Ve výrobní hale GRAMMER CZ metodou UV SolidLux bez omezení výroby realizovány zhruba dva kilometry značení

30.10.2023 | Článek dne

Společnost J. A. CLEAN ve výrobní hale společnosti GRAMMER CZ implementovala bezpečnostní podlahové značení prostřednictvím metody UV SolidLux, díky které k zasychání barev dochází pomocí UV technologie a nátěry jsou okamžitě zatížitelné. Tato metoda byla ve firmě GRAMMER CZ, kde se značení týkalo zhruba dvou kilometrů čar, vybrána z toho důvodu, že díky ní nemusel být omezen výrobní provoz.

Při využití metody UV SolidLux je proces schnutí okamžitý. „Všude, kde o této novince v našem sortimentu mluvíme, jsou nadšeni, protože odpadá omezování výroby. To je výrazná výhoda. Po nátěru probíhá nasvícení UV lampou, můžete tedy dojít k okamžitému zatížení značení, může se po něm hned chodit,“ popisuje princip a hlavní benefit metody UV SolidLux Libor Svatek, obchodní ředitel společnosti J. A. CLEAN. Doplnil, že technologie UV SolidLux je poměrně nová a u firem proto není zatím moc známá.

Hned po vytvrzení se může značení zatěžovat

Postup prací ve společnosti GRAMMER CZ spočíval nejprve v odstranění původního značení. Nejednalo se tedy pouze o samotnou obnovu značení. „Původní značení jsme odstranili pomocí brusek a odstraňovačů. Následně za plného provozu došlo k rozměření a aplikaci vrstev samotného systému. Vrstev je několik, každá z nich se musí nasvítit. Po vytvrzení metodou UV SolidLux se přes značení může nejen chodit, ale může se okamžitě zatěžovat i manipulační technikou,“ konstatuje Libor Svatek.
Dodal, že implementace nového značení touto metodou trvala sedm pracovních dní, na což mělo vliv i odstraňování původního značení, přičemž celková délka značení byla zhruba dva kilometry.
UV SolidLux: podlahové značení pro nepřetržité provozy

Proč byla zvolena pro implementaci značení právě společnost J. A. CLEAN a proč právě metoda UV SolidLux? „Společnost J. A. CLEAN jsme vybrali, protože jsem kvalitu její práce znal z předchozího zaměstnání, navíc jsem měl zkušenosti i s technologií rychleschnoucího značení barvy, kde jsme byli v podobné situaci. Šlo také o nepřetržitý provoz a bylo rovněž nutné rekonstrukci podlahového značení udělat při plném provozu. O novém inovativním značení UV SolidLux jsem se dozvěděl z LinkedInu, kdy jsem zaznamenal článek o spolupráci J. A. CLEAN a ŠKODA AUTO. V tu chvíli jsem si v předchozím zaměstnání uvědomil, že je to přesně to, co hledáme,“ říká Tomáš Michal, jednatel společnosti GRAMMER CZ.

GRAMMER CZ plánuje aplikaci dalšího značení

Variantní možností byla standardní implementace podlahového značení ve výrobě, což by ale znamenalo odstavení výroby nebo její částečné omezení. „Když máte výrobu, která funguje v režimu 24/7 nebo na tři směny pět dní v týdnu, rozhodně můžu doporučit metodu UV SolidLux. Aktuálně plánujeme expanzi, další stávající haly budeme přizpůsobovat novým výrobním programům, je tedy velmi pravděpodobné, že i tam budeme uvažovat o aplikaci od společnosti J. A. CLEAN,“ uvádí Tomáš Michal.

Libor Svatek doplňuje, že značení metodou UV SolidLux má oproti klasickému značení zvýšenou mechanickou odolnost, standardně je díky tomu prodlužována záruka na značení o jeden rok, tedy záruka je 36 měsíců.

Zdroj: Grammer CZ

Virtuální realita pro řidiče kamiónů? Nákladní automobily nově musí mít senzory pro mrtvé úhly, používají se ale i speciální simulátory

Technologický pokrok se nevyhýbá ani silniční přepravě. Od letošního července Evropská unie vyžaduje, aby byly kamióny a autobusy vybaveny speciálními senzory, které řidiče upozorňují na objekty, které nejsou z kabiny vidět. Řidičům nákladních vozidel při práci asistuje řada dalších technologií, v logistické společnosti Raben například zavádí zácvik řidičů pomocí simulátorů s virtuální realitou.

Ředitelství silnic a dálnic začalo stavět další část obchvatu České Lípy

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zahájilo stavbu 1,5 kilometru dlouhého úseku přeložky silnice I/9, která bude součástí obchvatu České Lípy v Libereckém kraji. Jde o úsek mezi ulicí Litoměřická a silnicí II/262. Z průtahu městem by měl odvést část tranzitní dopravy. Práce za 543,7 milionu Kč bez DPH potrvají do roku 2026.

Lídři robotiky mění vedení. SLUNO nově řídí Tomáš Szkandera z K2

Jedna z nejznámějších českých firem v oblasti retailu a skladové robotizace mění své nejvyšší vedení. Novým generálním ředitelem společnosti SLUNO se stává Tomáš Szkandera, který dosud zastával pozici člena představenstva. Ten zároveň bude i nadále plnit také roli šéfa vývoje a CEO ve společnosti K2 Software.