Společnost GXO jmenuje Nizara Triguiho svým prvním Chief Technology Officerem

13.03.2024 | Článek dne

Společnost GXO Logistics, Inc. dnes oznámila nově vytvořenou vedoucí pozici a jmenování Nizara Triguiho do funkce Technologického ředitele (CTO) s cílem dále urychlit vedoucí postavení společnosti GXO v oblasti technologií a využít rostoucí celosvětovou poptávku po pokročilých skladových řešeních.

Technický ředitel, který je podřízen generálnímu řediteli Malcolmu Wilsonovi, je zodpovědný za globální technologické funkce společnosti GXO a spolupracuje s vedoucími pracovníky společností v oblasti inovací, aby se špičkové technologie staly nedílnou součástí budoucího růstu společnosti GXO.

„Tato nová globální technologická role je naplněním našeho závazku poskytovat našim zákazníkům špičkovou konkurenční výhodu, kterou potřebují, aby překonali očekávání svých zákazníků a zvýšili svůj podíl na trhu,“ řekl Malcolm Wilson, výkonný ředitel společnosti GXO. „Nizar je víc než jen technologický expert – je to skutečný lídr, který má zkušenosti s budováním organizací poháněných technologiemi. Okamžitě přinese přidanou hodnotu tím, že do našich vysoce automatizovaných operací vnese své rozsáhlé technologické a vůdčí zkušenosti a posune na vyšší úroveň naše budoucí plány zavádění technologií pro zákazníky z řad blue-chip společností po celém světě.“

Naposledy Trigui působil jako výkonný ředitel společnosti Bridgestone Mobility Solutions a byl zodpovědný za téměř 10% roční nárůst. Trigui nastoupil do společnosti Bridgestone v roce 2017 na pozici technologického ředitele pro Ameriku, kde zavedl několik prvních technologií v oboru a oživil produktové portfolio s cílem znovu získat vedoucí postavení na trhu a posílit cenovou sílu. Předtím působil jako technologický ředitel společnosti Dura Automotive Systems, kde řídil firemní produktovou strategii, technologické portfolio a globální vývoj produktů. Svou kariéru zahájil ve společnosti Ford Motor Company, kde zastával pozice v oblasti produktového plánování, vývoje produktů a řízení programů.

Trigui je jmenován s okamžitou platností a bude působit v Greenwichi ve státě Connecticut.

Společnost GXO patří mezi největší a technologicky nejvyspělejší poskytovatele skladových řešení na světě. Společnost využívá svůj rozsah a odborné znalosti k zefektivnění činnosti podniků, které chtějí outsourcovat jeden z nejdůležitějších a nejsložitějších požadavků – skutečně bezproblémovou logistiku.

Zdroj: GXO Logistics

DB Schenker spouští novou službu osobní přepravy prostřednictvím palubních kurýrů

DB Schenker představil nový standardizovaný produkt pro rostoucí segment trhu. Zákazníci si nyní mohou objednat palubní kurýrní službu (on-board courier – OBC), jako standardizovaný produkt. Kurýr doprovází zásilku po celou její cestu. Řešení je určeno zákazníkům, kteří potřebují rychle přepravit malé nebo cenné zásilky. Společnost DB Schenker tak rozšiřuje své portfolio prémiových doručovacích služeb.

Experti probírali vyhlídky českého autoprůmyslu a konkurenceschopnost tuzemské ekonomiky v EU a ve světě

Konkurenceschopnost Evropské unie a budoucnost automobilového průmyslu byly tématem další z veřejných besed, které se konaly v PressCentru ČTK jako součást společného projektu ČTK Connect a Evropského parlamentu s názvem „Volby pro budoucnost EU.“ Akce v sobě soustředila hned dvě témata z nedávné Konference o budoucnosti Evropy, která ČTK Connect v těchto diskusích sleduje: byly to okruhy Silnější ekonomika a Životní prostředí.

GXO obnovuje smlouvu se společností Mars

GXO Logistics, Inc. oznámil, že obnovil smlouvu s významným francouzským výrobcem baleného spotřebního zboží Mars, partnerství, které započalo před 15 lety. Společnost GXO řídí skladování, distribuci, vracení zboží a služby s přidanou hodnotou pro řadu značek společnosti Mars v segmentech Snacking a Food & Nutrition.