Nominujte projekty do soutěže The Best of Czech and Slovak Logistics

05.09.2023 | Článek dne

Nominovat své projekty, produkty, řešení či služby můžete i vy – a to v kategoriích: Nejlepší intralogistický projekt, Nejlepší logistický produkt, Nejlepší logistická služba, Nejlepší obalové řešení a Nejudržitelnější projekt. Uděleno bude i ocenění Osobnost české a slovenské logistiky.

ZDE můžete do 17. září nominovat své logistické projekty do soutěže The Best of Czech and Slovak Logistics. Budou oceněny nejlepší logistické projekty, produkty, služby či řešení, které byly realizovány v České republice a na Slovensku od 1. 1. 2022 do 30. 7. 2023. Vyhlášení výsledků proběhne na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně. Podrobná pravidla jsou uvedena na stránce ZDE.

Slavnostní vyhlášení výsledků této mezinárodní soutěže se uskuteční první den Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně, 10. října 2023, v pavilonu „P“ v rámci stejnojmenné logistické konference The Best of Czech and Slovak Logistics, kterou pořádají: odborný logistický portál Logistika.Tv a odborné časopisy TechMagazín a Robotic Journal ve spolupráci se společností Veletrhy Brno, a.s.

Kategorie soutěže The Best of Czech and Slovak Logistics:

Nejlepší intralogistický projekt

V této kategorii lze nominovat například projekty zaměřené na automatizaci skladování, zvýšení efektivity skladu, zvýšení kapacity, zvýšení bezpečnosti apod.

Nejlepší logistický produkt

Kategorie je zaměřena na nové logistické produkty v oblasti manipulační techniky, skladových regálových systémů, IT (z oblasti hardware i software), vrat a můstků, podlahového značení, strojů pro co-packing, automatizace, robotizace, osvětlení skladů aj.

Nejlepší logistická služba

Zde lze nominovat inovativní služby, které pomáhají zefektivnit logistiku. Může se jednat o služby přepravců, spedičních a logistických společností, dále konzultantů v logistice atd.

Nejlepší obalové řešení

V kategorii zaměřené primárně na obaly lze nominovat například přepravní/transportní obaly, e-commerce obaly, manipulační obaly, atd. Do soutěže lze nominovat obalová řešení (obaly), uvedené na trh v ČR nebo SR v období vymezeném výše. Kategorie je zaměřena na obaly týkající se logistiky.

Nejudržitelnější projekt

Do této kategorie patří např. projekty zaměřené na development, nebo na udržitelná řešení v logistice, dopravě či skladování.

Osobnost české a slovenské logistiky

V této kategorii budou nominovat pouze členové poroty. Vybírat budou osobnosti, které dlouhodobě významně přispívají k rozvoji české a slovenské logistiky a vyhlášena bude pouze jedna osobnost roku.

Zdroj: PN Media

Toyota v Evropě zakládá nový podnik na vodík

Toyota Motor Europe (TME) zakládá lokální podnik Hydrogen Factory Europe. Nový podnik bude koordinovat obchodní využití vodíkových technologií a systémů se zahrnutím všech aktivit od vývoje a výroby přes prodej až po poprodejní činnosti.

3600 on-line žádostí týdně. První měsíc ePodání bez datové schránky přinesl skokový nárůst zájmu

Už měsíc funguje možnost odeslat žádost o výměnu řidičského průkazu elektronicky bez nutnosti mít zřízenou datovou schránku fyzické osoby. Stačí se pouze přihlásit do Portálu dopravy a v něm odeslat žádost o řidičský průkaz. Další zjednodušení žádosti přineslo i výrazné zvýšení zájmu žadatelů o on-line podání. Zatímco před zrušením povinnosti mít datovou schránku využívalo on-line podání přibližně 1600 lidí týdně, nyní překračujeme hodnotu až 3600 žadatelů za týden.

Mzdy na papíře rostou, ale v reálu klesají: Ekonomický paradox 3. čtvrtletí

Podle včera zveřejněné statistiky vzrostla ve 3. čtvrtletí 2023 průměrná hrubá měsíční nominální mzda meziročně o 7,1 %. Nicméně inflace ještě neřekla poslední slovo a stále je vysoká. Když tedy od růstu mezd odečteme inflaci, mzdy nerostly ale naopak reálně klesaly o 0,8 %.