Logistická společnost Kuehne+Nagel otevřela cross-dock v ARETE Parku Zdice

27.06.2024 | Článek dne

Nová hala v rámci ARETE Parku Zdice byla dokončena a předána k užívání nájemci, kterým je česká pobočka globálního poskytovatele logistických služeb, Kuehne+Nagel. Hala poskytne prostory pro logistické centrum, tzv. cross-dock. Celková pronajímatelná plocha parku ve Zdicích se zvýšila o více než 41 %.

Na konci května byla dokončena stavba třetí haly v rámci ARETE Parku Zdice. Hala poskytne prostory pro logistické centrum o ploše 7233 m2 nájemci, kterým je mezinárodní poskytovatel logistických služeb Kuehne+Nagel, zaměřující se na komplexní řešení dodavatelského řetězce pro nejrůznější odvětví po celém světě. Společnost halu převzala a začne ji užívat v průběhu června. Reaguje tak na rostoucí poptávku zákazníků a zvyšuje své kapacity ve vyhledávané logistické lokalitě, aby mohla nabídnout ještě efektivnější a rychlejší přepravu zásilek.

„Otevření tohoto cross-docku představuje významný milník v naší snaze o poskytování prvotřídních logistických služeb,“ uvedl ředitel divize pozemních přeprav Martin Froněk. „Díky této nové infrastruktuře budeme schopni lépe uspokojovat potřeby našich zákazníků a současně přispívat k udržitelnějšímu způsobu podnikání,“ dodal generální ředitel společnosti Kuehne+Nagel v České republice Miroslav Pudil.

V rámci ARETE Parku Zdice se jedná o třetí objekt, přičemž první dvě haly již obývají dva další nájemci. Zdický park poskytuje prémiové prostory pro lehkou výrobu, montáž a logistiku. Celková stojící pronajímatelná plocha parku ve Zdicích po otevření nové haly vzrostla o více než 41 % na 24 808 m2. Podíl skladové plochy v tomto parku tvoří nyní 45 % a na výrobu připadá 55 %. Poloha parku je situována v bezprostřední blízkosti dálnice D5 mezi sjezdy Exit 22 a Exit 28. Tato jedinečná pozice společně s blízkou dostupností pracovní síly ze spádové oblasti Berouna, Zdic a Prahy představuje unikátní potenciál pro rozvoj výrobních a skladovacích kapacit. Specifikace výrobních a skladovacích ploch splňuje nejnovější technologické i ekologické standardy. Na střeše haly je fotovoltaická elektrárna a certifikace BREEAM je v procesu.

Celková pronajímatelná plocha stojící a ve výstavbě portfolia fondu ARETE INDUSTRIAL činí přes 201 tisíc m2. Naprostá většina nájemců parků působí v sektorech logistiky a lehké výroby. Větší část portfolia fondu se nachází v České republice, menší část je situována na Slovensku. Fond ARETE INDUSTRIAL je jedním z prvních nemovitostních fondů, který je tzv. „světle zelený“ podle evropského nařízení SFDR. Kromě růstu portfolia a hodnoty tohoto fondu připravuje investiční skupina ARETE rozšíření svých aktivit o další fondy zaměřené na výnosová aktiva.

Společnost Kuehne+Nagel je velmi bonitním nájemcem s úspěšnou historií. Původně spediční společnost byla založena v roce 1890 pány Augustem Kuehnem a Friedrichem Nagelem v německých Brémách. Za posledních 130 let se proměnila v globální logistickou společnost, která nabízí vysoce specializovaná řešení pro velká průmyslová odvětví na globální úrovni. Sídlo společnosti se nachází ve Švýcarsku. Společnost zaměstnává přes 81 tisíc odborníků na logistiku a dodavatelské řetězce, kteří obsluhují na 400 000 zákazníků v téměř 1300 kancelářích po celém světě. Společnost je lídrem v námořní a letecké přepravě v celosvětovém měřítku a využívá inovativní a udržitelná logistická řešení.

Zdroj: ARETE

Porsche Česká republika spouští novou kampaň, připomíná důležitost recyklace

Společnost Porsche Česká republika spustila novou kampaň, která připomíná široké motoristické veřejnosti přínosy recyklace a správný postup při likvidaci výrobků s ukončenou životností. Některé automobilové komponenty lze po renovaci znovu použít, v ostatních případech přichází na řadu většinou recyklace, která získá cenné suroviny pro výrobu nových produktů, nebo energetické využití jinak nezpracovatelných materiálů.

Stanice Jihlava město v roce 2026: nová budova i moderní nástupiště

Přestavba městského nádraží v Jihlavě může začít, Správa železnic vybrala zhotovitele prací. Stavbu provede společnost Skanska, která podala nejvýhodnější nabídku ve výši 1 266 866 061 korun. Stanice, která se nachází blízko centra krajského města, zcela změní podobu. Vzniknou nová nástupiště, na která bude přístup podchodem. Dosluhující nádražní budovu nahradí nový objekt, který bude zároveň sloužit jako zázemí nově vybudovaného dopravního terminálu. Zahájení prací se plánuje už v srpnu, dokončení pak v polovině roku 2026.

Příručka pro řidiče: Sedm praktických tipů, jak se chovat bezpečně v blízkosti kamionů

Práce řidiče kamionu patří mezi náročná povolání. Znamená dlouhé hodiny za volantem, neustálou soustředěnost a tíhu odpovědnosti za několikatunový náklad či bezpečnost projíždějících vozidel. I přesto, že interakce s kamiony je na českých silnicích dnes již zcela běžná, ne každý řidič ví, jak jízdu poblíž silničních kolosů přizpůsobit, aby řidičům nákladních vozidel jejich práci nekomplikoval a také neohrozil sebe ani ostatní.