Ondřej Míček byl jmenován na pozici Head of Industrial Agency v Savills pro Českou republiku a Slovensko

04.12.2023 | Článek dne

Savills jmenovala 1. prosince 2023 Ondřeje Míčka na pozici Head of Industrial Agency pro Českou republiku a Slovensko. Ondřej Míček v Savills začínal jako konzultant v oblasti pronájmu průmyslových prostor a během svého působení rozšířil svou specializaci o prodej průmyslových prostor, akvizice pozemků a datová centra.

”Jmenování Ondřeje do vedoucí pozice je odměnou za jeho úsilí a přínos k významnému rozvoji a rozšíření služeb industriálního týmu v Savills. Ondřej vnáší do své nové pozice pracovní entuziasmus a má plnou podporu firmy v personálním rozvoji oddělení a rozšiřování odbornosti týmu a stávající klientské základny,” říká Stuart Jordan, CEO Savills Central & Eastern Europe.

Ondřej Míček dodává: “Díky tomu, že jsem součástí Savills již několik let, tak vím, jak tým funguje interně zejména ve vztazích s klienty a mám tedy jasnou vizi, kam oddělení dále směřovat. Náš tým má širokou odbornost a skvělý základ, na němž lze dobře stavět, a proto můžeme poskytovat poradenství klientům ve speciálních a nestandardních projektech. Těším se na novou příležitost a rozšíření industriálního týmu nejen v roce 2024.”

Ondřej a jeho tým se zaměřují na průmyslový a logistický trh, přehled a nabídku pozemků a trh datových center v České republice a na Slovensku. Zastupují nájemce ve výrobních a logistických prostorách, poskytují poradenství při vyhledávání vhodných nemovitostí k pronájmu nebo koupi, specializují se na vyhledávání a analýzu vhodných průmyslových pozemků pro výstavbu a spolupracují s řadou developerů a provozovatelů datových center v celém regionu.

Zdroj: Savills

Z včelích úlů v Panattoni parcích se v loňském roce vytočilo 1,4 tuny medu

Včely hrají klíčovou roli v procesu opylování, čímž mají široký dopad na zemědělství a biodiverzitu na naší planetě. Dlouhodobě se však potýkají s problémy, mezi které mimo jiné patří také ztráta jejich přirozeného prostředí, což vede k úbytku kvetoucích rostlin, které jsou základním zdrojem jejich potravy. Novým zázemím se pro včely stávají průmyslové areály společnosti Panattoni. Informace o stavu včelstva a jeho chování zde monitoruje IT systém a vše vyhodnocuje umělá inteligence.

Středoevropská realitní transakce roku: česká SCF kupuje za více než 7 miliard korun portfolio nákupních center v Polsku

Česká investiční skupina Star Capital Finance (SCF) koupila tento týden portfolio šesti polských obchodních center od globální investiční skupiny Cromwell Property Group. Hodnota transakce je přes 7 miliard Kč. Jedná se o jednu z největších nemovitostních transakcí ve střední Evropě za posledních několik let. SCF tímto krokem vstupuje do třetí země a posiluje svou pozici na středoevropském retailovém trhu, kde již vlastní a provozuje obchodní centra v České republice a na Slovensku.