Volkswagen Crafter v Cimrmanových službách spolehlivě slouží již šestým rokem

15.03.2024 | Článek dne

Volkswagen Užitkové vozy již šestým rokem podporuje legendární Divadlo Járy Cimrmana. Spolehlivou a bezpečnou přepravu kulis i dalšího technického vybavení na pravidelná výjezdní představení do regionů po celé České republice má tradičně na starosti Volkswagen Crafter.

„Mám velkou radost, že i nadále můžeme prostřednictvím našeho mimořádně prostorného a robustního modelu Crafter zajišťovat hladký provoz legendárního Divadla Járy Cimrmana, jehož beznadějně vyprodaná představení si tak mohou užívat také diváci v nejrůznějších koutech České republiky,“ říká Mirka Cimrová, vedoucí divize Volkswagen Užitkové vozy společnosti Porsche Česká republika.

Geniálně řešený Crafter, jehož vnější stěny stylově zdobí slogan „Jára Cimrman ležící, spící, jezdící“, je pro spojení s divadelním souborem, který již bezmála šest desetiletí svědomitě pečuje o odkaz největšího českého génia, jako stvořený.

Do nákladového prostoru lehkého užitkového vozu s vysokou střechou a nízko umístěnou podlahou se snadno vejde vše potřebné pro Cimrmanovy divadelní hry od kulis přes kostýmy a osvětlení až po další rekvizity, a to včetně kompletního tříčlenného technického týmu.

Divadelní soubor si pochvaluje také kombinaci výkonného motoru a pohonu předních kol, který pro někoho možná překvapivě zajišťuje spolehlivou mobilitu dokonce i na divadelních zájezdech do zasněžených zimních Krkonoš. Volkswagen Crafter v Cimrmanových službách najezdí po celém Česku 20 tisíc kilometrů ročně, a po téměř šesti letech náročného provozu je v nejlepší technické kondici.

Zdroj: Volkswagen Užitkové vozy

DB Schenker spouští novou službu osobní přepravy prostřednictvím palubních kurýrů

DB Schenker představil nový standardizovaný produkt pro rostoucí segment trhu. Zákazníci si nyní mohou objednat palubní kurýrní službu (on-board courier – OBC), jako standardizovaný produkt. Kurýr doprovází zásilku po celou její cestu. Řešení je určeno zákazníkům, kteří potřebují rychle přepravit malé nebo cenné zásilky. Společnost DB Schenker tak rozšiřuje své portfolio prémiových doručovacích služeb.

Experti probírali vyhlídky českého autoprůmyslu a konkurenceschopnost tuzemské ekonomiky v EU a ve světě

Konkurenceschopnost Evropské unie a budoucnost automobilového průmyslu byly tématem další z veřejných besed, které se konaly v PressCentru ČTK jako součást společného projektu ČTK Connect a Evropského parlamentu s názvem „Volby pro budoucnost EU.“ Akce v sobě soustředila hned dvě témata z nedávné Konference o budoucnosti Evropy, která ČTK Connect v těchto diskusích sleduje: byly to okruhy Silnější ekonomika a Životní prostředí.

GXO obnovuje smlouvu se společností Mars

GXO Logistics, Inc. oznámil, že obnovil smlouvu s významným francouzským výrobcem baleného spotřebního zboží Mars, partnerství, které započalo před 15 lety. Společnost GXO řídí skladování, distribuci, vracení zboží a služby s přidanou hodnotou pro řadu značek společnosti Mars v segmentech Snacking a Food & Nutrition.