Zdroj: LogEx Logistics

Porsche Česká republika spouští novou kampaň, připomíná důležitost recyklace

Společnost Porsche Česká republika spustila novou kampaň, která připomíná široké motoristické veřejnosti přínosy recyklace a správný postup při likvidaci výrobků s ukončenou životností. Některé automobilové komponenty lze po renovaci znovu použít, v ostatních případech přichází na řadu většinou recyklace, která získá cenné suroviny pro výrobu nových produktů, nebo energetické využití jinak nezpracovatelných materiálů.

Stanice Jihlava město v roce 2026: nová budova i moderní nástupiště

Přestavba městského nádraží v Jihlavě může začít, Správa železnic vybrala zhotovitele prací. Stavbu provede společnost Skanska, která podala nejvýhodnější nabídku ve výši 1 266 866 061 korun. Stanice, která se nachází blízko centra krajského města, zcela změní podobu. Vzniknou nová nástupiště, na která bude přístup podchodem. Dosluhující nádražní budovu nahradí nový objekt, který bude zároveň sloužit jako zázemí nově vybudovaného dopravního terminálu. Zahájení prací se plánuje už v srpnu, dokončení pak v polovině roku 2026.

Příručka pro řidiče: Sedm praktických tipů, jak se chovat bezpečně v blízkosti kamionů

Práce řidiče kamionu patří mezi náročná povolání. Znamená dlouhé hodiny za volantem, neustálou soustředěnost a tíhu odpovědnosti za několikatunový náklad či bezpečnost projíždějících vozidel. I přesto, že interakce s kamiony je na českých silnicích dnes již zcela běžná, ne každý řidič ví, jak jízdu poblíž silničních kolosů přizpůsobit, aby řidičům nákladních vozidel jejich práci nekomplikoval a také neohrozil sebe ani ostatní.