Nový areál i moderní technologie: Gebrüder Weiss rozšiřuje logistické centrum u Budapešti

28.06.2024 | Článek dne

Mezinárodní dopravní a logistická společnost Gebrüder Weiss rozšířila svůj logistický areál v Dunaharaszti u Budapešti. Nový logistický komplex se rozkládá na ploše 10 000 m2 a zahrnuje kancelářské prostory, překládkovou halu a vysokoregálový sklad. Společnost tak získala další skladovací kapacity pro své zákazníky a díky automatizované intralogistice navíc dosáhne vyšší efektivity jednotlivých procesů. V budoucnu budou právě odtud odbavovány všechny zásilky spadající pod službu Home Delivery pro Budapešť i okolí.

„Rozšíření logistického centra v Dunaharaszt u Budapešti, jež si vyžádalo investice ve výši okolo 25 milionů eur, nám otevírá prostor pro další budoucí expanzi. Rostoucí průmyslová výroba zejména v automobilovém a elektrotechnickém průmyslu znamená, že poptávka po dopravních a logistických službách v příštích letech poroste,“ uvedl Wolfram Senger-Weiss, předseda představenstva společnosti Gebrüder Weiss s tím, že svou první pobočku ve střední a východní Evropě společnost otevřela v Maďarsku v roce 1989. „Od té doby se tato země stala důležitým uzlem pro přepravu zboží mezi našimi hlavními trhy v oblasti Černého moře, Balkánu, Jadranu a západní Evropy. Dnes patří naše společnost napříč celým Maďarskem k průkopníkům v oblasti automatizace a udržitelné dopravy,“ dodal Wolfram Senger-Weiss.

Chytré technologie zvyšují efektivitu
V rámci rozšíření prostor byl také modernizován stávající logistický areál. Procesy skladování, tok materiálu a vychystávání objednávek jsou nyní z velké části automatizovány pomocí nového systému AutoStore. Zboží je skladováno v plastových kontejnerech uložených v rámovém systému. Roboti přepravují kontejnery na pracovní stanice, kde se zboží vychystává k expedici. „Tento systém nám pomáhá šetřit místo, čas i energii,“ popsal Thomas Schauer, regionální manažer pro střední a jihovýchodní Evropu ve společnosti Gebrüder Weiss. „V případě nákladních vozidel a kontejnerů dosahujeme ještě vyšší úrovně efektivity. Kamery, cargometer a 3D skenery měří zabalené položky ještě na vysokozdvižném vozíku. Díky získaným údajům o velikosti a hmotnosti položek můžeme optimalizovat využít nákladní prostor přepravních vozů,“ vysvětlil dále Thomas Schauer.

Udržitelné zdroje energií a doručení s nulovými emisemi
Většinu energie potřebnou pro budovy a elektromobily dodává areálu fotovoltaický systém o výkonu až 354 kWp. „Solární energii využíváme k provozu vozidel v divizi Home Delivery,“ vysvětlil Balint Varga, výkonný ředitel Gebrüder Weiss v Maďarsku, a dodal: „Elektrické dodávky používáme k doručování nábytku, spotřební elektroniky a domácích spotřebičů, které si zákazníci objednali online nejenom v Budapešti, ale také dalších velkých městech. Umožňuje nám to snížit emise CO2 přibližně o 12,5 tuny měsíčně.“

Společnost Gebrüder Weiss působí v Maďarsku od roku 1989 a dnes nabízí kompletní logistické služby – od pozemní dopravy přes leteckou a námořní přepravu až po skladovou logistiku – na šesti místech. Vedle Dunaharaszti u Budapešti jsou to Győr, Zalaegerszeg, Pécs, Szeged a Polgár, kde pracuje celkem 450 zaměstnanců. Další rozšíření je plánováno na rok 2026 v Győru, kde má být vybudován zcela nový logistický areál.

„Nové technologie a automatizace jednotlivých procesů, jakými je například i instalace robotického modulárního skladu AutoStore, představují budoucnost logistiky. Implementace a využité moderních technologií přináší výhody také našim zákazníkům, a to v podobě efektivnějších a udržitelnějších služeb na míru jejich potřeb,“ doplnil Jan Kodada, obchodní a marketingový ředitel Gebrüder Weiss ČR.

VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=u_YzwRc_HEE

Zdroj: KNOW

Porsche Česká republika spouští novou kampaň, připomíná důležitost recyklace

Společnost Porsche Česká republika spustila novou kampaň, která připomíná široké motoristické veřejnosti přínosy recyklace a správný postup při likvidaci výrobků s ukončenou životností. Některé automobilové komponenty lze po renovaci znovu použít, v ostatních případech přichází na řadu většinou recyklace, která získá cenné suroviny pro výrobu nových produktů, nebo energetické využití jinak nezpracovatelných materiálů.

Stanice Jihlava město v roce 2026: nová budova i moderní nástupiště

Přestavba městského nádraží v Jihlavě může začít, Správa železnic vybrala zhotovitele prací. Stavbu provede společnost Skanska, která podala nejvýhodnější nabídku ve výši 1 266 866 061 korun. Stanice, která se nachází blízko centra krajského města, zcela změní podobu. Vzniknou nová nástupiště, na která bude přístup podchodem. Dosluhující nádražní budovu nahradí nový objekt, který bude zároveň sloužit jako zázemí nově vybudovaného dopravního terminálu. Zahájení prací se plánuje už v srpnu, dokončení pak v polovině roku 2026.

Příručka pro řidiče: Sedm praktických tipů, jak se chovat bezpečně v blízkosti kamionů

Práce řidiče kamionu patří mezi náročná povolání. Znamená dlouhé hodiny za volantem, neustálou soustředěnost a tíhu odpovědnosti za několikatunový náklad či bezpečnost projíždějících vozidel. I přesto, že interakce s kamiony je na českých silnicích dnes již zcela běžná, ne každý řidič ví, jak jízdu poblíž silničních kolosů přizpůsobit, aby řidičům nákladních vozidel jejich práci nekomplikoval a také neohrozil sebe ani ostatní.