Pivo poteče z P3 Ostrava Central do celého Česka, na Slovensko a dále do zahraničí

23.05.2023 | Článek dne

Vlastník, developer a správce průmyslových nemovitostí přivítal ve svém ostravském parku logistickou společnost ZITEK logistics. Ta zde bude skladovat celé portfolio výrobků společnosti Pivovary Staropramen, především značky Staropramen, Braník, Ostravar a další. Provoz v hale L1 začíná nabíhat během jarních měsíců.

„ZITEK je úžasným přírůstkem do P3 Ostrava Central, skvěle doplňuje rozmanitou paletu firem, které v parku působí. Je dokonce i naším prvním ryze logistickým nájemcem, který se u nás ve Vítkovicích usídlil,“ komentuje novou spolupráci Tereza Nešlehová, development manažerka společnosti P3 Logistic Parks.

Distributor v ostravském parku obsadil 3 000 m2 v hale L1, odkud pivo poputuje do celého Česka, na Slovensko a dále do zahraničí. „Je pro nás potěšením navázat dlouhodobou spolupráci se společností P3 v Ostravě-Vítkovicích, tímto okamžikem jsme naplnili naše představy o novém moderním zázemí naší společnosti na východě České republiky,“ říká Lenka Stahlová ze společnosti ZITEK.

Společnost ZITEK se mimo jiné specializuje na kamionovou dopravu, rozvoz piva k zákazníkům, ale i cisternovou dopravu a zásobování tankových restaurací. V P3 Ostrava Central umístí další distribuční sklad, který firmě pomůže rozšířit distribuční síť a více se přiblížit k zákazníkům.

„Na uzavření spolupráce bylo skutečně velmi málo času, a proto je třeba ocenit vstřícnost a pružnost při jednáních, a to na obou stranách. Věřím, že společnosti ZITEK Logistics se bude v areálu dařit a developer P3 v něm získal kvalitního partnera,“ dodává Petr Purnoch ze Sklady.cz, který smlouvu pomohl zprostředkovat.

Společnost P3 Logistic Parks doposud v blízkosti Dolní oblasti Vítkovice dokončila první etapu výstavby, pronajala již téměř 14 000 m2, a v rámci druhé etapy již zahájila výstavbu dalších 29 000 m2. Aktuálně je na brownfieldu v centru průmyslové Ostravy stále dostupných 18 400 m2 ihned k pronájmu – další nájemci se budou moci stěhovat v následujících měsících.

Zdroj: P3 Logistic Parks

Z včelích úlů v Panattoni parcích se v loňském roce vytočilo 1,4 tuny medu

Včely hrají klíčovou roli v procesu opylování, čímž mají široký dopad na zemědělství a biodiverzitu na naší planetě. Dlouhodobě se však potýkají s problémy, mezi které mimo jiné patří také ztráta jejich přirozeného prostředí, což vede k úbytku kvetoucích rostlin, které jsou základním zdrojem jejich potravy. Novým zázemím se pro včely stávají průmyslové areály společnosti Panattoni. Informace o stavu včelstva a jeho chování zde monitoruje IT systém a vše vyhodnocuje umělá inteligence.

Středoevropská realitní transakce roku: česká SCF kupuje za více než 7 miliard korun portfolio nákupních center v Polsku

Česká investiční skupina Star Capital Finance (SCF) koupila tento týden portfolio šesti polských obchodních center od globální investiční skupiny Cromwell Property Group. Hodnota transakce je přes 7 miliard Kč. Jedná se o jednu z největších nemovitostních transakcí ve střední Evropě za posledních několik let. SCF tímto krokem vstupuje do třetí země a posiluje svou pozici na středoevropském retailovém trhu, kde již vlastní a provozuje obchodní centra v České republice a na Slovensku.