Ve Francii stále hrozí blokády hlavních tahů a Paříže

29.01.2024 | Článek dne

Nespokojení francouzští zemědělci stále blokují řadu úseků dálnic a mýtné brány po celé zemi.

Zemědělské svazy nepovažují páteční ústupky francouzské vlády za dostatečné, aby zrušily mobilizaci, a vyzvaly k pokračování blokád. Během soboty byly sice odstraněny zátarasy na několika dálnicích, na A13, A6 a RN14 byl obnoven provoz, ale na řadě míst v jihozápadní, jihovýchodní i severní Francii blokády zemědělců trvají. Některé svazy teď vyzývají k blokádě Paříže, a to od pondělí 29. 1. na dobu neurčitou. Plánují obsadit všechny hlavní silnice vedoucí do hlavního města.

Při cestách do Francie nebo přes její území proto doporučujeme vyhnout se hlavním tahům a sledovat média.

Informace a přehled konkrétních blokád najdete ZDE nebo ZDE. V prohlížeči Google je možné stránky přeložit do češtiny.

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR

Z včelích úlů v Panattoni parcích se v loňském roce vytočilo 1,4 tuny medu

Včely hrají klíčovou roli v procesu opylování, čímž mají široký dopad na zemědělství a biodiverzitu na naší planetě. Dlouhodobě se však potýkají s problémy, mezi které mimo jiné patří také ztráta jejich přirozeného prostředí, což vede k úbytku kvetoucích rostlin, které jsou základním zdrojem jejich potravy. Novým zázemím se pro včely stávají průmyslové areály společnosti Panattoni. Informace o stavu včelstva a jeho chování zde monitoruje IT systém a vše vyhodnocuje umělá inteligence.

Středoevropská realitní transakce roku: česká SCF kupuje za více než 7 miliard korun portfolio nákupních center v Polsku

Česká investiční skupina Star Capital Finance (SCF) koupila tento týden portfolio šesti polských obchodních center od globální investiční skupiny Cromwell Property Group. Hodnota transakce je přes 7 miliard Kč. Jedná se o jednu z největších nemovitostních transakcí ve střední Evropě za posledních několik let. SCF tímto krokem vstupuje do třetí země a posiluje svou pozici na středoevropském retailovém trhu, kde již vlastní a provozuje obchodní centra v České republice a na Slovensku.