Na český trh vstupuje nová taxislužba EasyGo

25.03.2024 | Článek dne

Na české taxi scéně se objevila nová společnost - EasyGo. Ta svým zákazníkům nabízí nejen největší a nejmodernější vozový park v Praze, ale hlavně osobní přístup ke každému klientovi. Jako jedna z mála firem v ČR si kromě objednávek přes aplikaci udržuje i klasický dispečink s živou operátorkou, která s vámi vyřeší jakýkoliv problém.

Společnost EasyGo převzala provoz několika telefonních dispečinků a sloučila jej do jednoho velkého call centra. Především díky tomu společnost EasyGo už dnes zajišťuje dopravu osob nejen pro největší pražské hotely, ale také pro největší společnosti v ČR. Namátkou jmenujme například PPF, ČSOB, CTP Park, Menzies a další. Mezi klienty EasyGo má nezastupitelné místo také Uber Airport. Díky EasyGo se tak radikálně mění kultura taxislužby v ČR. Konečně!

Společnost Uber získala smlouvu na přepravu cestujících na letišti Václava Havla v září roku 2023. “V koncesním řízení jsme kladli důraz hlavně na požadavky cestujících, kteří především chtějí znát cenu za jízdu předem. Letiště si bude neustále kontrolovat nejen kvalitu služby, ale i dodržování cenové regulace. Všechny jízdy, i ty, které budou mimo Prahu, musí být v souladu s nařízením magistrátu o maximálních cenách,“ řekl tehdy médiím Jakub Puchalský, člen představenstva Letiště Praha.

Jednou z podmínek letiště bylo, aby cestující přepravovaly vozy, které nejsou starší než 3 roky. Na to okamžitě zareagovala společnost EasyGo, která pořídila 150 zcela nových automobilů. Většina těchto vozidel je buď s hybridním nebo zcela elektrickým pohonem. “Chceme, aby naši cestující měli maximální komfort, na který jsou zvyklí z jiných světových letišť. Jedním ze světových standardů je i ekologičnost dopravy. Naše flotila proto nezatěžuje životní prostředí v metropoli. V tuto chvíli se ohlížíme po nákupu dalších plně elektrických vozů. Ty by měly začít obsluhovat zákazníky nejpozději v druhé polovině tohoto roku,” poodhaluje plány Tomáš Kubišta, jeden ze zakladatelů EasyGo.

S tímto rozvojem souvisí i masivní nábor řidičů, který EasyGo právě spouští. “V současnosti je řízení vozu pro EasyGo skvělou příležitostí pro každého, kdo rád řídí. Jezdíte novým luxusním vozem, klienty vám dodává letiště i dispečink společnosti, pracovní dobu si určujete sami, výplata je každý týden. Příjmy našich řidičů jsou navíc vysoce nad průměrem v ČR. Narozdíl od klasické taxikařiny se u nás jezdí hlavně přes den,” osvětluje Kubišta.

Kromě komfortu během jízdy se společnost EasyGo zaměřila i na komfort objednávání přepravy a aktivní komunikaci se zákazníky. Brzy bude spuštěna unikátní aplikace EasyGo, pomocí které si bude možné objednat přepravu s nejkratší čekací dobou v Praze. Navíc za férových podmínek s jasnou cenou před nastoupením do auta. Jako jediná přepravní společnost s takovým množstvím aut v Praze má EasyGo také klasické call centrum s živými operátorkami. “Je nám jasné, že je stále hodně lidí, kteří nechtějí k objednání taxi využívat aplikace nebo někam zadávat údaje z platební karty. Na čísle 257257257 objednávku vyřeší operátor, který samozřejmě informuje i o ceně za jízdu. Zároveň jsme na tomto čísle schopni velmi rychle vyřešit třeba i zapomenuté věci. Jsme si vědomi i toho, že ne vždy se vše povede. Klienti využívající aplikace si mnohdy stěžovali, že nemají komu zavolat. Každý problém se dá u nás řešit 24/7 s našimi operátory. I to je náš příspěvek ke kultuře cestování,” prozrazuje další obrovskou výhodu EasyGo Tomáš Kubišta.

EasyGo, to ale nejsou jen auta. Společnost stojí také za vývojem a instalací objednávkových “kiosků” v halách Letiště Václava Havla. Ty má Praha jako jediné letiště na světě. “Už během prvního půl roku provozu kiosky obstály u náročné klientely z celého světa,” představuje světovou novinku Kubišta.

Objednávkové terminály má EasyGo k dispozici i pro různé kongresy, veletrhy nebo jiné eventy, na kterých zajišťuje dopravu. “Jsme schopni toto zařízení instalovat kdekoliv a zajistit tak komfortní transport lidí během celé akce. Tyto kiosky jsou ideální i pro lobby velkých hotelů jako alternativa ke klasické recepci. I tímto způsobem objednávky se cestující vždy dopředu dozví cenu a jsou mu odeslány informace o řidiči a voze, kteří ho přepraví,” doplňuje Tomáš Kubišta.

Díky společnosti EasyGo se radikálně mění prostředí taxislužby v našem hlavním městě. Nutno dodat, že je ta změna k lepšímu.

Zdroj: EasyGo

DB Schenker spouští novou službu osobní přepravy prostřednictvím palubních kurýrů

DB Schenker představil nový standardizovaný produkt pro rostoucí segment trhu. Zákazníci si nyní mohou objednat palubní kurýrní službu (on-board courier – OBC), jako standardizovaný produkt. Kurýr doprovází zásilku po celou její cestu. Řešení je určeno zákazníkům, kteří potřebují rychle přepravit malé nebo cenné zásilky. Společnost DB Schenker tak rozšiřuje své portfolio prémiových doručovacích služeb.

Experti probírali vyhlídky českého autoprůmyslu a konkurenceschopnost tuzemské ekonomiky v EU a ve světě

Konkurenceschopnost Evropské unie a budoucnost automobilového průmyslu byly tématem další z veřejných besed, které se konaly v PressCentru ČTK jako součást společného projektu ČTK Connect a Evropského parlamentu s názvem „Volby pro budoucnost EU.“ Akce v sobě soustředila hned dvě témata z nedávné Konference o budoucnosti Evropy, která ČTK Connect v těchto diskusích sleduje: byly to okruhy Silnější ekonomika a Životní prostředí.

GXO obnovuje smlouvu se společností Mars

GXO Logistics, Inc. oznámil, že obnovil smlouvu s významným francouzským výrobcem baleného spotřebního zboží Mars, partnerství, které započalo před 15 lety. Společnost GXO řídí skladování, distribuci, vracení zboží a služby s přidanou hodnotou pro řadu značek společnosti Mars v segmentech Snacking a Food & Nutrition.