Společnost Panattoni proniká do regionů a mění organizační strukturu. Novými Regional Development Directory se stali Klára Sobotková, Matěj Hejma a Jan Andrejco

04.08.2023 | Článek dne

Developerská společnost Panattoni díky rychlému nárůstu nových projektů mění svou organizační strukturu. Nově rozšiřuje počet Regional Development Directorů, kteří budou mít na starosti vytipování lokalit k výstavbě, strategii akvizic či návrhy konceptů výstavby v klíčových regionech v Česku. Kláru Sobotkovou na této pozici doplní Matěj Hejma a Jan Andrejco.

Developerská společnost Panattoni působí na českém trhu více než 15 let a za tu dobu se stala lídrem v oblasti průmyslového developmentu. „Růst společnosti Panattoni na českém trhu vyžaduje i větší rozložení odpovědnosti uvnitř firmy. Jsem velmi rád, že nově zřízené pozice Regional Development Directorů obsadí lidé, se kterými už mnoho let spolupracuji a kteří mají velký podíl na tom, že jsme nyní v Česku jedničkou v oblasti průmyslového developmentu,“ říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni pro Česko a Slovensko.

Regionální ředitelé se podílejí na strategickém rozhodování a navrhují řešení, aby vybraný projekt vytvořil co nejvyšší přidanou hodnotu. Hledají příležitosti pro rozvoj nových zón a propagují principy udržitelného rozvoje včetně revitalizace brownfieldů.

Klára Sobotková se průmyslovému developmentu profesně věnuje více než 15 let. Klára se dnes řadí k nejvýznamnějším osobnostem průmyslového developmentu v Česku. Ve společnosti Panattoni působí od založení české pobočky. Téměř dekádu vedla komerční tým, který pod jejím vedením úspěšně pronajal přes 1 milion metrů čtverečních plochy projektů. Mimo jiné klientům jako Kion Group, Tchibo, DHL nebo H&M. V případě H&M se jedná o vůbec největší průmyslovou budovu v Česku. Pátým rokem Klára zastupuje společnost Panattoni v rámci Sdružení pro zahraniční investice AFI, nyní jako místopředsedkyně.

Matěj Hejma působí na realitním trhu 11 let. Po zkušenostech ve společnosti JLL nastoupil do Panattoni v roce 2016. Od roku 2020 vedl akviziční oddělení, ve kterém se podílel na transakcích v hodnotě přes 150 milionů eur a participoval na nákupu více jak 3 milionů metrů čtverečních pozemků. Mezi jeho nejvýznamnější projekty patří například Panattoni Pilsen Digital Park, kde otevřela svůj nejmodernější závod společnost Ball.

Jan Andrejco má za sebou přes 20 let zkušeností v průmyslu v České republice a na Slovensku. Do společnosti Panattoni nastoupil v roce 2007. Od roku 2018 vedl projektové oddělení. Jeho tým má za sebou celkem více než 1,2 milionu metrů čtverečních zbudovaných ploch. Patří mezi ně například distribuční centra společnosti Amazon v Dobrovízi, Kojetíně a Chomutově. V posledních letech je jeho velkým tématem revitalizace brownfieldů. Jan je členem představenstva České rady pro šetrné budovy a je garantem právě tématu brownfieldů.

Společnost Panattoni podle dat Industrial Research Forum za druhé čtvrtletí i v roce 2023 potvrzuje roli jedničky v průmyslovém developmentu na českém trhu. Dokončila nejvíce průmyslových ploch ve druhém čtvrtletí (26 %) i za celý první půlrok (38 %). Do svého portfolia připsala největší dokončenou budovu. Konkrétně se jedná o halu pro Shape Corp. v Panattoni Parku Pilsen West II s plochou 36 400 metrů čtverečních. Panattoni drží s 34% podílem na trhu i vedoucí pozici v objemu transakcí.

Zdroj: Panattoni

Virtuální realita pro řidiče kamiónů? Nákladní automobily nově musí mít senzory pro mrtvé úhly, používají se ale i speciální simulátory

Technologický pokrok se nevyhýbá ani silniční přepravě. Od letošního července Evropská unie vyžaduje, aby byly kamióny a autobusy vybaveny speciálními senzory, které řidiče upozorňují na objekty, které nejsou z kabiny vidět. Řidičům nákladních vozidel při práci asistuje řada dalších technologií, v logistické společnosti Raben například zavádí zácvik řidičů pomocí simulátorů s virtuální realitou.

Ředitelství silnic a dálnic začalo stavět další část obchvatu České Lípy

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zahájilo stavbu 1,5 kilometru dlouhého úseku přeložky silnice I/9, která bude součástí obchvatu České Lípy v Libereckém kraji. Jde o úsek mezi ulicí Litoměřická a silnicí II/262. Z průtahu městem by měl odvést část tranzitní dopravy. Práce za 543,7 milionu Kč bez DPH potrvají do roku 2026.

Lídři robotiky mění vedení. SLUNO nově řídí Tomáš Szkandera z K2

Jedna z nejznámějších českých firem v oblasti retailu a skladové robotizace mění své nejvyšší vedení. Novým generálním ředitelem společnosti SLUNO se stává Tomáš Szkandera, který dosud zastával pozici člena představenstva. Ten zároveň bude i nadále plnit také roli šéfa vývoje a CEO ve společnosti K2 Software.