První cowork na Praze-východ nabízí efektivní práci bez zbytečného dojíždění do centra Prahy

28.06.2023 | Článek dne

Developer CTP otevřel moderní coworkingové centrum Clubco v Nupakách u Prahy. Jde o první cowork v oblasti Praha-východ, který nabízí flexibilní kancelářské prostory v pražské periferii, bez nutnosti zajíždět do centra hlavního města. Cowork o velikosti 550 metrů čtverečních je situován v CTParku Prague East. CTP tím reaguje na chybějící nabídku sdílených kanceláří v dané lokalitě, jejichž obliba v posledních letech roste.

CTP je největší český developer vysoce udržitelných průmyslově-logistických parků, v jeho portfoliu ale najdeme také prvotřídní kancelářské komplexy včetně několikrát oceněného coworku Clubco v Brně. To již nebude jediným coworkingovým centrem developera, nyní jej rozšířil o další Clubco v Nupakách u Prahy. CTP tím doplňuje své portfolio o nabídku služeb sdílených kanceláří ve východní části hlavního města, kde dosud žádné flexibilní kancelářské prostory nebyly.

„Popularita flexibilních kanceláří neustále roste, ne všude je však tento koncept sdílených prostor k dispozici. To byl i případ Prahy-východ, kde je naše Clubco úplně prvním coworkem, bez žádné místní konkurence. Jde přitom o velmi specifickou oblast na okraji Prahy, kde je vysoká koncentrace dojíždějících na trase Plzeň – Praha – Brno. Pevně věřím, že právě těm poskytne naše Clubco tolik potřebné kancelářské zázemí spolu s flexibilitou nejen v uspořádání prostor, ale také v podmínkách nájmu,“ okomentoval Jakub Kodr, obchodní ředitel CTP v České republice.

Nové Clubco je situováno u dálnice na pražském okruhu a pouhých 30 minut od pražského letiště. Díky své výborné dostupnosti tak poslouží zejména osobám ze spádové oblasti v okolí Prahy či těm, kteří pravidelně dojíždějí za prací do Prahy z Brna a dalších měst. Jde o ideální zázemí pro ty, kteří nechtějí zajíždět do centra Prahy a ztrácet čas v zatížené dopravě hlavního města. Cowork je vhodný také pro malé firmy, které cení zejména flexibilitu vnitřních prostor, a vzhledem k jeho umístění může posloužit i nájemcům CTParku Prague East. Díky prémiovým kancelářím a reprezentativním prostorám pro něj ovšem mohou najít využití také zdejší municipality.

K dispozici je 10 kanceláří různých velikostí, které mohou kapacitně sloužit pro 2 až 6 osob, dále 3 zasedací místnosti, oddělené boxy pro soustředěnou práci, sdílená kuchyňka či sdílené prostory pro setkávání podnikatelské komunity. To vše doplňuje moderní technologické vybavení. Díky flexibilitě je celková kapacita coworku zhruba 100 osob. Developer zamýšlí i možnost v rámci členství Clubca využívat služeb obou lokalit.

„Coworkingové centrum u Prahy je dalším krokem na naší cestě k poskytnutí flexibilních kancelářských prostor v žádaných regionech napříč Českou republikou. Náš první cowork jsme otevřeli v Brně na jaře roku 2021 a pro jeho velkou oblibu jsme jeho prostory již dvojnásobně rozšířili. Prostor pro růst je i v případě našeho druhého coworku, který našel své zázemí v Nupakách. Velmi mě těší, že jsme mohli své zkušenosti s Clubcem přenést nyní blíže k Praze, kde je potřeba podpořit růst okrajových částí a oživit zdejší trh se sdílenými kancelářemi,“ dodala Adriana Sniegonová, manažerka sítě Clubco coworků, CTP.

Zdroj: CTP

Z včelích úlů v Panattoni parcích se v loňském roce vytočilo 1,4 tuny medu

Včely hrají klíčovou roli v procesu opylování, čímž mají široký dopad na zemědělství a biodiverzitu na naší planetě. Dlouhodobě se však potýkají s problémy, mezi které mimo jiné patří také ztráta jejich přirozeného prostředí, což vede k úbytku kvetoucích rostlin, které jsou základním zdrojem jejich potravy. Novým zázemím se pro včely stávají průmyslové areály společnosti Panattoni. Informace o stavu včelstva a jeho chování zde monitoruje IT systém a vše vyhodnocuje umělá inteligence.

Středoevropská realitní transakce roku: česká SCF kupuje za více než 7 miliard korun portfolio nákupních center v Polsku

Česká investiční skupina Star Capital Finance (SCF) koupila tento týden portfolio šesti polských obchodních center od globální investiční skupiny Cromwell Property Group. Hodnota transakce je přes 7 miliard Kč. Jedná se o jednu z největších nemovitostních transakcí ve střední Evropě za posledních několik let. SCF tímto krokem vstupuje do třetí země a posiluje svou pozici na středoevropském retailovém trhu, kde již vlastní a provozuje obchodní centra v České republice a na Slovensku.