Sport Vision po roce fungování rozšiřuje automatizovaný sklad od Element Logic. Po rozšíření šetří dalších 30 % plochy

10.07.2024 | Článek dne

Element Logic v květnu za pouhé dva týdny rozšířil automatizovaný sklad pro Sport Vision, společnost specializující se na maloobchodní prodej sportovního zboží. Po necelém roce fungování technologie AutoStore® ve skladu ve slovenské Seredi se Sport Vision rozhodl pro jeho rozšíření a ušetřil dalších 30 % skladové plochy. Celkem 42 robotů nyní naskladňuje a vychystává zboží na ploše o rozloze přibližně 3 000 m2.

Po pouhém roce fungování nového automatizovaného skladu se firma Sport Vision rozhodla o další rozšíření systému AutoStore®. O to se přední dodavatel této technologie, společnost Element Logic, postaral během 14 dní, a to za plného provozu, bez nutnosti odstávky skladu. „Unikátnost a velká přednost technologie AutoStore je její obrovská flexibilita. Prakticky okamžitě dokážeme reagovat na potřeby zákazníka a automatizovaný sklad rychle upravit jak do velikosti, tak z pohledu funkcionality. Úpravy jsme schopni realizovat tak, abychom nezasáhli do běžného chodu skladu a neomezili proces vychystávání zboží,“ říká Jindřich Kadeřávek, CEO společnosti Element Logic Česká republika.

Společnost Sport Vision výrazně navyšuje tržní podíl v celkem 13 zemích Evropy a její růst si žádal rychlé rozšíření skladu. „Rozšíření stávajícího AutoStore ve skladu v slovenské Seredi jsme zvládli za 14 dní, aniž bychom omezili chod skladu. Každý projekt je individuální a automatizaci skladů navrhujeme pro každého klienta tak, aby řešení bylo co nejefektivnější na základě mnoha parametrů. Velmi důležité je však také vzájemné pochopení, ke kterému ve Sport Vision díky profesionálnímu týmu, a především řediteli logistiky Tomislavu Dobrijevići došlo, a tak jsme mohli další rozšíření velmi rychle zrealizovat,“ dodává Jindřich Kadeřávek.

Významná úspora skladové plochy

Po rozšíření se jedná o 30 % úspory co do prostoru. Kromě toho dochází také k významnému zvýšení výkonu skladu. „Rozšíření AutoStore jsme sice původně plánovali až nejdříve po dvou letech od původní implementace, ale velmi brzy jsme poznali výhody a úspory, které nám automatizace přinesla. Toto automatizované řešení od Element Logic nám umožňuje obsluhovat internetové zákazníky i naše prodejny mnohem rychleji, s menší chybovostí a vyšší přesností. Vyzdvihnout je nutné také rychlost a pohotovost při rozšíření skladu,“ říká Tomislav Dobrijević, Group Logistic Director společnosti Sport Vision.

Rozšířený sklad nyní obsluhuje 42 robotů nové řady R5+ a 15 portů. AutoStore® s celkem 85 000 binů nyní funguje ve skladu o rozloze 3 010 m2. Kromě toho Element Logic při instalaci AutoStore® využívá software eManager, který Sport Vision umožňuje kontrolu umístění výrobků, stavu zásob, zpracování vratek, doplňování a vychystávání.

Specifikace inovovaného projektu automatizovaného skladu ve slovenské Seredi:

  • Investice výši 6,2 milionů EUR
  • + 25 000 plastových boxů (binů), nově celkem 85 000 boxů
  • 15 pracovních portů pro naskladnění nebo vyskladnění
  • + 2 roboti, celkem tedy 42 robotů
  • Rozloha AutoStore® + 680 m2 celková plocha nyní 3010 m2

Sport Vision je lídrem v oblasti sportovního maloobchodu na Balkáně. Byla založena v roce 1996 jako společnost, jejíž hlavní činností je obchod, maloobchod a velkoobchod ve sportovním odvětví. Dnes Sport Vision zaměstnává 5 500 pracovníků a působí ve 13 zemích – v Srbsku, Bosně a Hercegovině, Chorvatsku, Slovinsku, Černé Hoře, Severní Makedonii, Albánii, Rumunsku, Bulharsku, Řecku, Maďarsku, České republice a na Slovensku, přičemž se sídlo společnosti nachází v Bělehradě. Úspěch Sport Vision je založen na profesionalitě, spolehlivosti a inovacích, kterých si vážíme a které chceme nabízet našim klientům, partnerům, spotřebitelům a zaměstnancům.

Element Logic je norská společnost, která se za posledních 30 let stala přední technologickou a intralogistickou společností. Navrhuje, implementuje a dodává širokou škálu automatizovaných a statických skladových řešení pro společnosti/firmy různých velikostí z různých odvětví nejen v Evropě. Chytrá řešení zrychlují expediční proces. Robotická a softwarová řešení optimalizují intralogistické procesy a současně velmi efektivně snižují náklady, čímž pomáhají společnostem dosáhnout vyšší ziskovost. Optimalizace skladů je možná pro všechny velikosti ve všech odvětvích – od elektronických součástek, spotřební elektroniky, přes léčiva, po oděvy a sportovní vybavení.

Zdroj: Insighters

Porsche Česká republika spouští novou kampaň, připomíná důležitost recyklace

Společnost Porsche Česká republika spustila novou kampaň, která připomíná široké motoristické veřejnosti přínosy recyklace a správný postup při likvidaci výrobků s ukončenou životností. Některé automobilové komponenty lze po renovaci znovu použít, v ostatních případech přichází na řadu většinou recyklace, která získá cenné suroviny pro výrobu nových produktů, nebo energetické využití jinak nezpracovatelných materiálů.

Stanice Jihlava město v roce 2026: nová budova i moderní nástupiště

Přestavba městského nádraží v Jihlavě může začít, Správa železnic vybrala zhotovitele prací. Stavbu provede společnost Skanska, která podala nejvýhodnější nabídku ve výši 1 266 866 061 korun. Stanice, která se nachází blízko centra krajského města, zcela změní podobu. Vzniknou nová nástupiště, na která bude přístup podchodem. Dosluhující nádražní budovu nahradí nový objekt, který bude zároveň sloužit jako zázemí nově vybudovaného dopravního terminálu. Zahájení prací se plánuje už v srpnu, dokončení pak v polovině roku 2026.

Příručka pro řidiče: Sedm praktických tipů, jak se chovat bezpečně v blízkosti kamionů

Práce řidiče kamionu patří mezi náročná povolání. Znamená dlouhé hodiny za volantem, neustálou soustředěnost a tíhu odpovědnosti za několikatunový náklad či bezpečnost projíždějících vozidel. I přesto, že interakce s kamiony je na českých silnicích dnes již zcela běžná, ne každý řidič ví, jak jízdu poblíž silničních kolosů přizpůsobit, aby řidičům nákladních vozidel jejich práci nekomplikoval a také neohrozil sebe ani ostatní.