První cowork na Praze-východ nabízí efektivní práci bez zbytečného dojíždění do centra Prahy

28.06.2023 | Článek dne

Developer CTP otevřel moderní coworkingové centrum Clubco v Nupakách u Prahy. Jde o první cowork v oblasti Praha-východ, který nabízí flexibilní kancelářské prostory v pražské periferii, bez nutnosti zajíždět do centra hlavního města. Cowork o velikosti 550 metrů čtverečních je situován v CTParku Prague East. CTP tím reaguje na chybějící nabídku sdílených kanceláří v dané lokalitě, jejichž obliba v posledních letech roste.

CTP je největší český developer vysoce udržitelných průmyslově-logistických parků, v jeho portfoliu ale najdeme také prvotřídní kancelářské komplexy včetně několikrát oceněného coworku Clubco v Brně. To již nebude jediným coworkingovým centrem developera, nyní jej rozšířil o další Clubco v Nupakách u Prahy. CTP tím doplňuje své portfolio o nabídku služeb sdílených kanceláří ve východní části hlavního města, kde dosud žádné flexibilní kancelářské prostory nebyly.

„Popularita flexibilních kanceláří neustále roste, ne všude je však tento koncept sdílených prostor k dispozici. To byl i případ Prahy-východ, kde je naše Clubco úplně prvním coworkem, bez žádné místní konkurence. Jde přitom o velmi specifickou oblast na okraji Prahy, kde je vysoká koncentrace dojíždějících na trase Plzeň – Praha – Brno. Pevně věřím, že právě těm poskytne naše Clubco tolik potřebné kancelářské zázemí spolu s flexibilitou nejen v uspořádání prostor, ale také v podmínkách nájmu,“ okomentoval Jakub Kodr, obchodní ředitel CTP v České republice.

Nové Clubco je situováno u dálnice na pražském okruhu a pouhých 30 minut od pražského letiště. Díky své výborné dostupnosti tak poslouží zejména osobám ze spádové oblasti v okolí Prahy či těm, kteří pravidelně dojíždějí za prací do Prahy z Brna a dalších měst. Jde o ideální zázemí pro ty, kteří nechtějí zajíždět do centra Prahy a ztrácet čas v zatížené dopravě hlavního města. Cowork je vhodný také pro malé firmy, které cení zejména flexibilitu vnitřních prostor, a vzhledem k jeho umístění může posloužit i nájemcům CTParku Prague East. Díky prémiovým kancelářím a reprezentativním prostorám pro něj ovšem mohou najít využití také zdejší municipality.

K dispozici je 10 kanceláří různých velikostí, které mohou kapacitně sloužit pro 2 až 6 osob, dále 3 zasedací místnosti, oddělené boxy pro soustředěnou práci, sdílená kuchyňka či sdílené prostory pro setkávání podnikatelské komunity. To vše doplňuje moderní technologické vybavení. Díky flexibilitě je celková kapacita coworku zhruba 100 osob. Developer zamýšlí i možnost v rámci členství Clubca využívat služeb obou lokalit.

„Coworkingové centrum u Prahy je dalším krokem na naší cestě k poskytnutí flexibilních kancelářských prostor v žádaných regionech napříč Českou republikou. Náš první cowork jsme otevřeli v Brně na jaře roku 2021 a pro jeho velkou oblibu jsme jeho prostory již dvojnásobně rozšířili. Prostor pro růst je i v případě našeho druhého coworku, který našel své zázemí v Nupakách. Velmi mě těší, že jsme mohli své zkušenosti s Clubcem přenést nyní blíže k Praze, kde je potřeba podpořit růst okrajových částí a oživit zdejší trh se sdílenými kancelářemi,“ dodala Adriana Sniegonová, manažerka sítě Clubco coworků, CTP.

Zdroj: CTP

Toyota v Evropě zakládá nový podnik na vodík

Toyota Motor Europe (TME) zakládá lokální podnik Hydrogen Factory Europe. Nový podnik bude koordinovat obchodní využití vodíkových technologií a systémů se zahrnutím všech aktivit od vývoje a výroby přes prodej až po poprodejní činnosti.

3600 on-line žádostí týdně. První měsíc ePodání bez datové schránky přinesl skokový nárůst zájmu

Už měsíc funguje možnost odeslat žádost o výměnu řidičského průkazu elektronicky bez nutnosti mít zřízenou datovou schránku fyzické osoby. Stačí se pouze přihlásit do Portálu dopravy a v něm odeslat žádost o řidičský průkaz. Další zjednodušení žádosti přineslo i výrazné zvýšení zájmu žadatelů o on-line podání. Zatímco před zrušením povinnosti mít datovou schránku využívalo on-line podání přibližně 1600 lidí týdně, nyní překračujeme hodnotu až 3600 žadatelů za týden.

Mzdy na papíře rostou, ale v reálu klesají: Ekonomický paradox 3. čtvrtletí

Podle včera zveřejněné statistiky vzrostla ve 3. čtvrtletí 2023 průměrná hrubá měsíční nominální mzda meziročně o 7,1 %. Nicméně inflace ještě neřekla poslední slovo a stále je vysoká. Když tedy od růstu mezd odečteme inflaci, mzdy nerostly ale naopak reálně klesaly o 0,8 %.