PST CLC Mitsui-Soko uspěla v soutěži The Best of Czech and Slovak Logistics

31.10.2023 | Článek dne

Společnost PST CLC Mitsui-Soko ve velké konkurenci uspěla v soutěži The Best of Czech and Slovak Logistics. V kategorii „Nejlepší logistický projekt“ získala druhé místo za implementaci digitálního dvojčete ve skladech hotové výroby a přímého materiálu ve společnosti Philip Morris ČR v Kutné Hoře, kde PST CLC Mitsui-Soko zajišťuje outsourcing logistiky.

Výsledky soutěže byly vyhlášeny v rámci konference The Best of Czech and Slovak Logistics konané na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně. Soutěž organizovala Logistika.Tv spolu s odbornými časopisy TechMagazín a Robotic journal, ve spolupráci s Veletrhy Brno.

„Ocenění The Best of Czech and Slovak Logistics vnímáme jako významné ocenění práce všech, kteří se na projektu implementace digitálního dvojčete ve společnosti Philip Morris ČR v Kutné Hoře podíleli. Jsme rádi, že tento projekt zaměřený na optimalizaci hlavních provozních nákladů, především v oblasti produktivity využitelnosti manipulační techniky a v oblasti produktivity lidských zdrojů, odbornou porotu zaujal,“ konstatuje Petr Kotora, ředitel logistiky společnosti PST CLC Mitsui-Soko.

Vít Votroubek, generální ředitel společnosti PST CLC Mitsui-Soko, k tomu dodává: „Když jsem se o tomto úspěchu dozvěděl, měl jsem z něj velkou radost a hned jsem o něm informoval zástupce naší mateřské japonské skupiny Mitsui-Soko, kteří byli ze získání takové prestižní ceny nadšeni. Určitě toto ocenění v The Best of Czech and Slovak Logistics využijeme v rámci naší marketingové komunikace. Považuji ho za velkou čest a za ocenění dobré práce kolegů.“

Dále Vít Votroubek uvádí: „Rád bych v tomto kontextu zmínil logistického odborníka Rudolfa Malého, který, spolu se společností Twinzo, přišel s myšlenkou implementace digitálního dvojčete v rámci uvedeného projektu. Velké poděkování patří také Igoru Stašovi z naší společnosti, který měl s projektem nevíce práce.“ Dále Vít Votroubek podotkl, že vzhledem k úspěšným výsledkům projektu v Kutné Hoře bude digitální dvojče implementováno v nejbližší době ve skladu PST CLC Mitsui-Soko v Úžicích, což přinese zjednodušení práce a úspory.

Digitální dvojče skladu a elektronické úkolování

A teď se už podívejme stručně na oceněný projekt. V Kutné Hoře byly implementovány dvě funkcionality: (RTLS, tj. Real Time Location Systém, jehož nedílnou součástí bylo vytvoření digitálního dvojčete skladů) a elektronické úkolování (AOS, tj. Automated Ordering System). „Digitální dvojče skladu a systém lokalizace polohy manipulační techniky v reálnem čase zajišťuje přehled o provozu ve skladu v reálnem čase a uchovává historii, čímž umožňuje vedoucímu skladu mít přehled a řídit činnost zaměstnanců, zvyšuje bezpečnost ve skladu za pomoci různých nástrojů,“ popisuje Igor Staš, Operations Manager společnosti PST CLC Mitsui-Soko. Systém obsahuje řadu analytických reportů, ze kterých si každý uživatel vybere to podstatné pro jeho potřeby.

Funkcionalita „elektronické úkolování“ je schopnost elektronické komunikace – úkolování mezi kanceláří zákaznického servisu a vedoucím směny, který následně elektronicky úkoluje skladníka v manipulační technice, a to bez potřeby osobního setkání. Tato funkcionalita umožňuje i detailní analýzy a reporting.

Inovace přinesla úsporu nákladů na straně zákazníka i PST CLC Mitsui-Soko

„Tato inovace přinesla úsporu nákladů na straně zákazníka i naší. Díky systémům RTLS a AOS dokážeme řídit dění na skladech o rozloze 12500 metrů čtverečních z „jednoho místa“ a pouze jedním vedoucím, stav před nasazením byli dva vedoucí na směně,“ uvádí Petr Kotora. Celé toto řešení mělo další progres v podobě snížení počtu manipulační techniky a počtu zaměstnanců.

„Výjimečnost řešení spočívá v jednoduchosti celého systému, v poměru cena versus výkon. Pomohlo nám to odhalit i nedostatky v rozsahu a kvalitě dovedností některých našich zaměstnanců. Návratnost investice v našem případě byla méně než rok,“ říká Igor Staš.

Zdroj: PST CLC Mitsui-Soko

Toyota v Evropě zakládá nový podnik na vodík

Toyota Motor Europe (TME) zakládá lokální podnik Hydrogen Factory Europe. Nový podnik bude koordinovat obchodní využití vodíkových technologií a systémů se zahrnutím všech aktivit od vývoje a výroby přes prodej až po poprodejní činnosti.

3600 on-line žádostí týdně. První měsíc ePodání bez datové schránky přinesl skokový nárůst zájmu

Už měsíc funguje možnost odeslat žádost o výměnu řidičského průkazu elektronicky bez nutnosti mít zřízenou datovou schránku fyzické osoby. Stačí se pouze přihlásit do Portálu dopravy a v něm odeslat žádost o řidičský průkaz. Další zjednodušení žádosti přineslo i výrazné zvýšení zájmu žadatelů o on-line podání. Zatímco před zrušením povinnosti mít datovou schránku využívalo on-line podání přibližně 1600 lidí týdně, nyní překračujeme hodnotu až 3600 žadatelů za týden.

Mzdy na papíře rostou, ale v reálu klesají: Ekonomický paradox 3. čtvrtletí

Podle včera zveřejněné statistiky vzrostla ve 3. čtvrtletí 2023 průměrná hrubá měsíční nominální mzda meziročně o 7,1 %. Nicméně inflace ještě neřekla poslední slovo a stále je vysoká. Když tedy od růstu mezd odečteme inflaci, mzdy nerostly ale naopak reálně klesaly o 0,8 %.