„Oskar za intralogistiku“ letos opět putuje do Hamburku

07.07.2023 | Článek dne

Společnost STILL se sídlem v Hamburku již pojedenácté získala prestižní ocenění v soutěži IFOY. V kategorii „Nízkozdvižných paletových vozíků“ zvítězil ruční nízkozdvižný paletový vozík řady EXH 14-20 Plus.

V dortmundském „účku“, kde se kdysi nacházely výrobní a skladové prostory dortmundského pivovaru Union, roste napětí. Za několik minut zde budou v rámci galavečera udělení cen IFOY vyhlášeni letošní vítězové. Výsledky zůstanou až do slavnostního vyhlášení přísně tajné – pro veřejnost i zúčastněné výrobce. O ceny se uchází celkem 23 produktů a řešení od 21 společností. Jejich zástupci netrpělivě očekávají rozhodnutí 25členné mezinárodní poroty. A pak konečně přichází úleva. V kategorii „Nízkozdvižných paletových vozíků“ zvítězil ruční nízkozdvižný paletový vozík EXH 14-20 Plus od hamburského dodavatele intralogistiky STILL.

„IFOY je prestižní ocenění a cennou známkou kvality inovativních intralogistických řešení. O to víc mě těší, že jsme se dnes dostali na stupně vítězů. Opět se ukazuje, že inovativní duch a zaměření se na potřeby zákazníků při vývoji nových produktů přinášejí měřitelný úspěch,“ říká Frank Müller, výkonný viceprezident STILL Brand Management. Na slavnostním galavečeru IFOY Award Night zastupoval hamburského výrobce a měl tu čest převzít prestižní trofej.

Ruční nízkozdvižný paletový vozík EXH s unikátní konstrukcí řízení

Řada EXH 14-20 Plus, která získala cenu poroty IFOY, umí vyřešit celou řadu logistických výzev. Ruční nízkozdvižný paletový vozík je ideální například pro horizontální přepravu zboží, nakládku a vykládku na rampě, vychystávání jednoduchých objednávek, ale také pro přepravu na tzv. „poslední míli.“ Celou

řadu EXH 14-20 Plus lze volitelně vybavit olověnými nebo lithium-iontovými akumulátory. Vyniká zejména jedinečnou konstrukcí řízení: velkoryse navržená tlačítka umožňují intuitivní ovládání za všech okolností – pro praváky i leváky a zcela nezávisle na velikosti ruky uživatele. Integrovaný displej dává uživatelům přehled o všech důležitých údajích, jako je stav nabití baterie, provozní doba nebo příslušný jízdní program. Za revoluci v oblasti ovládání lze bez nadsázky označit volitelný dotykový displej STILL. Vytváří most mezi obsluhou pomocí chytrého telefonu a obsluhou technologického vybavení skladu. Jinak řečeno – díky dotykovému displeji STILL se způsob manipulace známý z každodenního života plynule přenáší do pracovního světa intralogistiky.

Znovu se osvědčila síla inovace

V centru pozornosti všech nových vývojových projektů společnosti STILL jsou vždy průkopnické technologie, maximální užitek pro zákazníka a 100% kvalita. „Dnešní ocenění dokazuje, že s EXH se nám tyto cíle podařilo bezezbytku splnit,“ říká spokojeně Frank Müller. „Jsme tedy na dobré cestě k tomu, abychom společně tvořili ještě chytřejší budoucnost intralogistiky. Rád bych za to vyjádřil upřímné poděkování mezinárodní odborné porotě i našim zaměstnancům. Právě díky jejich maximálnímu nasazení a odborným znalostem získala společnost STILL toto letos již jedenácté ocenění v soutěži IFOY.“

Zdroj: STILL

Dostavba Pražského okruhu už měla být dávno hotová, myslí si 88 % respondentů

Dostavba Pražského okruhu vstoupila do další fáze. Projekt čeká na posouzení dokumentace EIA Ministerstvem životního prostředí. Podle většiny Pražanů a Středočechů už měl být okruh, ale dávno hotov. Je o tom přesvědčeno 9 z 10 obyvatel regionu. Ukázal to průzkum agentury STEM/MARK mezi pražskými a středočeskými obyvateli.

GeoPas.cz – nejen katastrální mapy

Webová aplikace GeoPas.cz je v provozu necelý rok a za tu dobu se na jednom místě povedlo zkompletovat sbírku map České republiky s různým způsobem využití. Nad základními a ortofoto mapami stojí katastrální mapa a řada tematických mapových vrstev - životní prostředí, demografie, geologie, vodstvo, občanská vybavenost, územní plány či zemědělství.