Nejlepší hodnocení pro nové ID.7: Pět hvězd v testech bezpečnosti Euro NCAP

21.12.2023 | Článek dne

Vrcholný model z rodiny elektromobilů ID. dosáhl ve všech testech nezávislé zkušební organizace Euro NCAP vynikajících výsledků. Kromě ochrany dospělých cestujících a dětí přesvědčila limuzína také v kategorii „Ochrana nechráněných účastníků silničního provozu“. Výborného hodnocení se dostalo i sériově dodávaným asistenčním systémům.

Nový Volkswagen ID.7 obdržel v renomovaných testech bezpečnosti Euro NCAP (European New Car Assessment Programme) nejlepší hodnocení s pěti hvězdami. V celkových výsledcích nezávislé evropské zkušební organizace tak patří zcela elektrická limuzína mezi nejlépe hodnocené modely roku 2023. ID.7 se s pěti hvězdami řadí po bok ostatních modelů ID., které dostaly rovněž nejvyšší ocenění.

Hodnocení bezpečnosti Euro NCAP je složeno z výsledků ve čtyřech kategoriích. Model ID.7 dosáhl nejlepšího výsledku v kategorii „Ochrana dospělých cestujících“, v níž byl ohodnocen 95 procenty. Elektromobil ID.7 dospěl k výborným výsledkům také v kategoriích „Ochrana dětí“, „Ochrana nechráněných účastníků silničního provozu“ a při testech sériově dodávaných asistenčních systémů.

Výborné známky pro asistenční systémy

Organizace Euro NCAP kromě ochrany cestujících také zkoumá, jak dobře dokážou automatické systémy nouzového brzdění při hrozící kolizi ochránit nechráněné účastníky silničního provozu, jakými jsou chodci nebo cyklisté. Zkušební technici navíc přikládají velký význam rovněž dalším sériově dodávaným asistenčním systémům. Výbava modelu ID.7 Pro zahrnuje následující systémy:

 • Funkce brzdění při odbočování a podpora při vyhýbacím manévru
 • Rozpoznávání nepozornosti a únavy řidiče
 • Adaptivní tempomat ACC s automatickým udržováním bezpečného odstupu od vozidla vpředu
 • Asistent řízení „Travel Assist“, asistent pro jízdu v jízdním pruhu „Lane Assist“ a asistent pro stav nouze
 • „Emergency Assist“
 • Funkce paměti pro parkovacího asistenta
 • Asistent pro nouzové brzdění „Front Assist“ s rozpoznáváním chodců a cyklistů
 • Parkovací asistent „Park Assist Plus“ včetně parkovacích senzorů
 • Asistent pro změnu jízdního pruhu „Side Assist“, asistent pro vyjetí z parkovacího místa a upozorňování na nebezpečí při vystupování
 • Prostorový kamerový systém „Area View“ včetně zadní kamery „Rear View“
 • Rozpoznávání dopravních značek

Další technologií, kterou má ve své výbavě každý vůz ID.7, je Car2X. ID.7 si díky tomuto systému může s ostatními vozidly a dopravní infrastrukturou vyměňovat informace o nebezpečných úsecích v blízkém okolí.

Podrobné informace o testech Euro NCAP jsou veřejně dostupné na www.euroncap.com.

Zdroj: Volkswagen

Plastové obaly se dají nahradit papírem. DS Smith už takto z oběhu odstranil miliardu kusů plastu

Papírenská společnost DS Smith ve spolupráci s některými z nejznámějších značek rychloobrátkového zboží na světě nahradila více než jednu miliardu plastů. Významného milníku na cestě k lepší udržitelnosti dodavatelských řetězců dosáhla s více než ročním předstihem oproti plánu, a to díky tomu, že se u svých obalových řešení zaměřila na cirkulární design. Recyklovaný papír v kombinaci s chytře promyšlenou konstrukcí dokáže konkurovat plastovým obalům nižšími dopady na životní prostředí, a tam, kde ho lze používat opakovaně, i cenou.

Ministerstvo dopravy představilo investorům projekt dostavby vybraných úseků dálnice D35 formou PPP

Přes 50 km dálnice D35 bude realizováno státem ve spolupráci se soukromým sektorem. Na Ministerstvu dopravy se proto sešlo 111 zástupců (dalších 92 se připojilo online) investorů, stavebních firem, financujících institucí nebo například poradců, kteří mají o projekt zájem, aby se seznámili s jeho klíčovými parametry. Celá tato klíčová tepna se pro řidiče zprovozní v roce 2029.

Projekt Chytrej výčep má první výsledky. Prazdroj vyvinul úspornější chladič pro hospody

Projekt Chytrej výčep od Plzeňského Prazdroje, který má hospodám přinést podstatné snížení spotřeby energií, má první výrazné výsledky. Prazdroj vyvinul ve spolupráci se společností Sinop CB zcela nový a úsporný systém chlazení piva, u kterého očekává zhruba třetinovou úsporu spotřebované elektřiny. Nový chladič nyní experti instalují v prvních deseti hospodách v Česku. Po otestování v praxi a detailních měřeních by ho měl pivovar začít nabízet svým partnerským gastroprovozům. Výhodou je, že nový chladič lze využít i ve stávajících výčepech.