Novinky v aplikaci Zásilkovna: filtrování a hodnocení výdejních míst a zobrazování kapacit Z-BOXů. Aplikaci si stáhlo již více než 7 000 000 uživatelů

12.07.2023 | Článek dne

Zásilkovna, přední česká technologicko-logistická společnost, spustila ve své mobilní aplikaci několik nových funkcí, které zlepšují uživatelský komfort. V aplikaci lze nově například filtrovat výdejní místa dle vlastních preferencí a zobrazovat kapacity Z-BOXů, což ocení uživatelé zejména při odesílání zásilek. Další důležitou novinkou je hodnocení výdejních míst, zákazníci tak mohou posuzovat rychlost a přístup obsluhy konkrétního výdejního místa nebo přidat tip na zlepšení služeb Zásilkovny. Aplikaci Zásilkovna si v rámci čtyř evropských zemí, kde je dostupná, stáhlo již více než 7 000 000 uživatelů.

„Naše mobilní aplikace patří dlouhodobě mezi TOP 5 nejoblíbenějších aplikací v Česku, celkem si ji stáhlo již více než 7 000 000 uživatelů. Neustále proto přicházíme s řadou novinek, které posunou uživatelský komfort zase o level výš. Nová verze naší aplikace nabízí například filtrování výdejních míst, kterých máme jen v Česku téměř 9 000. Přidali jsme také možnost hodnocení výdejních míst. Díky této funkci nám mohou zákazníci předávat tipy na to, co bychom v našich službách a produktech mohli zlepšit. Velkou radost máme také z funkce zobrazující kapacitu Z-BOXů, což ocení především uživatelé využívající naší novou službu podání zásilek do Z-BOXů, které dnes najdete na každém rohu,“ uvádí Matěj Dusbaba, produktový manažer aplikace Zásilkovna. 

Mobilní aplikace Zásilkovna byla poprvé spuštěna v roce 2019, kdy umožňovala uživatelům odesílat zásilky v rámci České republiky skrze službu Mezi námi. Dnes aplikace funguje také na Slovensku, v Maďarsku a Rumunsku a uživatelé skrze ni mohou posílat zásilky do 10 kg na jakékoliv z téměř 15 000 výdejních míst skupiny Packety nebo přímo na adresu. Aplikace slouží také pro vrácení zásilek do e-shopu, vyzvednutí zásilek na výdejním místě či Z-BOXu a sdílení zásilek.

Milníky mobilní aplikace Zásilkovna

  • Spuštění: 24. 4. 2019 
  • 2020: 1 000 000 stažení
  • 2020: Aplikace získala cenu Zlatý středník
  • 2021: 2 000 000 stažení
  • 2021: Spuštěno ApplePay 
  • 2022: Spuštěno Google Pay
  • 2022: 5 000 000 stažení
  • 3/2023: Spuštěna nová platební brána
  • 3/2023: Aplikace získala cenu AppParade

Zdroj: Zásilkovna

Dostavba Pražského okruhu už měla být dávno hotová, myslí si 88 % respondentů

Dostavba Pražského okruhu vstoupila do další fáze. Projekt čeká na posouzení dokumentace EIA Ministerstvem životního prostředí. Podle většiny Pražanů a Středočechů už měl být okruh, ale dávno hotov. Je o tom přesvědčeno 9 z 10 obyvatel regionu. Ukázal to průzkum agentury STEM/MARK mezi pražskými a středočeskými obyvateli.

GeoPas.cz – nejen katastrální mapy

Webová aplikace GeoPas.cz je v provozu necelý rok a za tu dobu se na jednom místě povedlo zkompletovat sbírku map České republiky s různým způsobem využití. Nad základními a ortofoto mapami stojí katastrální mapa a řada tematických mapových vrstev - životní prostředí, demografie, geologie, vodstvo, občanská vybavenost, územní plány či zemědělství.