Vedení českého týmu P3 posiluje o Luboše Rumiana v pozici Deputy Managing Director

17.10.2023 | Článek dne

Vlastník, správce a developer průmyslových nemovitostí P3 Logistic Parks jmenoval Luboše Rumiana zástupcem generálního ředitele. Ve své nové roli bude zodpovědný za dohled nad provozními a byznysovými aspekty se zaměřením na asset & property management, leasing a finance. Peter Jánoši, ředitel P3 pro Česko a Slovensko, si v ČR ponechá agendu developmentu a strategie.

Luboš Rumian doposud zastával pozici Head of Asset and Property Management. Tyto kompetence mu nadále zůstávají a nově zaštítí také oblasti leasingu a financí. Kromě dohledu nad stávajícím portfoliem a jeho správou bude úzce spolupracovat s generálním ředitelem Peterem Jánoši.

„S Lubošem se budeme společně podílet na úspěších a operacích v České republice. Těším se na spolupráci a přeji hodně úspěchu v nové pozici,“ prohlásil Peter Jánoši, Managing Director v P3 Logistic Parks Česko a Slovensko, který se chce v ČR soustředit zejména na oblasti developmentu a strategie.

Luboš Rumian do P3 nastoupil před více než čtyřmi lety. Předtím dlouze působil ve společnosti IKEA, kde měl na starosti Avion shopping parky v ČR a na Slovensku, obdobné pozice zastával i v maloobchodních společnostech Electroworld nebo Ahold, kde se také věnoval správě pozemků a retailových nemovitostí. Vystudoval Vysoké učení technické v Brně, obor pozemní stavby.

„Vzhledem ke svým dlouholetým zkušenostem v oblasti správy budov, jejich pronájmu a také financí bych rád přispěl k tomu, aby se P3 stala jedním z vedoucích developerů průmyslových nemovitostí nejenom u nás, ale i v Evropě. Před sebou máme ovšem mnohé výzvy, ať už hovoříme o stále větším důrazu na ESG problematiku nebo usnadnění řízení správy budov pomocí pasportizace veškerých technologií budov nebo sbírání a vyhodnocování dat o potřebě energií,“ popisuje zástupce generálního ředitele P3 v ČR Luboš Ruminan a pokračuje: „rozhodně bych se chtěl zaměřit na ještě větší propojení vazeb mezi pronajímatelem, nájemci a také poskytovateli služeb. Jedním z hlavních úkolů, které před námi leží, je aplikovat při nové výstavbě i při rekonstrukcích stávajících budov moderní úsporná řešení, která šetří životní prostředí i náklady nájemců. Klíčové je využívat data, která získáváme z provozu budov, tak aby průmyslové haly byly ještě úspornější.“

Zdroj: P3 Logistic Parks

Evropská raketa Ariane 6 odstartovala i díky českým firmám

V úterý 9. července večer ve 21:00 středoevropského letního času poprvé odstartovala nosná raketa Ariane 6 Evropské kosmické agentury (ESA). Na zajištění tohoto startu se významně podílely i české firmy díky ESA programu Ariane and Vega Development.

Škoda Kodiaq a Škoda Superb získaly hodnocení pět hvězdiček

Nejvyšší hodnocení pro nové modely Škoda Kodiaq a Superb: oba vozy byly oceněny maximálním možným počtem pěti hvězdiček v nezávislém referenčním testu bezpečnosti Euro NCAP. Škoda Kodiaq dosáhla 84 % a Škoda Superb získala 87 % z celkového maximálního počtu bodů. Tímto výsledkem pokračuje česká automobilka v sérii nejlepších hodnocení pro své vozy, a to i podle přísnějších kritérií zavedených v roce 2023. Každý nový model Škoda od roku 2008 byl oceněn pěti hvězdičkami.

Eiffelova věž pro Olympijský festival u jezera Most je již hotová. Stavba na místě bude probíhat 16. – 20. července

Replika Eiffelovy věže určená pro Olympijský festival u jezera Most má již všechny díly, které vznikly originálním 3D tiskem z recyklovaného oceánského plastu oPET, vyrobené. V pondělí budou naloženy v Praze a převezeny na místo akce u jezera Most. Následně bude během 5 dní na místě zkompletována a postavena do finální podoby. Návštěvníci ji budou moci poprvé shlédnout během slavnostního zahájení Olympijského festivalu 25. července. A následně po celou dobu jeho konání až do 11. srpna.