PPL CZ píše další kapitolu své přepravní sítě. Nové depo ve středních Čechách nabídne až 130 pracovních míst

17.11.2023 | Článek dne

Středočeský kraj se od listopadu těší novému depu, které v Kostelci nad Černými lesy v pilotním provozu otevřela společnost PPL CZ. Nové depo nabízí až 130 nových pracovních příležitostí a díky kapacitě odbavení, které dosahuje i 15 tisíc zásilek denně, výrazně posílí přepravní síť a doručovací infrastrukturu v celém regionu.

Při otevření depa se PPL CZ zaměřila nejen na svou udržitelnou strategii, ale také na unikátní revitalizaci pozemku a okolní krajiny čerstvě otevřeného depa.

Společnost PPL je opět o krok dál v přepravování zásilek. V listopadu slavnostně uvedlo do provozu zbrusu nové regionální depo v Kostelci nad Černými lesy. Nové depo o rozloze 19 000 m2 ve Středočeském kraji pomůže k zahuštění sítě a v kraji kapacitně doplní nedaleké centrální překladiště v Jažlovicích až o 15 tisíc zásilek denně. O ty se postará moderní třídící linka o celkové délce 543 metrů.

„Depo v Kostelci je již čtvrtou velkou událostí v zahušťování naší sítě za poslední rok. Rozšiřováním infrastruktury se dostáváme významně blíže zákazníkům a spotřebitelům a posilujeme kvalitu a kapacitu naší sítě. Tím také upevňujeme pozici a význam PPL na trhu. Díky přepravní kapacitě jsme schopni zákazníkům doručovat špičkové služby v nejlepším čase. Jsme připraveni integrovat nové depo v Kostelci do naší sítě tak, aby se hned od prvopočátku stalo efektivním provozem a podpořilo jedinečnost stabilní a flexibilní sítě PPL. Zároveň jsme připraveni zvládat nejen sezonní výzvy, ale plnit dohody a očekávání našich zákazníků,“ uvádí Petr Basák, obchodní ředitel PPL CZ.

Depo v Kostelci nad Černými lesy nabídne ve středočeském regionu až na tři desítky nových pracovních příležitostí a další stovku v návazných činnostech v dopravě a ve skladech. Dopravní flotilu společnosti PPL CZ doplní 60 nových dodávek, které se budou starat o provoz v novém depu.

Pozemek depa v Kostelci nad Černými lesy dostal druhou šanci

Přepravní jednička se v rámci otevření nového depa věnovala také revitalizaci sousedící krajiny, která náleží k pozemku. Společnost se postarala o vyčištění a rekultivaci rybníku či o výsadbu stromů a další vegetace. V plánu je i ozelenění střechy kancelářské části budovy, jejíž osázení proběhne na jaře nadcházejícího roku. Pozemek kolem nového depa byl revitalizován jako celek. „V rámci naší dlouhodobé udržitelné strategie jsme tento prostor přetvořili v místo, které nyní slouží nejen jako součást logistické sítě PPL, ale také přírodě a místní komunitě. Díky své energetické účinnosti a šetrnosti k životnímu prostředí představuje nové depo v Kostelci nad Černými lesy jednu z dalších vlajkových lodí závazku udržitelné strategie společnosti PPL CZ,“ uvádí Petr Horák, CEO PPL CZ.
Z dalších udržitelných prvků nechybí vnitřní i vnější LED osvětlení, solární ohřev užitkové vody, střecha připravená na solární energii či nabíječky pro elektrododávky. Do budoucna PPL uvažuje o dalších úpravách, včetně zlepšení přístupové cesty a instalace mola u rybníčku.

Zdroj: PPL

Toyota v Evropě zakládá nový podnik na vodík

Toyota Motor Europe (TME) zakládá lokální podnik Hydrogen Factory Europe. Nový podnik bude koordinovat obchodní využití vodíkových technologií a systémů se zahrnutím všech aktivit od vývoje a výroby přes prodej až po poprodejní činnosti.

3600 on-line žádostí týdně. První měsíc ePodání bez datové schránky přinesl skokový nárůst zájmu

Už měsíc funguje možnost odeslat žádost o výměnu řidičského průkazu elektronicky bez nutnosti mít zřízenou datovou schránku fyzické osoby. Stačí se pouze přihlásit do Portálu dopravy a v něm odeslat žádost o řidičský průkaz. Další zjednodušení žádosti přineslo i výrazné zvýšení zájmu žadatelů o on-line podání. Zatímco před zrušením povinnosti mít datovou schránku využívalo on-line podání přibližně 1600 lidí týdně, nyní překračujeme hodnotu až 3600 žadatelů za týden.

Mzdy na papíře rostou, ale v reálu klesají: Ekonomický paradox 3. čtvrtletí

Podle včera zveřejněné statistiky vzrostla ve 3. čtvrtletí 2023 průměrná hrubá měsíční nominální mzda meziročně o 7,1 %. Nicméně inflace ještě neřekla poslední slovo a stále je vysoká. Když tedy od růstu mezd odečteme inflaci, mzdy nerostly ale naopak reálně klesaly o 0,8 %.