Maersk a Hapag-Lloyd navazují obchodní spolupráci

29.01.2024 | Článek dne

Společnosti Hapag-Lloyd AG (Hapag-Lloyd) a Maersk A/S, subjekt spadající pod společnost A.P. Moller - Maersk (Maersk), podepsaly dohodu o nové dlouhodobé obchodní spolupráci nazvané "Gemini Cooperation", která odstartuje v únoru 2025. Ambicí je vytvořit flexibilní a propojenou námořní síť s nejlepší spolehlivostí v oboru.

„Spojení se společností Maersk nám pomůže dále zvýšit úroveň kvality služeb, které poskytujeme našim zákazníkům. Kromě toho budeme těžit ze zvýšení efektivity našich aktivit a ze společného úsilí o další urychlení dekarbonizace našeho odvětví,“ říká Rolf Habben Jansen, generální ředitel společnosti Hapag-Lloyd.

Nová spolupráce mezi společnostmi Hapag-Lloyd a Maersk bude zahrnovat flotilu přibližně 290 plavidel s celkovou kapacitou 3,4 milionu kontejnerů (TEU); Maersk nasadí 60 % a Hapag-Lloyd 40 %.

„Jsme rádi, že můžeme navázat spolupráci se společností Hapag-Lloyd, která je ideálním námořním partnerem pro naše strategické cíle. Uzavřením této spolupráce nabídneme našim zákazníkům flexibilní námořní síť, která bude zvyšovat laťku spolehlivosti v oboru. Tím posílíme naši integrovanou logistickou nabídku a uspokojíme potřeby našich zákazníků,“ říká Vincent Clerc, generální ředitel společnosti Maersk.

V rámci dohody si obě společnosti stanovily ambiciózní cíl zajistit po plném zprovoznění sítě spolehlivost vyšší než 90 %. Kromě lepší kvality služeb budou zákazníci těžit také ze zlepšení přepravních časů v řadě hlavních koridorů a z přístupu k některým z nejlépe propojených námořních uzlů na světě.

Obě společnosti se zavázaly k dekarbonizaci svých flotil a stanovily si jedny z nejambicióznějších dekarbonizačních cílů v oboru: Maersk chce dosáhnout nulových emisí v roce 2040 a Hapag-Lloyd v roce 2045.

V souvislosti s navázáním této spolupráce opustí společnost Hapag-Lloyd alianci THE Alliance na konci ledna 2025. V lednu 2023 společnosti Maersk a MSC oznámily, že aliance 2M skončí v lednu 2025.

V průběhu roku 2024 budou společnosti Maersk a Hapag-Lloyd pečlivě plánovat přechod ze svých současných aliancí na novou provozní spolupráci. Současně budou služby zákazníkům pokračovat podle stávajících dohod.

Další podrobnosti o „Gemini Cooperation“, včetně nových lodních řádů, budou včas ohlášeny hned jak budou k dispozici.

Zdroj: Hafen Haburg

NOBO AUTOMOTIVE zahajuje výrobu sedadel pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě, zahajuje výstavbu druhé haly v GARBE PARKU České Budějovice. Novým nájemcem se stane NOBO AUTOMOTIVE, prvotřídní dodavatel interiérů, exteriérů, sedadel a autoelektroniky. V Českých Budějovicích bude NOBO AUTOMOTIVE vyrábět sady sedadel pro prémiové vozy značky BMW, včetně vybraných klíčových komponentů. Jedná se o největší pronájem průmyslových prostor uzavřený v prvním čtvrtletí 2024 o velikosti téměř 30 000 m2, který zprostředkovala společnost CBRE.