PST CLC Mitsui-Soko v létě zaznamenává pokles přeprav i celních odbavení. Očekává se zlepšení situace na trhu

09.08.2023 | Článek dne

Očekává se, že letošní léto bude pro společnost PST CLC Mitsui-Soko obratově zhruba o 20 % horší než léto předešlé, což je způsobeno mimo jiné tím, že u námořních přeprav došlo k výraznému snížení cen, čímž klesly i marže přepravců. Ekonomická situace v Evropě se i ve společnosti PST CLC Mitsui-Soko projevila klesajícími objemy přeprav a celních odbavení.

Lidé méně utrácejí, mnozí obchodníci mají ve skladech velké dlouhodobé zásoby, nepotřebují tedy tolik dopravních a celních služeb. „Věříme, že se po létě, s nástupem podzimní sezony, situace v tomto směru zlepší,“ předpokládá David Zimandl, finanční ředitel společnosti PST CLC Mitsui-Soko. Dodal, že firma aktuálně posílila obchodní oddělení. „Hledáme nové klienty a v souvislosti s postupnou stabilizací ekonomiky předpokládáme i navyšování objemů zakázek u některých stávajících klientů,“ říká David Zimandl.

Uvedl dále, že firma hledá i rezervy v rámci vlastního provozu. V současné době je realizován projekt optimalizace osvětlení ve skladech, kdy se rozsvítí pouze regálová ulička, ve které je identifikován pohyb osoby nebo manipulační techniky. Dále je implementován nový software v rámci forwardingu, jehož cílem je optimalizace činností. „Jde o nový systém na optimalizaci a plánování tras,“ specifikuje David Zimandl.

David Zimandl

Souběžně se řeší také IT změny ve skladování, kdy se bude v rámci všech skladů využívat v některých skladech již dříve osvědčený WMS systém, do něhož budou implementovány nové funkcionality pro zvýšení efektivity skladovacích procesů.

Začátek loňského fiskálního roku byl pro společnost PST CLC Mitsui-Soko perfektní, firma zaznamenala skvělé výsledky v oblasti tržeb i zisku. Konec fiskálního roku byl vzhledem k ekonomické situaci v Evropě z hlediska tržeb horší, přesto byl zisk firmy i její tržby nejvyšší v její historii. „V minulém fiskálním roce jsme se rozhodli investovat do budoucnosti. Proto jsme vloni začali na Ostravsku využívat větší moderní sklad v Mošnově a dále jsme si pronajali sklad v Pohořelicích, který teď postupně obsazujeme novými klienty,“ popisuje David Zimandl. I to bude mít vliv na zlepšení ekonomického výsledku firmy.

Zdroj:

Z včelích úlů v Panattoni parcích se v loňském roce vytočilo 1,4 tuny medu

Včely hrají klíčovou roli v procesu opylování, čímž mají široký dopad na zemědělství a biodiverzitu na naší planetě. Dlouhodobě se však potýkají s problémy, mezi které mimo jiné patří také ztráta jejich přirozeného prostředí, což vede k úbytku kvetoucích rostlin, které jsou základním zdrojem jejich potravy. Novým zázemím se pro včely stávají průmyslové areály společnosti Panattoni. Informace o stavu včelstva a jeho chování zde monitoruje IT systém a vše vyhodnocuje umělá inteligence.

Středoevropská realitní transakce roku: česká SCF kupuje za více než 7 miliard korun portfolio nákupních center v Polsku

Česká investiční skupina Star Capital Finance (SCF) koupila tento týden portfolio šesti polských obchodních center od globální investiční skupiny Cromwell Property Group. Hodnota transakce je přes 7 miliard Kč. Jedná se o jednu z největších nemovitostních transakcí ve střední Evropě za posledních několik let. SCF tímto krokem vstupuje do třetí země a posiluje svou pozici na středoevropském retailovém trhu, kde již vlastní a provozuje obchodní centra v České republice a na Slovensku.