Prestižní ocenění POPAI: Bodovaly konferenční stánky a maketa lodi pro konferenci SpeedCHAIN

24.02.2023 | Článek dne

Realizace individualizovaných konferenčních stánků doplněná o bezmála čtyřmetrovou maketu plně naložené kontejnerové lodi z dílny společnosti THIMM pack´n´display, předního světového dodavatele obalových řešení, bodovala v kategorii Vynikající realizace prestižní POPAI Awards 2022. Posláním soutěže je podporovat nové oborové trendy, které jsou každoročně nedílnou součástí i tradiční mezinárodní logistické konference SpeedCHAIN International, pro kterou celá expozice vloni exkluzívně vznikla.

Loňský 16. ročník mezinárodní logistické konference SpeedCHAIN přinesl jako nejvýznamnější odborné a společenské setkání logistických odborníků z širokého spektra oborů středoevropského regionu v mnohém nový pohled na udržitelnost dodavatelského řetězce. Jeho neodmyslitelnou součástí jsou i obaly, obalové materiály a technologie, jež procházejí v poslední době významnými proměnami. Právě možnosti, které přední dodavatelé obalů svým zákazníkům nabízejí, se společnost Reliant jako organizátor tradiční konference SpeedCHAIN spolu s obalovými odborníky firmy THIMM pack´n´display rozhodla akcentovat. Vznikla tak desítka konferenčních stánků pro partnery konference a další tři barové pulty, které designéři všetatského závodu THIMM navrhli jako plnohodnotnou alternativu tradičních veletržních instalací kombinujících plastové a hliníkové komponenty. Stánky byly vyrobeny pouze z vlnité lepenky, jsou tedy udržitelné, po skončení své životnosti mohou být snadno recyklovány a stávají se součástí cyklického hospodářství. Všechny stánky byly potištěny na míru všem deseti partnerům a technickými vlastnostmi včetně nosnosti a odolnosti vůči vlhkosti směle konkurují řešením z plastů či jiných materiálů. Stánky navíc vynikají svou praktičností – lze je snadno složit do malého přepravního rozměru, mají nízkou hmotnost a změnu či aktualizaci potisku lze provést velmi snadno a rychle.

Zlatým hřebem přehlídky dovedností obalových designérů a techniků na konferenci SpeedCHAIN 2022 byla maketa kontejnerové lodi, která byla celá vyrobena z vlnité lepenky. Loď dominovala vstupnímu prostoru historického Břevnovského kláštera, kde díky svému preciznímu provedení včetně veškerých technických detailů neunikla obdivu návštěvníků.

Petr Kaczor: Dospěli jsme do bodu, kdy z udržitelné a recyklovatelné vlnité lepenky, která byla dosud převážně využívána k výrobě obalů, dokážeme díky technologiím a zkušenostem zaměstnanců vyrobit i užitné předměty. Stánky na SpeedCHAIN jsou jedním z projektů, které nám potvrdily, že to funguje!

Ocenění pro obalové profesionály společnosti THIMM pack´n´display pro nikoho jistě není překvapením, ale spíše potvrzením jejich dovednosti, invence a ochoty investovat do hledání nových řešení. Jde navíc o řešení, které je současně šetrné k životnímu prostředí, finančně úspornější, a navíc svou kvalitou plně vyhovuje veškerým požadavkům na funkčnost i estetický dojem.

Zdroj: LN

Nezvládnete zavést umělou inteligenci? Můžete zkrachovat

V to, že zavedení umělé inteligence (AI) přinese do byznysu výhody, věří 98 % ředitelů firem. AI má potenciál firmám pomoci, ale zároveň její nepodařené zavedení může ohrozit reputaci i provoz. Upozorňují na to odborníci společnosti Stanton Chase, která se zabývá vyhledáváním vrcholových manažerů (Executive Search) a firemním poradenstvím.

Aero rozlousklo logistický oříšek. K zákazníkům vyrazilo 22 kamionů s letouny, příslušenstvím a náběžnými hranami

Český výrobce letadel Aero realizoval mimořádnou nakládku 22 kamionů s letouny L-39NG a dalším příslušným vybavením pro své zákazníky. Svým rozsahem neobvyklou přepravní událost ještě zvýraznila nakládka již vyrobených náběžných hran pro Airbus A220. Jednalo se o složitou logistickou operaci, která vyžadovala pečlivou koordinaci a plánování.