Vozíky STILL úspěšně projely Českem

24.06.2024 | Článek dne

Na oranžové roadshow pod vlajkou společnosti STILL ČR si návštěvníci mohli doslova osahat vozíky i další manipulační techniku.

První zastávkou historicky první roadshow společnosti STILL ČR se 11. dubna staly České Budějovice. O týden později se akce přesunula do Plzně a poslední na řadě byla 16. května Olomouc. Návštěvníci se mohli detailně seznámit s elektrickými vozíky a další manipulační technikou, která se využívá v intralogistice. K vidění byly například nové elektrické vysokozdvižné stroje RCE, které jsou určeny pro méně a středně náročné provozy.

„Zájemci si mohli prohlédnout vysokozdvižné vozíky včetně jejich detailů: kabiny řidiče, ovládacích prvků, zdvihového zařízení, bateriového prostoru nebo stožáru,“ uvedl regionální ředitel pro oblast jižních Čech Jiří Hrubý.

V Českých Budějovicích velký ohlas vzbudily kromě nových také repasované stroje. A jak se potvrdilo, opravdu je není snadné rozpoznat od nových.

V Plzni si manipulační techniku přišli prohlédnout i studenti oboru Komplexní logistika z plzeňské Střední průmyslové školy dopravní. Ti, kdo disponovali potřebným oprávněním, si také naostro vyzkoušeli ovládání vozíků v soutěžních jízdách zručnosti. „S budoucími logistiky ze zdejší střední školy jsme navázali kontakt a těšíme se na budoucí spolupráci,“ uvedl Roman Schlenz, regionální ředitel STILL ČR.

Poslední zastávkou oranžové roadshow byla Olomouc. „Mám radost, že o akci byl zájem a že nám přálo i teplé a slunečné, i když dost větrné počasí. Zastavilo se u nás mnoho zákazníků i zájemců z řad veřejnosti. V soutěžích padaly rekordy a také parkourová show Jakuba Pančíka vzbudila velký ohlas. V jízdě zručnosti nakonec poměřili síly i sami naši kolegové,“ říká Petra Ždánská, manažerka marketingu STILL ČR. Soutěžící v jízdách zručnosti obdrželi diplom, drobné ceny a trička vytvořená speciálně pro tuto roadshow.

Na akci byli návštěvníkům po celý den k dispozici specialisté a technici společnosti pro individuální konzultace a dotazy. „Bylo vidět, že si roadshow všichni užili. Moc nás potěšil a překvapil velký zájem účastníků nejen o nové stroje, ale také o oblast bezpečnosti provozu manipulační techniky. Je to důležité a jsme rádi, že se firmy zajímají a starají o bezpečnost svých provozů a zaměstnanců,“ dodal Jan Weiss, regionální ředitel pro oblast Moravy.

Na akci nechyběl ani bohatý doprovodný program v podobě soutěží a parkourové show. Děti si pak užily malování na obličej, skákací hrad a skládání puzzlů. Roadshow moderoval Petr Rychlý.

Zdroj: STILL

Porsche Česká republika spouští novou kampaň, připomíná důležitost recyklace

Společnost Porsche Česká republika spustila novou kampaň, která připomíná široké motoristické veřejnosti přínosy recyklace a správný postup při likvidaci výrobků s ukončenou životností. Některé automobilové komponenty lze po renovaci znovu použít, v ostatních případech přichází na řadu většinou recyklace, která získá cenné suroviny pro výrobu nových produktů, nebo energetické využití jinak nezpracovatelných materiálů.

Stanice Jihlava město v roce 2026: nová budova i moderní nástupiště

Přestavba městského nádraží v Jihlavě může začít, Správa železnic vybrala zhotovitele prací. Stavbu provede společnost Skanska, která podala nejvýhodnější nabídku ve výši 1 266 866 061 korun. Stanice, která se nachází blízko centra krajského města, zcela změní podobu. Vzniknou nová nástupiště, na která bude přístup podchodem. Dosluhující nádražní budovu nahradí nový objekt, který bude zároveň sloužit jako zázemí nově vybudovaného dopravního terminálu. Zahájení prací se plánuje už v srpnu, dokončení pak v polovině roku 2026.

Příručka pro řidiče: Sedm praktických tipů, jak se chovat bezpečně v blízkosti kamionů

Práce řidiče kamionu patří mezi náročná povolání. Znamená dlouhé hodiny za volantem, neustálou soustředěnost a tíhu odpovědnosti za několikatunový náklad či bezpečnost projíždějících vozidel. I přesto, že interakce s kamiony je na českých silnicích dnes již zcela běžná, ne každý řidič ví, jak jízdu poblíž silničních kolosů přizpůsobit, aby řidičům nákladních vozidel jejich práci nekomplikoval a také neohrozil sebe ani ostatní.