Martin Baláž jmenován Prologis Senior Vice President, Head of Asset Management pro střední Evropu

26.03.2024 | Článek dne

Prologis v Evropě dále roste a v rámci zvýšení efektivity představuje organizační změny. Martin Baláž, dosavadní senior viceprezident a country manager pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko, byl jmenován jedním ze čtyř nových Head of Asset Management, čímž se stal zodpovědným za provoz společnosti Prologis v celé střední Evropě.

Z pozice Head of Asset Management dohlíží na všechny aspekty provozu, zákaznickou péči, pronájem, správu budov a řízení výstavby v Polsku, České republice, na Slovensku a v Maďarsku.

„Novou pozici přijímám s nadšením a jsem rád, že můžu pomáhat středoevropskému týmu dále rozšiřovat naše portfolio a zefektivňovat svůj provoz,“ říká Martin Baláž, Head of Asset Management pro střední Evropu.

Nová organizační struktura Prologis byla představena 1. ledna 2024 s cílem zefektivnit řízení a rozvržení portfolia v rámci regionu tak, aby bylo možné ještě efektivněji reagovat na potřeby zákazníků, kteří stále častěji vyhledávají nemovitosti a provozní řešení na míru. Díky optimalizaci správy evropského portfolia dosáhne Prologis mnohem větší provozní flexibility a efektivity.

Kromě Martina Baláže (střední Evropa) se stali Heads of Asset Management také Jessica Pilkes (severní Evropa), Cristian Oller (jižní Evropa) a Stuart Davies (Velká Británie).

„Za deset let svého působení v Prologis jsem se přesvědčil, že zákazníci jsou pro naše týmy vždy na prvním místě. Inovativní řešení zavádíme tak, aby z nich měli prospěch právě zákazníci a místní komunity – jsem proto upřímně rád, že mohu i nadále přispívat k úspěchu a řízení této společnosti ve střední Evropě,“ dodává Martin Baláž.

Zdroj: Prologis

DB Schenker spouští novou službu osobní přepravy prostřednictvím palubních kurýrů

DB Schenker představil nový standardizovaný produkt pro rostoucí segment trhu. Zákazníci si nyní mohou objednat palubní kurýrní službu (on-board courier – OBC), jako standardizovaný produkt. Kurýr doprovází zásilku po celou její cestu. Řešení je určeno zákazníkům, kteří potřebují rychle přepravit malé nebo cenné zásilky. Společnost DB Schenker tak rozšiřuje své portfolio prémiových doručovacích služeb.

Experti probírali vyhlídky českého autoprůmyslu a konkurenceschopnost tuzemské ekonomiky v EU a ve světě

Konkurenceschopnost Evropské unie a budoucnost automobilového průmyslu byly tématem další z veřejných besed, které se konaly v PressCentru ČTK jako součást společného projektu ČTK Connect a Evropského parlamentu s názvem „Volby pro budoucnost EU.“ Akce v sobě soustředila hned dvě témata z nedávné Konference o budoucnosti Evropy, která ČTK Connect v těchto diskusích sleduje: byly to okruhy Silnější ekonomika a Životní prostředí.

GXO obnovuje smlouvu se společností Mars

GXO Logistics, Inc. oznámil, že obnovil smlouvu s významným francouzským výrobcem baleného spotřebního zboží Mars, partnerství, které započalo před 15 lety. Společnost GXO řídí skladování, distribuci, vracení zboží a služby s přidanou hodnotou pro řadu značek společnosti Mars v segmentech Snacking a Food & Nutrition.