Řidiče čeká omezení v okolí Barrandovského mostu

31.01.2024 | Článek dne

Na Barrandovském mostě aktuálně probíhá výměna ložisek na ještě neopravené severní části. Počítá se přitom s výměnou ložisek na obou dvou stranách, tedy jak na Smíchovské, tak na Modřanské. Práce byly zahájeny 15. ledna, omezení dopravy ale nastalo až 19. ledna

„V následujících dnech, pokud to bude technicky možné, tak tam zachováme dva jízdní pruhy s nějakým omezením. Dopravu ale omezujeme pouze pod mostem na ulici Strakonická. Automobilů se to dotkne minimálně s tím, že se to ale dotkne městské hromadné dopravy, protože ta se bude muset vracet ze svého vyhrazeného jízdního pruhu do jízdního pruhu, který je pro individuální automobilovou dopravu“ říká Barbora Lišková, tisková mluvčí Technické správy komunikací hlavního města Prahy.

Na mostě jako takovém sice práce probíhat nebudou, ale tím, že se bude celá konstrukce severní části Barrandovského mostu nadzvedávat až o několik centimetrů, tak pro největší dopravní omezení budou vyčleněny noční hodiny, případně víkendy.

„Během doby výměny ložisek potřebujeme, aby byl most mírně nadzvednutý, to znamená, že tam budou speciální přejezdové prahy. Něco podobného mohli už řidiči vidět na Štěrboholské spojce nebo na Wilsonově. Přes tyto prahy je normálně možné jezdit, ale pouze se tam zřejmě sníží maximální možná rychlost“ vysvětluje Barbora Lišková.

Samotné práce pod Barrandovským mostem, které budou omezovat ulici Strakonická, potrvají až do 17. března. Práce, při kterých bude most nadzvednutý a částečně se tím omezí Smíchovská i Modřanská strana severní poloviny Barrandovského mostu, tak ty potrvají až do 10. února. Zároveň čile probíhají debaty o další fázi oprav Barrandovského mostu. Dvě etapy by se mohly teoreticky sloučit v jednu. Kdy oprava začne a do kdy potrvá, zatím rozhodnuto nebylo.

Práce omezující aktuální provoz na ulici Strakonická
V termínu 15. 1. – 17. 3. 2024 dojde k výměně ložisek na opěrách a k zajištění vstupu do komor severního mostu (směr Smíchov). Během této etapy dojde na ulici Strakonická ve směru do centra k dopravnímu omezení, kdy bude uzavřený vyhrazený jízdní pruhu v místě podjezdu pod Barrandovským mostem.

  • V termínu 15. 1. – 4. 2. 2024 bude doprava vedena v pravém jízdním pruhu.
  • V termínu 5. 2. – 17. 3. 2024 bude průjezd umožněn dvěma zúženými jízdními pruhy.

Práce omezující provoz na Barrandovském mostě
V termínu 19. 1. – 10. 2. 2024 bude v průběhu výměny ložisek most přizvedáván a přes mostní závěry budou pokládány provizorní přejezdové prahy. S tím souvisí následující dopravní omezení:

Strana Praha 4 (směr Braník):

  • Během 2 nocí 9. 2. – 10. 2. a 10. 2. – 11. 2. 2024 budou na příjezdu na Barrandovský most z Jižní spojky uzavřené dva levé jízdní pruhy a doprava bude vedena po zpevněné krajnici. Na nájezdové větvi z Modřanské ulice na Barrandovský most bude uzavřený levý jízdní pruh a doprava bude vedena v pravém jízdním pruhu.
  • Dne 10. 2. 2024 bude doprava na příjezdu na Barrandovský most z Jižní spojky vedena ve dvou provizorních jízdních pruzích. Na nájezdové větvi z Modřanské ulice na Barrandovský most bude uzavřený pravý jízdní pruh a doprava bude vedena v levém jízdním pruhu. Doprava bude v místě mostního závěru vedena po přejezdových prazích.

Zdroj: TSK Praha

Z včelích úlů v Panattoni parcích se v loňském roce vytočilo 1,4 tuny medu

Včely hrají klíčovou roli v procesu opylování, čímž mají široký dopad na zemědělství a biodiverzitu na naší planetě. Dlouhodobě se však potýkají s problémy, mezi které mimo jiné patří také ztráta jejich přirozeného prostředí, což vede k úbytku kvetoucích rostlin, které jsou základním zdrojem jejich potravy. Novým zázemím se pro včely stávají průmyslové areály společnosti Panattoni. Informace o stavu včelstva a jeho chování zde monitoruje IT systém a vše vyhodnocuje umělá inteligence.

Středoevropská realitní transakce roku: česká SCF kupuje za více než 7 miliard korun portfolio nákupních center v Polsku

Česká investiční skupina Star Capital Finance (SCF) koupila tento týden portfolio šesti polských obchodních center od globální investiční skupiny Cromwell Property Group. Hodnota transakce je přes 7 miliard Kč. Jedná se o jednu z největších nemovitostních transakcí ve střední Evropě za posledních několik let. SCF tímto krokem vstupuje do třetí země a posiluje svou pozici na středoevropském retailovém trhu, kde již vlastní a provozuje obchodní centra v České republice a na Slovensku.