Poptávka po outsourcingu logistických služeb u DB Schenker roste

02.04.2024 | Článek dne

Přední poskytovatel logistických služeb, DB Schenker, reaguje na poptávku firem po tzv. outsourcingu logistiky. Zajišťuje pro ně skladování, kompletaci zboží, vychystávání zásilek i veškeré související procesy. Firmy tak nemusejí investovat do skladů, shánět do něj personál, ani sledovat změny souvisejících předpisů a norem.

„Pro výrobce a dodavatele je čím dál tím těžší dostát současným požadavkům na perfektní dodávku zboží. Stejně jako si u nás objednávají přepravy, je pro ně výhodné delegovat na nás i tu část procesů, která se odehrává ve skladech. Díky rozsáhlé síti logistických center, zaškoleným zaměstnancům, propracovaným procesům a letitému know-how jsme schopni nabídnout službu v takové kvalitě a s takovými náklady, které se jim jednoznačně vyplatí,“ vysvětluje Kateřina Říhová, ředitelka logistiky ve společnosti DB Schenker pro Českou republiku a Slovensko.

Ve prospěch outsourcingu logistiky hovoří především to, že delegováním této agendy zbyde firmám více času na rozvoj svého byznysu. „Výhodou je také flexibilita, což ocení zejména firmy, které expandují. S námi mohou navíc jednoduše dodávat i zákazníkům v zahraničí,“ doplňuje Kateřina Říhová.

Kompletní logistické služby u DB Schenker využívají zejména společnosti z oblasti high-tech nebo automotive. Často jde o díly, které jdou do výroby v systému Just in Sequence, s čímž má logistická společnost bohaté zkušenosti a pomáhá tak celý výrobní proces urychlit a zefektivnit. Spolupráce s logistickým partnerem některým firmám umožnila také implementovat inovativní systémy a metody pro řízení a distribuci náhradních dílů. Efektivnější zpracování poptávek se pak promítlo do kratší doby dodání.

Outsourcing logistiky je ale zajímavý i pro další specifické obory, jako je například zdravotnictví. „Firmy tohoto zaměření dobře vědí, jak je administrativně náročné dostát všem přísným požadavkům na hygienické a kvalitativní normy a oceňují, že my již potřebnými certifikacemi disponujeme,“ vysvětluje Kateřina Říhová.

Napříč obory pak firmy čím dál tím více vítají i udržitelné aspekty logistiky v DB Schenker, ať už jde o využívání fotovoltaiky, úspory energií ve skladech nebo používání manipulační techniky s alternativním pohonem.

DB Schenker realizuje logistické operace na míru ve čtrnácti logistických centrech v České republice a na Slovensku. „Aktuálně můžeme nabídnout kapacity například v Mnichově Hradišti, což je zajímavé pro společnosti v oblasti automotive, pak také ve Strančicích na východním okraji Prahy přímo u D1, a za zajímavost stojí i sklad v Pardubicích, do kterého vede železniční vlečka, což je výhodou pro projekty, kde se klade důraz na zajištění nízkoemisního dodavatelského řetězce,“ uzavírá Kateřina Říhová.

Zdroj: DB Schenker

DB Schenker spouští novou službu osobní přepravy prostřednictvím palubních kurýrů

DB Schenker představil nový standardizovaný produkt pro rostoucí segment trhu. Zákazníci si nyní mohou objednat palubní kurýrní službu (on-board courier – OBC), jako standardizovaný produkt. Kurýr doprovází zásilku po celou její cestu. Řešení je určeno zákazníkům, kteří potřebují rychle přepravit malé nebo cenné zásilky. Společnost DB Schenker tak rozšiřuje své portfolio prémiových doručovacích služeb.

Experti probírali vyhlídky českého autoprůmyslu a konkurenceschopnost tuzemské ekonomiky v EU a ve světě

Konkurenceschopnost Evropské unie a budoucnost automobilového průmyslu byly tématem další z veřejných besed, které se konaly v PressCentru ČTK jako součást společného projektu ČTK Connect a Evropského parlamentu s názvem „Volby pro budoucnost EU.“ Akce v sobě soustředila hned dvě témata z nedávné Konference o budoucnosti Evropy, která ČTK Connect v těchto diskusích sleduje: byly to okruhy Silnější ekonomika a Životní prostředí.

GXO obnovuje smlouvu se společností Mars

GXO Logistics, Inc. oznámil, že obnovil smlouvu s významným francouzským výrobcem baleného spotřebního zboží Mars, partnerství, které započalo před 15 lety. Společnost GXO řídí skladování, distribuci, vracení zboží a služby s přidanou hodnotou pro řadu značek společnosti Mars v segmentech Snacking a Food & Nutrition.