Logistická společnost Bevy.city rozšiřuje své služby v regionech, do konce roku chce doručením pokrýt 5 milionů obyvatel

17.06.2024 | Článek dne

Logistická a technologická firma Bevy.city, která pomáhá vykrývat logistické špičky pro největší hráče na trhu, pokračuje v expanzi v rámci České republiky. Původně čistě pražský start-up výrazně rozšiřuje své rozvozové trasy napříč republikou. V současné době Bevy.city doručením pokrývá 4,3 milionu obyvatel České republiky a do konce roku bude atakovat 5 milionů. Do budoucna firma plánuje působit ve všech krajských městech. Společnost Bevy.city, která k rozvozu zásilek využívá převážně elektromobily, aktuálně pokrývá vedle Prahy i Plzeň, Liberec, Jablonec nad Nisou, Hradec Králové, Pardubice, Brno, Ostravu a Chrudim.

„Do nových měst často vstupujeme po boku našich dlouhodobých partnerů, jako je například Scuk, Rohlík.cz nebo krabičkové diety Nutrition Pro a Papa Food. Pro nás to znamená určitou stabilitu zakázek, pro naše zákazníky jistotu osvědčeného a funkčního modelu spolupráce. Zároveň vnášíme do regionů i nové logistické trendy, v našem případě je to především elektromobilita, která je stále doménou hlavně Prahy a velkých měst,“ říká Ladislav Janckulík, zakladatel logistického a technologického start-upu Bevy.city.

Kromě expanze do nových regionů rozšiřuje Bevy.city průběžně i dojezdové zóny v okolí měst, kde již působí. Během posledního čtvrt roku to bylo již dvakrát, konkrétně kolem Prahy, Brna a Plzně. Společnost tak reaguje na zájem stávajících i nových obchodních partnerů, kteří chtějí rozšířit potenciální okruh svých odběratelů. Trasy, na kterých Bevy.city aktuálně působí, pokrývají více než třetinu obyvatel České republiky.
„Naším cílem je poskytovat služby ve všech krajských městech v rámci České republiky. Zároveň ale narážíme na to, že některé regiony jsou, co se týče doručování zboží, stále ještě velmi konzervativní a kupní síla zde není příliš velká. Jedná se typicky o pohraniční oblasti sousedící s Německem, především Ústecký a Karlovarský kraj. Portfolio našich zákazníků se ale neustále zvětšuje, takže věříme, že v dohledné budoucnosti se staneme firmou se skutečně celorepublikovou působností,“ doplňuje Ladislav Janckulík, z Bevy.city.

Porsche Česká republika spouští novou kampaň, připomíná důležitost recyklace

Společnost Porsche Česká republika spustila novou kampaň, která připomíná široké motoristické veřejnosti přínosy recyklace a správný postup při likvidaci výrobků s ukončenou životností. Některé automobilové komponenty lze po renovaci znovu použít, v ostatních případech přichází na řadu většinou recyklace, která získá cenné suroviny pro výrobu nových produktů, nebo energetické využití jinak nezpracovatelných materiálů.

Stanice Jihlava město v roce 2026: nová budova i moderní nástupiště

Přestavba městského nádraží v Jihlavě může začít, Správa železnic vybrala zhotovitele prací. Stavbu provede společnost Skanska, která podala nejvýhodnější nabídku ve výši 1 266 866 061 korun. Stanice, která se nachází blízko centra krajského města, zcela změní podobu. Vzniknou nová nástupiště, na která bude přístup podchodem. Dosluhující nádražní budovu nahradí nový objekt, který bude zároveň sloužit jako zázemí nově vybudovaného dopravního terminálu. Zahájení prací se plánuje už v srpnu, dokončení pak v polovině roku 2026.

Příručka pro řidiče: Sedm praktických tipů, jak se chovat bezpečně v blízkosti kamionů

Práce řidiče kamionu patří mezi náročná povolání. Znamená dlouhé hodiny za volantem, neustálou soustředěnost a tíhu odpovědnosti za několikatunový náklad či bezpečnost projíždějících vozidel. I přesto, že interakce s kamiony je na českých silnicích dnes již zcela běžná, ne každý řidič ví, jak jízdu poblíž silničních kolosů přizpůsobit, aby řidičům nákladních vozidel jejich práci nekomplikoval a také neohrozil sebe ani ostatní.