WE|DO rozšířilo síť výdejních míst o čtvrtinu, ve spolupráci s Allegrem pokračuje v dalším růstu

05.10.2023 | Článek dne

Logistický operátor WE|DO pokračuje v rozšiřování a zefektivňování svých přepravních kapacit. V letošním roce rozšířilo síť výdejních míst o čtvrtinu, v blízké době počítá s dalším navýšením počtu výdejních míst až na 1800. Zároveň doručuje již do více než 1500 výdejních boxů. V předvánočním období očekává růst počtu zásilek v souvislosti se zvýšeným zájmem o nákupy na on-line platformě Allegro.cz.

V rámci přípravy na předvánoční sezónu, ale i očekávaný dlouhodobý růst v nadcházejícím období, WE|DO dál rozšiřuje svou síť výdejních míst a nabírá nové dopravce a kurýry.

WE|DO za poslední rok rozšířilo síť výdejních míst, na které doručuje své zboží, o čtvrtinu. Nyní lze využít více než 1400 míst a v blízké době se síť rozroste na více než 1800 míst.

„V předvánočním období je každoročně o služby přepravních společností největší zájem. Počítáme s tím, že v posledním čtvrtletí roku vzroste počet doručených zásilek o desítky procent a chceme být na tento růst dobře připraveni. Letos očekáváme obzvláště silný zájem, protože jsme se stali hlavním přepravním partnerem platformy Allegro na českém trhu, na který společnost nedávno vstoupila. S příchodem Allegra získávají čeští kupující možnost širokého výběru z více než 130 milionů nabídek na jednom místě,“ připomíná Aleš Kučera, Delivery Sales Manager WE|DO.

Kromě distribuce na výdejní místa WE|DO využívá k distribuci zásilek stále oblíbenější výdejní boxy, již více než 1500 jich umí přijímat zásilky WE|DO. A velmi silnou pozici má společnost také u nejpopulárnějšího způsobu doručení v ČR – domů či do práce příjemce zásilky.

WE|DO je od loňského roku součástí skupiny Allegro, která je mj. provozovatelem jednoho z největších on-line tržišť v Evropě. To českým zákazníkům umožňuje výběr z více než 130 milionů nabídek na jednom místě. WE|DO zároveň nově zajišťuje přepravu tzv. na poslední míli po celé ČR, a to i zásilek pocházejících z Polska.

„Abychom tento nárůst nových zásilek byli schopni i do budoucna, v požadované kvalitě pokrýt, nabíráme nové dopravce a kurýry, a to nejen na předvánoční období, ale i na dlouhodobou spolupráci,“ vysvětluje Denisa Uhrová, HR Business Partner společnosti. WE|DO tak hledá desítky nových dopravců a kurýrů disponujících vlastní dodávkou nebo flotilou, kterým nabízí garanční program zajišťující pravidelnou odměnu po celý rok, a možnost stát se výhradním přepravním partnerem Allegro pro Českou republiku.

Kromě pokračujícího růstu se WE|DO zaměřuje především na zvyšování komfortu, spokojenost zákazníků, a zjednodušování služeb. „Úspěšná budoucnost tohoto typu podnikání je postavena na tom, že doručovací společnost doveze zásilku klientovi v čase a na místo, které mu vyhovuje. A v tom hrají nezbytnou roli neustálé modernizace našich služeb; ať už se jedná o zefektivnění logistických procesů, přehlednou mobilní aplikaci WE|DO nebo pokračující rozšiřování možností způsobů doručení zásilek,“ uzavírá Leona Kotlasová, Product Business Development Manager WE|DO.

WE|DO je nově členem skupiny Allegro, která je největší firmou evropského původu v oblasti e-commerce. Allegro nabízí okolo 130 milionů druhů zboží doplněného o širokou paletu benefitů zahrnující např. dodávky i vratky zboží zdarma, program bezpečného nákupu či řadu speciálních nabídek a akcí.

Zdroj: ADISON

Nezvládnete zavést umělou inteligenci? Můžete zkrachovat

V to, že zavedení umělé inteligence (AI) přinese do byznysu výhody, věří 98 % ředitelů firem. AI má potenciál firmám pomoci, ale zároveň její nepodařené zavedení může ohrozit reputaci i provoz. Upozorňují na to odborníci společnosti Stanton Chase, která se zabývá vyhledáváním vrcholových manažerů (Executive Search) a firemním poradenstvím.

Aero rozlousklo logistický oříšek. K zákazníkům vyrazilo 22 kamionů s letouny, příslušenstvím a náběžnými hranami

Český výrobce letadel Aero realizoval mimořádnou nakládku 22 kamionů s letouny L-39NG a dalším příslušným vybavením pro své zákazníky. Svým rozsahem neobvyklou přepravní událost ještě zvýraznila nakládka již vyrobených náběžných hran pro Airbus A220. Jednalo se o složitou logistickou operaci, která vyžadovala pečlivou koordinaci a plánování.