Urbanity Campus Tachov získal v soutěži Estate Awards 2023 dvě první místa

14.12.2023 | Článek dne

Dvě první místa si z letošního ročníku soutěže Estate Awards odnesla nemovitostní skupina Urbanity. Její výrobní areál Urbanity Campus Tachov zvítězil v kategorii Udržitelnost a ekologie. V kategorii Industriální projekt roku navíc bodoval areál ještě jednou, když prvenství získala výstavba budovy Gama.

Výsledky soutěže byly vyhlášeny na galavečeru ve středu 6. prosince v Empire Hall ve Slovanském domě.

Urbanity Campus Tachov: 1. místo za Udržitelnost a ekologii

Skupina Urbanity se zaměřuje na budování průmyslových kampusů nové generace, které splňují ta nejpřísnější ESG kritéria, k nimž patří například ochrana životního prostředí nebo péče o zaměstnance. Už během plánování a výstavby jednotlivých projektů Urbanity úzce spolupracuje s představiteli měst a místními komunitami. Díky tomu vznikají průmyslové kampusy, které neplní jen výrobní funkci, ale nabízejí také doprovodné služby a občanskou vybavenost pro zaměstnance kampusu i místní obyvatele. Urbanity Campus Tachov se rovněž stal vůbec prvním průmyslovým areálem v České republice, který získal mezinárodní ocenění BREEAM Communities. Odborná porota soutěže Estate Awards ocenila způsob, jak Urbanity pracovalo se staršími původními objekty, doplnilo je novými a především, jak se celý kampus začlenil do místního prostředí a přispívá ke kvalitě života v Tachově a okolí.

Výstavba budovy Gama: 1. místo v kategorii Industriální/Logistický projekt roku

Budova Gama zvítězila především pro velmi dobré využití volného prostoru brownfieldu městského průmyslového areálu, který přispívá k zachování plastikářského průmyslu v lokalitě a udržuje život ve městě Tachov. Gama zaujala také architektonicky zajímavou fasádou, velkorysou a rozsáhlou plochou zeleně a dobrou integrací do okolní městské zástavby.

„Porota ocenila náš dlouhodobý přístup v budování průmyslových kampusů, které mají skutečný pozitivní efekt ve snižování dopadů na životní prostředí a které staví na spolupráci s místními komunitami. Už od počátku fungování naší společnosti máme jasnou vizi vytvářet průmyslové areály, které budou udržitelné a postavené na obnovitelných zdrojích energie a dalších moderních technologiích. Naše výrobní kampusy usilují o to být prospěšné nejen pro firmy a zaměstnance, kteří v nich pracují, ale také pro obyvatele okolních měst a obcí. Právě pro ně chceme být partnerem,“ uvedl Roland Hofman, spoluzakladatel skupiny Urbanity.

Soutěž Estate Awards, která vyhodnocuje a oceňuje ty nejzajímavější projekty v oblasti realitního vývoje, architektury a designu, zahrnuje širokou paletu kategorií, od rezidenčních projektů až po komerční nemovitosti.

Zdroj: Crest Communications

Z včelích úlů v Panattoni parcích se v loňském roce vytočilo 1,4 tuny medu

Včely hrají klíčovou roli v procesu opylování, čímž mají široký dopad na zemědělství a biodiverzitu na naší planetě. Dlouhodobě se však potýkají s problémy, mezi které mimo jiné patří také ztráta jejich přirozeného prostředí, což vede k úbytku kvetoucích rostlin, které jsou základním zdrojem jejich potravy. Novým zázemím se pro včely stávají průmyslové areály společnosti Panattoni. Informace o stavu včelstva a jeho chování zde monitoruje IT systém a vše vyhodnocuje umělá inteligence.

Středoevropská realitní transakce roku: česká SCF kupuje za více než 7 miliard korun portfolio nákupních center v Polsku

Česká investiční skupina Star Capital Finance (SCF) koupila tento týden portfolio šesti polských obchodních center od globální investiční skupiny Cromwell Property Group. Hodnota transakce je přes 7 miliard Kč. Jedná se o jednu z největších nemovitostních transakcí ve střední Evropě za posledních několik let. SCF tímto krokem vstupuje do třetí země a posiluje svou pozici na středoevropském retailovém trhu, kde již vlastní a provozuje obchodní centra v České republice a na Slovensku.