Tuzemská pobočka společnosti CHEP získala akreditaci pro nejlepšího zaměstnavatele

20.01.2023 | Článek dne

Společnost CHEP, přední globální poskytovatel řešení pro dodavatelské řetězce, získala certifikát Top Employer 2023 v České republice udílený organizací Top Employers Institute, která ve firmách po celém světě hodnotí úroveň zaměstnaneckých podmínek.

Tuzemská pobočka byla takto letos certifikována vůbec poprvé, na celoevropské úrovni patří společnosti CHEP titul nejlepšího zaměstnavatele pošesté v řadě. Individuální akreditaci si pak vedle České republiky připsala i její zastoupení v Belgii, Francii, Německu, Irsku, Itálii, Polsku, Španělsku a ve Spojeném království.

Při udílení globálního certifikátu Global Top Employer se CHEP zařadil mezi pouhých 
15 společností, které jej pro rok 2023 získaly. Tato akreditace je přitom ukazatelem uplatňování zásad a praxe, jež jsou v celosvětovém měřítku na zcela výjimečné úrovni. 

„Na podmínkách, jaké poskytujeme našim zaměstnancům, a na naší HR praxi stojí pilíř ‚pozitivního pracovního prostředí‘ v rámci cílů udržitelnosti CHEP stanovených do roku 2025. Pozitivní prostředí je podle nás takové, v němž naši lidé nacházejí naplňující uplatnění – a jež přispívá k celkově dobré atmosféře na pracovišti,“ uvedla Lilia Colombo, viceprezidentka pro lidské zdroje CHEP v Evropě. „Skutečnost, že jsou zaměstnanci dobře vedeni, mají zajištěny bezpečné pracovní podmínky i že naše týmy mají rozmanité složení a jejich členové se aktivně zapojují do chodu společnosti, má přímý vliv na spokojenost zákazníků, úspěšnost při oslovování a udržování talentovaných posil i na lepší finanční výsledky. Věříme, že inkluzní zázemí podporuje ve firmě inovace, růst i schopnost pružně reagovat.“  

Top Employers Institute certifikuje společnosti na základě jejich výsledků ze speciálního průzkumu zaměřeného na příkladný přístup k HR. Průzkum se věnuje šesti různým sférám a více než 20 relevantním tématům, k nimž se mimo jiné řadí strategie řízení lidí, pracovní prostředí, získávání talentů, vzdělávání, diverzita a inkluze, wellbeing a další.

V roce 2022 zastávaly v celosvětovém působení CHEP 33 % manažerských pozic ženy, 40% podíl měly i ve složení nejužšího vedení společnosti. Zároveň v souladu s důrazem, který CHEP klade na zdraví, bezpečnost a pohodlí svých zaměstnanců, došlo k 18% vylepšení statistiky četnosti zranění dle interního ukazatele Brambles Injury Frequency Rate (BIFR), což je významný posun na cestě k dosažení cíle úplné eliminace úrazů deklarovaného v programu Safety First. 

„Nesmírně nás těší, že jeden z letošních titulů Top Employer si v premiéře odnáší také tuzemská pobočka CHEP,“ poznamenal Frederic Rotrou, country lead CHEP v České republice. „Toto prestižní ocenění je pro nás důkazem, že naše HR praxe odpovídá nejvyšším světovým standardům. Naší prvořadou prioritou je vytvářet pro zaměstnance bezpečné a motivující prostředí, což se odráží v designu našich kanceláří i možnosti flexibilního nastavení pracovní doby tak, aby odpovídala jejich individuálním potřebám. Zaměřujeme se také na rozvoj atraktivních benefitů, zejména s ohledem na wellbeing našich lidí – a nové cesty hledáme 
i v rámci náboru talentů. V uplynulých měsících jsme takto například úspěšně restartovali spolupráci s Vysokou školou ekonomickou v Praze,“ dodal.

CEO organizace Top Employers Institue David Plink řekl: „V časech, jež jsou ovlivněny nestandardními podmínkami, se lidé i firmy mají tendenci ukázat v nejlepším světle – a právě toho jsme byli svědky během letošní certifikace v programu Top Employers 2023. Oceněné společnosti totiž podávaly skutečně výjimečné výkony. CHEP dokázal, s jakou odpovědností se staví ke svým lidem po celém světě. Všechny společnosti, které se staly globálními držiteli certifikace Top Employers, pak spojuje nadstandardně konzistentní přístup k personální agendě. Je nám nesmírným potěšením, že můžeme zveřejnit seznam těchto organizací a oslavit jejich úspěchy pro rok 2023.“

CHEP si připsal titul Top Employer ve 25 zemích světa, včetně Argentiny, Austrálie, Belgie, Brazílie, Francie, Chile, Indie, Irska, Itálie, Kanady, Německa, Malajsie, Mexika, Namibie, Nového Zélandu, Polska, Saudské Arábie, Španělska, Švýcarska, Thajska, Zimbabwe či Spojeného království a Spojených států – a stal se regionálním top zaměstnavatelem pro oblasti Afriky, Asijsko-pacifického regionu, Evropy a Latinské Ameriky. 

Zdroj: CHEP

NOBO AUTOMOTIVE zahajuje výrobu sedadel pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě, zahajuje výstavbu druhé haly v GARBE PARKU České Budějovice. Novým nájemcem se stane NOBO AUTOMOTIVE, prvotřídní dodavatel interiérů, exteriérů, sedadel a autoelektroniky. V Českých Budějovicích bude NOBO AUTOMOTIVE vyrábět sady sedadel pro prémiové vozy značky BMW, včetně vybraných klíčových komponentů. Jedná se o největší pronájem průmyslových prostor uzavřený v prvním čtvrtletí 2024 o velikosti téměř 30 000 m2, který zprostředkovala společnost CBRE.