STILL ČR patří k hlavním partnerům největšího výrobce gramodesek na světě

05.03.2024 | Článek dne

Společnost GZ MEDIA, a.s., je tiskárna a lisovna vinylových desek. S celkem osmi výrobními závody po celém světě ročně vyrobí neuvěřitelných 70 milionů kusů těchto zvukových nosičů s cílem překonat hranici sta milionů. Jde tedy skutečně o světový unikát. Oranžové vozíky STILL jezdí v GZ MEDIA už od roku 2017 a spolupráce se prohlubuje.

Přestože by se mohlo zdát, že vinylu již odzvonilo, opak je pravdou a poptávka po jejích produktech kvůli kvalitě zvuku roste. Tak masivní výroba klade velké požadavky na intralogistická řešení a manipulační techniku.


„Na začátku bylo naším úkolem navrhnout řešení a techniku pro různě velká a těžká břemena ve velmi úzkých a limitovaných prostorech. Navíc každý sklad má jiné možnosti a podmínky. Individuálně ale přistupujeme ke každému zákazníkovi, takže ani GZ MEDIA nebyla výjimkou. Zpočátku oceňovali hlavně náš individuální přístup k jejich požadavkům a postupně se přesvědčili o kvalitě našich strojů a servisu,“ vysvětluje Jaroslav Leun, vedoucí oddělení intralogistiky STILL ČR.


„Naše produkty jsou mimořádně logisticky náročné, protože vyvážíme do celého světa. A v tomto směru je jedním z našich hlavních partnerů společnost STILL ČR,“ zmiňuje Zdeněk Dupač, technický ředitel GZ MEDIA.


Logistické toky napříč kontinenty nejsou jednoduché. Nejinak je tomu i v samotných výrobních závodech. Materiál se při příjmu překontroluje, zaeviduje do systému řízení skladů (WMS), označí a putuje do regálového systému. Při vyskladnění materiálu se postupuje podle požadavku výroby, na základě příkazu WMS dojde k vyskladnění a následné přepravě do výroby. Z té pak produkt putuje do skladu a následně k zákazníkovi.


„Spolupráce s firmou STILL ČR začala už v roce 2016, kdy jsme nakoupili venkovní elektrické ‚ještěrky‘ (RX 60). Následně jsme přikoupili paletové vozíky (EXD-SF) pro vnitřní provoz a pak ještě VNA techniku do všech našich skladů. Další spolupráce byla nesmírně důležitá zejména během covidových let, kdy nám STILL ČR vytrhl trn z paty, protože byl velký nedostatek techniky a STILL ČR nám nabídl pronájem strojů, které jsme mohli okamžitě zařadit do provozu. Spolupráce se netýká jen nákupu techniky, ale také servisu. Společnost se nám o techniku stará, díky čemuž jsou vozíky neustále provozuschopné,“ říká Martin Šinkner, vedoucí skladu a expedice GZ MEDIA.

Shrnutí výhod

  • zvýšení produktivity o 20 procent
  • snížení chybovosti skladníků
  • vyšší bezpečnost
  • vyšší efektivita využívání manipulační techniky
  • nepřetržité využívání manipulační techniky bez výpadků

STILL není jen dodavatelem manipulační techniky, ale také intralogistických řešení: „V současné době dodáváme GZ MEDIA vozíky VNA do velmi úzkých uliček. Mimo jiné jde o 13 strojů MX-X, které dosahují rychlosti až 12 km/hod. S těmi může operátor manipulovat s celou paletou nebo jednotlivým kartonem. Stroje dosáhnou do výšky 18 metrů a unesou až 1500 kg. Lze je také dovybavit navigačním systémem iGo pilot, který pomáhá zvýšit efektivitu práce nejen stroje, ale i personálu,“ upozorňuje Jaroslav Leun, vedoucí oddělení pro intralogistická řešení STILL ČR.


Stroje STILL je také možné dovybavit bezpečnostními systémy, jako jsou například mobilní ochrana osob – systém Opti safe, který zabraňuje střetu technicky do regálů či břemen.


„Během osmi let spolupráce se STILL ČR stal naším hlavním dodavatelem v oblasti manipulační techniky, regálových systémů a energy managementu a já doufám, že spolupráce bude pokračovat i v budoucnu,“ uzavírá Šinkner.

Zdroj: PR Clinic

DB Schenker spouští novou službu osobní přepravy prostřednictvím palubních kurýrů

DB Schenker představil nový standardizovaný produkt pro rostoucí segment trhu. Zákazníci si nyní mohou objednat palubní kurýrní službu (on-board courier – OBC), jako standardizovaný produkt. Kurýr doprovází zásilku po celou její cestu. Řešení je určeno zákazníkům, kteří potřebují rychle přepravit malé nebo cenné zásilky. Společnost DB Schenker tak rozšiřuje své portfolio prémiových doručovacích služeb.

Experti probírali vyhlídky českého autoprůmyslu a konkurenceschopnost tuzemské ekonomiky v EU a ve světě

Konkurenceschopnost Evropské unie a budoucnost automobilového průmyslu byly tématem další z veřejných besed, které se konaly v PressCentru ČTK jako součást společného projektu ČTK Connect a Evropského parlamentu s názvem „Volby pro budoucnost EU.“ Akce v sobě soustředila hned dvě témata z nedávné Konference o budoucnosti Evropy, která ČTK Connect v těchto diskusích sleduje: byly to okruhy Silnější ekonomika a Životní prostředí.

GXO obnovuje smlouvu se společností Mars

GXO Logistics, Inc. oznámil, že obnovil smlouvu s významným francouzským výrobcem baleného spotřebního zboží Mars, partnerství, které započalo před 15 lety. Společnost GXO řídí skladování, distribuci, vracení zboží a služby s přidanou hodnotou pro řadu značek společnosti Mars v segmentech Snacking a Food & Nutrition.