VIDEO: Šest letounů českého a německého letectva připomnělo přeletem nad Prahou výročí vstupu Česka do NATO

12.03.2024 | Článek dne

Česko bilancuje čtvrtstoletí v Severoatlantické alianci.

Česko je od svého vstupu do Severoatlantické aliance (NATO) 12. března 1999 významným hráčem. Vstup do aliance znamenal nejen posun v zahraniční a bezpečnostní politice země, ale také naši plnou integraci do západních obranných a politických struktur po rozpuštění Varšavské smlouvy a konci studené války. Vstup do aliance připomněl průlet šesti letounů nad hlavním městem. Formaci utvořily tři stíhací letouny JAS-39 Gripen z 21. základny taktického letectva Čáslav, dva Eurofightery Typhoon německé armády a dopravní letoun Airbus A-400MS Atlas, taktéž z Německa. Letěly rozdělené do dvou trojčlenných skupin.

V poslední době se pozornost české veřejnosti zaměřuje na zvyšování výdajů na obranu. Vláda plánuje dosáhnout cíle 2 % HDP do konce roku 2024. Spolu se zvyšováním výdajů plánuje stát modernizovat ozbrojené síly a posílit obranyschopnost země. Plnění těchto závazků v rámci NATO jsou nutné pro zajištění účinné kolektivní obrany aliance.

DB Schenker spouští novou službu osobní přepravy prostřednictvím palubních kurýrů

DB Schenker představil nový standardizovaný produkt pro rostoucí segment trhu. Zákazníci si nyní mohou objednat palubní kurýrní službu (on-board courier – OBC), jako standardizovaný produkt. Kurýr doprovází zásilku po celou její cestu. Řešení je určeno zákazníkům, kteří potřebují rychle přepravit malé nebo cenné zásilky. Společnost DB Schenker tak rozšiřuje své portfolio prémiových doručovacích služeb.

Experti probírali vyhlídky českého autoprůmyslu a konkurenceschopnost tuzemské ekonomiky v EU a ve světě

Konkurenceschopnost Evropské unie a budoucnost automobilového průmyslu byly tématem další z veřejných besed, které se konaly v PressCentru ČTK jako součást společného projektu ČTK Connect a Evropského parlamentu s názvem „Volby pro budoucnost EU.“ Akce v sobě soustředila hned dvě témata z nedávné Konference o budoucnosti Evropy, která ČTK Connect v těchto diskusích sleduje: byly to okruhy Silnější ekonomika a Životní prostředí.

GXO obnovuje smlouvu se společností Mars

GXO Logistics, Inc. oznámil, že obnovil smlouvu s významným francouzským výrobcem baleného spotřebního zboží Mars, partnerství, které započalo před 15 lety. Společnost GXO řídí skladování, distribuci, vracení zboží a služby s přidanou hodnotou pro řadu značek společnosti Mars v segmentech Snacking a Food & Nutrition.