Novinky v aplikaci Zásilkovna: filtrování a hodnocení výdejních míst a zobrazování kapacit Z-BOXů. Aplikaci si stáhlo již více než 7 000 000 uživatelů

12.07.2023 | Článek dne

Zásilkovna, přední česká technologicko-logistická společnost, spustila ve své mobilní aplikaci několik nových funkcí, které zlepšují uživatelský komfort. V aplikaci lze nově například filtrovat výdejní místa dle vlastních preferencí a zobrazovat kapacity Z-BOXů, což ocení uživatelé zejména při odesílání zásilek. Další důležitou novinkou je hodnocení výdejních míst, zákazníci tak mohou posuzovat rychlost a přístup obsluhy konkrétního výdejního místa nebo přidat tip na zlepšení služeb Zásilkovny. Aplikaci Zásilkovna si v rámci čtyř evropských zemí, kde je dostupná, stáhlo již více než 7 000 000 uživatelů.

„Naše mobilní aplikace patří dlouhodobě mezi TOP 5 nejoblíbenějších aplikací v Česku, celkem si ji stáhlo již více než 7 000 000 uživatelů. Neustále proto přicházíme s řadou novinek, které posunou uživatelský komfort zase o level výš. Nová verze naší aplikace nabízí například filtrování výdejních míst, kterých máme jen v Česku téměř 9 000. Přidali jsme také možnost hodnocení výdejních míst. Díky této funkci nám mohou zákazníci předávat tipy na to, co bychom v našich službách a produktech mohli zlepšit. Velkou radost máme také z funkce zobrazující kapacitu Z-BOXů, což ocení především uživatelé využívající naší novou službu podání zásilek do Z-BOXů, které dnes najdete na každém rohu,“ uvádí Matěj Dusbaba, produktový manažer aplikace Zásilkovna. 

Mobilní aplikace Zásilkovna byla poprvé spuštěna v roce 2019, kdy umožňovala uživatelům odesílat zásilky v rámci České republiky skrze službu Mezi námi. Dnes aplikace funguje také na Slovensku, v Maďarsku a Rumunsku a uživatelé skrze ni mohou posílat zásilky do 10 kg na jakékoliv z téměř 15 000 výdejních míst skupiny Packety nebo přímo na adresu. Aplikace slouží také pro vrácení zásilek do e-shopu, vyzvednutí zásilek na výdejním místě či Z-BOXu a sdílení zásilek.

Milníky mobilní aplikace Zásilkovna

  • Spuštění: 24. 4. 2019 
  • 2020: 1 000 000 stažení
  • 2020: Aplikace získala cenu Zlatý středník
  • 2021: 2 000 000 stažení
  • 2021: Spuštěno ApplePay 
  • 2022: Spuštěno Google Pay
  • 2022: 5 000 000 stažení
  • 3/2023: Spuštěna nová platební brána
  • 3/2023: Aplikace získala cenu AppParade

Zdroj: Zásilkovna

Začal archeologický průzkum na pokračování Pražského okruhu

Na chybějící úsek Pražského okruhu D1 – Běchovice zamířily bagry. ŘSD ČR v koordinaci se zhotovitelem zemních prací, společností Okrouhlický s.r.o., a experty z Archeologického ústavu AV ČR, Praha, zahájilo zemní práce pro záchranný archeologický výzkum.

ESG v praxi: Diverzita, inkluze a energetická efektivita jako hnací síla změn

Podpora diverzity a inkluze, redukce odpadu a nasazování energeticky účinných technologií – to jsou tři hlavní oblasti, na které se podle nejnovějšího průzkumu asociace ABSL zaměřují firmy z kancelářských oborů v oblasti ESG. Podle nových pravidel musí některé společnosti od letošního ledna svůj výkon povinně vykazovat v rámci ESG reportingu, do roku 2026 se pak tato povinnost rozšíří i na další subjekty. Podle ABSL se v posledních letech udržitelným strategiím věnovalo 88 % firem z oboru IT a podnikových služeb, mají tak v plnění cílů náskok.