Volkswagen Užitkové vozy elektrizuje Jizerskou 50 novým modelem ID. Buzz

14.02.2023 | Článek dne

Volkswagen Užitkové vozy je dlouholetým partnerem českého běžeckého lyžovacího závodu Jizerská 50. Letos si koncern připravil novinku - na závodě vystavil nový čistě elektrický ID.Buzz.

Nadcházející víkend bude patřit fanouškům běžeckého lyžování. Sérii běhů na lyžích odstartovala značka Volkswagen Užitkové vozy závodem Volkswagen Bedřichovská 30. Kromě toho bude po celý víkend, který vyvrcholí v neděli legendárním závodem Jizerská 50, zajišťovat hladký průběh sportovních akcí flotilou aktuálních modelů v čele se zcela novým elektromobilem ID. Buzz.

„Letošní lyžařská sezona běžeckého lyžování míří ke svému vyvrcholení, jímž je tradičně Jizerská 50. Na ní ani v letošním roce nebude chybět značka Volkswagen Užitkové vozy. Nadcházejícímu závodnímu víkendu v Bedřichově dodá mimořádný náboj nepřehlédnutelný ID. Buzz s výhradně elektrickým pohonem, který bude společně s našimi ostatními modely zajišťovat ‚shuttle service‘ pro VIP účastníky – nehlučně a s nulovými emisemi! S našimi všestrannými modely, které si hravě poradí i s nejnáročnějšími zimními podmínkami, se však budou moci důkladně seznámit také všichni diváci a fanoušci, které rádi uvidíme jak v OC Nisa, tak i v našem stánku na stadionu v Bedřichově, kde budeme tradičně podávat horkou kávu a čaj.“

Jakub Šebesta, ředitel divize Volkswagen Užitkové vozy společnosti Porsche Česká republika

Volkswagen Užitkové vozy je titulárním partnerem závodu Volkswagen Bedřichovská 30, jímž začala několikadenní „šňůra“ oblíbených běžeckých závodů. Pestrý program závodního víkendu pro fanoušky běhu na lyžích všech věkových kategorií, rodiny s dětmi a amatérské i profesionální sportovce vyvrcholí v neděli 12. února 56. ročníkem legendárního závodu Jizerská 50. Volkswagen Užitkové vozy je již mnoho let spolehlivým partnerem českého běžeckého lyžování a svými populárními, všestrannými modely podporuje mimo jiné českou reprezentaci, seriál závodů SkiTour nebo projekt Lyžování dětem.

Značka s vášní pro běžecké lyžování nabídne divákům i sportovcům na stadionu v Bedřichově příjemné zázemí ve svém stánku, kde se mohou občerstvit a nabrat nové síly do dalších aktivit. Pro VIP účastníky bude v Bedřichově a okolí zajišťovat shuttle servis flotila modelů značky Volkswagen Užitkové vozy v čele se zcela novým modelem ID. Buzz, s nímž přichází éra elektrické mobility. Pro ID. Buzz to bude krátce po oficiálním uvedení tohoto průkopnického modelu na český trh první veřejná prezentace v České republice v letošním roce. Kromě toho budou atraktivní modely značky Volkswagen Užitkové vozy vystaveny v OC Nisa a ve spolupráci s autorizovaným prodejcem Autotrend Liberec budou pro zájemce připraveny také testovací jízdy, a to včetně nové elektrické ikony ID. Buzz.

Zdroj: Volkswagen Užitkové vozy

Toyota v Evropě zakládá nový podnik na vodík

Toyota Motor Europe (TME) zakládá lokální podnik Hydrogen Factory Europe. Nový podnik bude koordinovat obchodní využití vodíkových technologií a systémů se zahrnutím všech aktivit od vývoje a výroby přes prodej až po poprodejní činnosti.

3600 on-line žádostí týdně. První měsíc ePodání bez datové schránky přinesl skokový nárůst zájmu

Už měsíc funguje možnost odeslat žádost o výměnu řidičského průkazu elektronicky bez nutnosti mít zřízenou datovou schránku fyzické osoby. Stačí se pouze přihlásit do Portálu dopravy a v něm odeslat žádost o řidičský průkaz. Další zjednodušení žádosti přineslo i výrazné zvýšení zájmu žadatelů o on-line podání. Zatímco před zrušením povinnosti mít datovou schránku využívalo on-line podání přibližně 1600 lidí týdně, nyní překračujeme hodnotu až 3600 žadatelů za týden.